Węgierska nutka na dziś
#31
Na mnie pora, komu w drogę - temu czas, piosenka na pozegnanie... 
Kalmár Pál - "Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország ... Piękne jesteście, cudowne jesteście Węgry"
Odpowiedz
#32
Dobrze mu tak, na okraglo by siedzial na Wegrzech i tylko apetyt nam robil ! Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech Flaga węgierskaFlaga węgierskaFlaga węgierskaWinoWinoWino
Odpowiedz
#33
(13-10-2013, 6:31)moziba napisał(a): (...)Boldog idő jakieś takie weselsze..
PS Kiedyś ją przetłumaczyłem na polski w wersji do śpiewania i chyba nawet umieściłem na forum, ale znaleźć nie mogę.

Zmobilizowałeś mnie do poszukiwania. Warto było.
Oto Twoje tłumaczenie.
Odpowiedz
#34
Boldog to błogosławiony, tak piszą w kościele na obrazie (szent oczywiście = święty).
Wg. googla boldog = szczęśliwy. Oczko
Odpowiedz
#35
(15-10-2013, 14:46)eplus napisał(a): Boldog to boldog = szczęśliwy, tak piszą w kościele na obrazie (szent oczywiście = święty).
Wg. googla boldog = szczęśliwy. Oczko

Brawo... Zmieszany boldog = szczęśliwy, błogosławiony
Odpowiedz
#36
"Myślę o piątku" to tytuł dzisiejszej piosenki w wykonaniu zespołu Lux.

Odpowiedz
#37
Coś z klimatu domowego, bo na Węgrzech trudno o zbieranie grzybów w lesie... przynajmniej ja nigdy tego nie doświadczyłem. Właśnie wyjeżdżam na grzyby Bomba
Odpowiedz
#38
Waldkowy LUX przypomniał mi o zespole Madarak.
Odpowiedz
#39
Jesień, do tego jesienna nutka... śpiewa Madaras Gábor, urodzony w Siedmiogrodzie śpiewak ludowy... "Jesienna róża, biała jesienna róża" to tytuł tej krótkiej pieśni na dzisiejszy - pięknie i słonecznie wstający - dzień.

PS. W wielu regionach słowami "őszi rózsa" określa się chryzantemy.
Odpowiedz
#40
Piękny będzie dzień, zapowiada się słonecznie, jak tylko mgła opadnie...
Przedszkolaki śpiewają na dzień dobry... "Świeć słoneczko" Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 106 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,416 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,696 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,483 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,002 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości