Węgierski kociołek (bogrács)
#1
Zastanawiam się ostatnio nad zakupem takiego kociołka. Lato się zaczyna, a byłaby to dobra alternatywa dla grilla. Na Węgrzech jest w każdym Tesco Oczko U nas już nie jest tak dobrze. Pogrzebałem trochę w Internecie i ceny są spore. Znacie jakieś miejsce "naziemne", gdzie można dostać bogrács? Ewentualnie gdzie w Internecie znajdę Waszym zdaniem najtaniej?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
(12-07-2012, 21:20)fvg napisał(a): Ewentualnie gdzie w Internecie znajdę Waszym zdaniem najtaniej?
Nie wiem, jakich cen się "dogrzebałeś", ale na allegro najtańszy widziałam chyba za jakieś 90 zł (bez dostawy). Ja zawsze wykorzystuję też do sprawdzenia cen ceneo albo skąpca.
Odpowiedz
#3
Cześć, od 8 lat sprowadzamy takie kociołki z Węgier, nie chciałabym kryptoreklamy uprawiać, ale mamy w Polsce naprawdę najlepsze (przebadane) i w dobrych cenach. Jeśli masz ochotę popatrzeć, to zapraszam na www.kociolkowanie.pl
Mamy sklepik w Aninie pod Warszawą, jeśli jesteś z okolicy, zapraszam, jeśli nie - wysyłamy kurierem Oczko
Odpowiedz
#4
Temat i mnie interesuje. Ciekaw jestem, czy na Wegrzech kupię kocioł z trójnogiem o wiele taniej? No i jak sądzicie: kupować emalię czy nierdzewkę? Czy pokrywka się przydaje?
Odpowiedz
#5
Ewa, trzymamy za słowo Szeroki uśmiech

Blisko Tojaku, w pozostałych kwestiach ciężko mi doradzać, ale pokrywka wydaje się zbędna. Nie spotkałem się jeszcze, by ktoś bográcsował z pokrywką Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
(26-07-2012, 9:37)Blisko Tokaju napisał(a): Temat i mnie interesuje. Ciekaw jestem, czy na Wegrzech kupię kocioł z trójnogiem o wiele taniej? No i jak sądzicie: kupować emalię czy nierdzewkę? Czy pokrywka się przydaje?

Idąc z postępem czasu to jednak nierdzewkę. Naczynia emaliowane były używane głównie w czasach kiedy stal nierdzewna była trudno osiągalna. Wadą są odpryski emalii ( z czasem nieuniknione) i wówczas taki kociołek powinien iść na złom. W stalowych tego nie ma. Naczynia stalowe po każdym użyciu powinno zabezpieczyć się jakimś dobrym olejem jadalnym (na zbyt długo nie starcza bo taki olej się starzeje). Co do cen to odpowiesz sobie sam przeglądając np. taką stronę http://www.olcsoedeny.hu/bogracs/rozsdamentes_bogracs.
Ja kupiłbym z pokrywką , do samego gotowania zbędna ale do zasłonięcia gotowego jedzenia przed śmieciami jak znalazł. Nie musisz szukać innych wynalazków póki kociołek pełen.
Odpowiedz
#7
Powiem tak:taniej kupisz na pewno, ale różnica nie jest taka duża. U nas taki kociołek 6 l+ trójnóg kosztuje około 100 zł. Co do pokrywki: ABSOLUTNIE ZBĘDNA JEŚLI JESZ OD RAZU Szeroki uśmiech a zapachy gwarantują, że jesz natychmiast Język
Odpowiedz
#8
(26-07-2012, 9:40)fvg napisał(a): Ewa, trzymamy za słowo Szeroki uśmiech

Blisko Tojaku, w pozostałych kwestiach ciężko mi doradzać, ale pokrywka wydaje się zbędna. Nie spotkałem się jeszcze, by ktoś bográcsował z pokrywką Uśmiech

NO NO, ZBIERZCIE EKIPĘ, A SIĘ ZROBI :-)))
Odpowiedz
#9
Była już propozycja zlotu forumowego, teraz jest i pretekst Szeroki uśmiech Myślę, że jak już wszyscy wrócą z wojaży po Węgrzech to można pomyśleć o takim spotkaniu Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
Już sobie wyobrażam takie jesienne ogniska z kociołkiem i winem! Dzięki za wszystkie informacje i porady.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gulasz węgierski z bográcsa fvg 23 12,591 26-09-2019, 17:31
Ostatni post: eplus
  Węgierski deser fvg 28 42,448 12-01-2019, 17:24
Ostatni post: Valka



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości