Węgry Kasy fiskalne , oraz centralny rejestr faktur
#1
Interesuje mnie jak skonstruowany jest system obrotu dokumentów , faktur , paragonów, na Węgrzech, Jako że w Polsce zajmuję się kasami fiskalnymi ,zaobserwowałem podczas wakacji ,że mają "antenkę" do bezpośredniej komunikacji z systemem podatkowym. Ciekawostka jest to ,że po wydrukowaniu paragonu jest on już na serwerze tamtejszego Urzędu Skarbowego. Ciekaw jestem szczegółów np.. co z fakturami zakupu firmy która taką kasę posiada?
Czy posiadają już centralny rejestr faktur?
Odpowiedz
#2
(12-01-2016, 17:55)chorwat napisał(a): Interesuje mnie jak skonstruowany jest system obrotu dokumentów , faktur , paragonów, na Węgrzech, Jako że w Polsce zajmuję się kasami fiskalnymi ,zaobserwowałem podczas wakacji ,że mają "antenkę" do bezpośredniej komunikacji z systemem podatkowym. Ciekawostka jest to ,że po wydrukowaniu paragonu jest on już na serwerze tamtejszego Urzędu Skarbowego. Ciekaw jestem szczegółów np.. co z fakturami zakupu firmy która taką kasę posiada?
Czy posiadają już centralny rejestr faktur?

Na temat kas fiskalnych, które w większości pracują w systamie on line możesz poczytać (po węgiersku) tutaj - http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cg...300048.NGM.
Kasy podłączone są do systemu Narodowego Urzędu Podatkowego i Celnego ( Nemzeti Adó- és Vámhivatal).
Kasy do połączeń z urzędem podatkowym wykorzystują, w większości przypadków, technologię przesyłania danych w sieci gsm.
Odpowiedz
#3
dziękuję za odpowiedź , chciałbym szczegółowo porozmawiać na forum z kimś kto wie dokładnie jak jest skonstruowany system, śmiem twierdzić ,że czeka nas to w Polsce. Mając komunikację on-line i centralny rejestr faktur każdy przedsiębiorca jest w stanie zaoszczędzić na obsłudze biura podatkowego około 3-5 tysięcy rocznie , które można wydać np.w Dolinie Pięknej Pani i na cudnych basenach!!!
Odpowiedz
#4
(13-01-2016, 13:43)chorwat napisał(a): (...), chciałbym szczegółowo porozmawiać na forum z kimś kto wie dokładnie jak jest skonstruowany system, śmiem twierdzić ,że czeka nas to w Polsce. (...)

Na forum może być kłopot z wiedzą.
Jest firma węgierska, która konsumuje spory kawałek torta od obsługii kas fiskalnych. Pewnie po niemiecku i/lub angielsku też się dogadasz z nimi.
Ich strona: http://szintezis.hu/ .
Odpowiedz
#5
Za pewnie się dogadasz. Takie firmy muszą mówić w tym języku więc nie ma co się martwić Oczko
Odpowiedz
#6
(12-01-2016, 17:55)chorwat napisał(a): Interesuje mnie jak skonstruowany jest system obrotu dokumentów , faktur , paragonów, na Węgrzech, Jako że w Polsce zajmuję się kasami fiskalnymi ,zaobserwowałem podczas wakacji ,że mają "antenkę" do bezpośredniej komunikacji z systemem podatkowym. Ciekawostka jest to ,że po wydrukowaniu paragonu jest on już na serwerze tamtejszego Urzędu Skarbowego. Ciekaw jestem szczegółów np.. co z fakturami zakupu firmy która taką kasę posiada?
Czy posiadają już centralny rejestr faktur?

Odnośnie elektronicznych rozliczeń info jest na stronie Węgierskiego Urzędu Skarbowego >>> http://nav.gov.hu/
Odpowiedz
#7
Pogłoski okazały się trafne , w Polsce zaczyna być ja na Węgrzech przymiarki do kas on-line. Wytłumaczę fachowo : do każdego nr NIP podatnik będzie miał konto na serwerze w Urzędzie Skarbowym. Kupujemy, dostajemy paragon jak do tej pory, Ale on natychmiast jest na koncie w U.Skarbowym .Np. P. Prenier mówi:
panie ministrze finansów ile dziś mamy podatku VAT? A minister " Enter" i już wie... . To jeszcze pikuś: kontrolujący siedząc w aucie mając tablet z netem obserwuje np. restauracje , widzi klientów i ilość paragonów. Jakie to proste?
Odpowiedz
#8
(21-02-2017, 21:07)chorwat napisał(a): ...w Polsce zaczyna być jak na Węgrzech, przymiarki do kas on-line.
Wytłumaczę fachowo : do każdego nr NIP podatnik będzie miał konto na serwerze w Urzędzie Skarbowym...

Obowiązek kasy fiskalnej typu online na Węgrzech od 1.stycznia 2017 maja:
- apteki
- hurtownie
- handel detaliczny
- hotele
- wypożyczalnie
- serwisy, niektóre usługi
- restauracje, gastronomia
Odpowiedz
#9
(21-02-2017, 21:07)chorwat napisał(a): Pogłoski okazały się trafne , w Polsce zaczyna być ja na Węgrzech przymiarki do kas on-line. (...)To jeszcze pikuś: kontrolujący siedząc w aucie mając tablet z netem obserwuje np. restauracje , widzi klientów i ilość paragonów. Jakie to proste?

Może to dziwne ale mnie to nie przeszkadza. Płacę podatki i nie potrafię tolerować cwaniaczków. Szczególnie w gastronomii mnóstwo tego. Nad polskim morzem typowe jest wydawanie druczków zbliżonych wyglądem i wielkością do paragonów fiskalnych. Brakuje na nich tylko oznaczeń kasy fiskalnej. To samo doświadczałem latem nad Zalewem Zegrzyńskim. Renomowana restauracja z managerem (bo przecież kierownik brzmi obco), rezerwacją miejsc, odprowadzeniem klienta do stolika, a jak przychodzi do zapłaty uśmiechnięta kelnerka podaje świstek paragono-podobny. Na zwróconą uwagę reaguje już wyuczoną formułką, że bardzo przeprasza, rozliczenia robi nowa koleżanka i znowu się pomyliła.
Dla mnie to czyste okradanie społeczeństwa.
Odpowiedz
#10
(21-02-2017, 23:30)Waldek napisał(a):
(21-02-2017, 21:07)chorwat napisał(a): Pogłoski okazały się trafne , w Polsce zaczyna być ja na Węgrzech przymiarki do kas on-line. (...)To jeszcze pikuś: kontrolujący siedząc w aucie mając tablet z netem obserwuje np. restauracje , widzi klientów i ilość paragonów. Jakie to proste?

Może to dziwne ale mnie to nie przeszkadza. Płacę podatki i nie potrafię tolerować cwaniaczków. Szczególnie w gastronomii mnóstwo tego. Nad polskim morzem typowe jest wydawanie druczków zbliżonych wyglądem i wielkością do paragonów fiskalnych. Brakuje na nich tylko oznaczeń kasy fiskalnej. To samo doświadczałem latem nad Zalewem Zegrzyńskim. Renomowana restauracja z managerem (bo przecież kierownik brzmi obco), rezerwacją miejsc, odprowadzeniem klienta do stolika, a jak przychodzi do zapłaty uśmiechnięta kelnerka podaje świstek paragono-podobny. Na zwróconą uwagę reaguje już wyuczoną formułką, że bardzo przeprasza, rozliczenia robi nowa koleżanka i znowu się pomyliła.
Dla mnie to czyste okradanie społeczeństwa.

W 100 % się z tobą zgadzam , ale jest inne oblicze tego procederu: znika kilka tysięcy biur podatkowych , każdego rozliczy US, w samym US 50% do zwolnienia,. Do Polski wpuszczają amerykańską firmę aby rozliczała Polskich podatników, 3 polskich producentów kas fiskalnych ma problem. tysiące ludzi do zwolnienia. Całe szczęście ,że istnieje EGER oraz winiarnia nr 21 . tam świat jest kolorowy , kobiety piękne, i ogólnie super!!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obciażenie śniegiem oraz wiatrem na Węgrzech kalmar16 2 3,338 20-12-2017, 6:57
Ostatni post: eplus
  Sprzedać internetowa na Węgry PawelOlmet 1 14,542 21-03-2017, 22:49
Ostatni post: Marcin Pondo
  Sklep internetowy / business online Węgry Marcin Pondo 2 6,694 10-06-2014, 21:01
Ostatni post: Marcin Pondo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości