Własny grill na kempingu (bungalowy)
#1
Pierwej chcę się przywitać: Witajcie!

Od dłuższego czasu poczytuje forum, zaraziłem się Węgrami kilka lat temu (gesztynyje pire ma stałe miejsce w zamrażalniku Uśmiech ), teraz przyszedł czas na pierwszy wakacyjny rekracyjny wyjazd i zadanie pierwszego pytania. Planuje wyjazd w układzie 2+2 (dzieci 1,5 i 10 lat) upatrzyłem wstępno-ostatecznie taki oto kemping: Balatontourist Camping & Bungalows Zala, Keszthely a w nim bungalowy.
Link do bungalowów upatrzonych.

I tu nasuwa się pytanie - czy przy bungalowie można sobie rozstawić swojego grilla (węglowego)? Chodzi o sytuację - mały spać, a pozostała trójka wiadomo - raczej się nigdzie nie oddali, więc może by grilla na tarasie?

Bardzo proszę o poradę.
Odpowiedz
#2
Nie spotkałem się z zakazem grillowania na kempingach. Często są nawet specjalne paleniska. Oczywiście zadbałbym, żeby nie zadymić d0mku. Ale czegoś nie rozumiem:
(27-06-2017, 21:00)bully napisał(a): w układzie 2+2 (dzieci 1,5 i 10 lat) ...
Odpowiedz
#3
byłam w Balatonfured na kempingu Balatonturist i niema problemu z grillem Uśmiech są też jak eplus napisał paleniska jak niemasz własnego sprzętu Uśmiech
Odpowiedz
#4
(27-06-2017, 21:00)bully napisał(a): ... mały spać, a pozostała trójka wiadomo - raczej się nigdzie nie oddali, więc może by grilla na tarasie?

Właśnie czytam słowa krytyki na osoby (sąsiad) grylujące wieczorem... cytat: "jak można o tej porze tak kopcić (smrodzić) i zbeszczeszczać powietrze, kiedy nie ma czym oddychać, powietrze słupem stoi, mury oddają gorąco, a oni jeszcze nas wędzą i dogrzewają, niech ich ......"
Być może pierwszy i ostatni raz rozpalisz grila na tarasie Smutek
Odpowiedz
#5
(27-06-2017, 21:17)eplus napisał(a): Nie spotkałem się z zakazem grillowania na kempingach. Często są nawet specjalne paleniska. Oczywiście zadbałbym, żeby nie zadymić domku. Ale czegoś nie rozumiem:
(27-06-2017, 21:00)bully napisał(a): w układzie 2+2 (dzieci 1,5 i 10 lat) ...

Słownie: półtora i dziesięć lat Uśmiech

(27-06-2017, 21:41)Sztasek napisał(a):
(27-06-2017, 21:00)bully napisał(a): ... mały spać, a pozostała trójka wiadomo - raczej się nigdzie nie oddali, więc może by grilla na tarasie?

Właśnie czytam słowa krytyki na osoby (sąsiad) grylujące wieczorem... cytat: "jak można o tej porze tak kopcić (smrodzić) i zbeszczeszczać powietrze, kiedy nie ma czym oddychać, powietrze słupem stoi, mury oddają gorąco, a oni jeszcze nas wędzą i dogrzewają, niech ich ......"
Być może pierwszy i ostatni raz rozpalisz grila na tarasie Smutek

Nie no, wiadomo że nie bezpośrednio na tarasie, ale kilka metrów od, tak by nie zadymić innych. Chodzi o to by nie lecieć na palenisko po drugiej stronie kempingu.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, decyzja w sumie chyba już zapadła.
Odpowiedz
#6
Na kampingach Balatonturistu na pewno nie ma żadnego problemu z grillami (są nawet organizowane grupowe grilowania), tym bardziej że i u Węgrów jest to popularny sposób odpoczynku. Inną sprawą jest reakcja "sąsiadów" którzy nie lubią grilla, ale to już inna sprawa.
Odpowiedz
#7
Już chyba nie myślałem, bo czytałem 1, 5 i 10 lat.
Odpowiedz
#8
(28-06-2017, 5:04)eplus napisał(a): Już chyba nie myślałem, bo czytałem 1, 5 i 10 lat.

Hehe... po napisaniu pierwszego posta też przez chwilę pomyślałem, że może to tak wyglądać Uśmiech
Odpowiedz
#9
(27-06-2017, 21:00)bully napisał(a): ... mały spać, a pozostała trójka wiadomo - raczej się nigdzie nie oddali, więc może by grilla na tarasie?

(27-06-2017, 21:41)Sztasek napisał(a): Właśnie czytam słowa krytyki na osoby (sąsiad) grylujące wieczorem... cytat: "jak można o tej porze tak kopcić (smrodzić) i zbeszczeszczać powietrze, kiedy nie ma czym oddychać, powietrze słupem stoi, mury oddają gorąco, a oni jeszcze nas wędzą i dogrzewają, niech ich ......"
Być może pierwszy i ostatni raz rozpalisz grila na tarasie Smutek

polecam to > Grill się udał ... Smutek
Odpowiedz
#10
(28-06-2017, 11:07)Sztasek napisał(a): polecam to > Grill się udał ... Smutek

[Obrazek: facepalm.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Ceny wstępu na plażę w 2020 Waldek 1 2,495 03-07-2022, 17:00
Ostatni post: Waldek
  Balaton na jeden dzień Agamek12 26 14,963 18-08-2019, 7:40
Ostatni post: wojti76
  Dzikie plaże na północnym brzegu drops3 0 1,739 14-08-2019, 6:24
Ostatni post: drops3
  Prom na Balatonie fvg 29 46,218 29-07-2019, 19:56
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości