Wina węgierskie
Kilka dni temu miałem przyjemność wziąć udział w przekrojowej degustacji win aszú z winnicy Barta w Mád. Fakt... to jeden z najdroższych producentów w regionie, ale ich wina są po prostu wyjątkowe.

[Obrazek: Blog-o-winie-Barta-aszu%CC%81-5.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: 3d22a42eed48d5c5.jpg]

Banalny banał. W tle ciasto z modeliny, tak dla urozmaicenia.
WinoWino
Odpowiedz
Powoli zbliżają się święta, w związku z tym przygotowałem dla Was listę pięciu win węgierskich win w cenie do 100 zł w ofercie polskich importerów (Rafa Wine & Spirit, House of Wine, Zaklęty Czardasz Restauracja Katowice i Winiarnia, Kondrat Wina Wybrane oraz Winnice Mołdawii) które będą ozdobą każdego świątecznego stołu. Wiem wiem, u bratanków można kupić owe trunki dużo taniej, ale dziś wpis głównie dla tych, którzy przed świętami nie mogą zawitać na Węgry Uśmiech

[Obrazek: Blog-o-winie-Swieta-3-225x300.jpg]
Odpowiedz
Święta Bożego Narodzenia w gronie rodziny zawsze spędzamy racząc się Węgrzynami Uśmiech. Pozdrawiając przedświątecznie wszystkich forumowiczów obiecuję wypić kieliszek, albo dwa Oczko, za Wasze zdrowie i pomyślność w trakcie zbliżających się świąt! Boldog Karácsonyt!
[Obrazek: mt5d7c.jpg]
Odpowiedz
Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, opieki Bożej Dzieciny na szlakach wiodących na węgierską ziemię, realizacji wyjazdowych planów i żeby nigdy po degustacji win nie bolała głowa!
Odpowiedz
[Obrazek: a07bf2121142d516.jpg]

Kawał z internetu - mężczyzna opowiada: Wczoraj pojechałem rowerem do sklepu po wódkę. Wkładam flaszkę do koszyka na bagażniku i myślę: jest ślisko, mogę się wywalić, butelka się stłucze... Wypiłem więc na miejscu pod sklepem. Byłem bardzo przewidujący - w drodze do domu wywracałem się jedenaście razy!
WinoWino
Odpowiedz
Z ostatniej chwili:

[Obrazek: 1619ce05735edd4e.jpg]
Odpowiedz
Najlepsze wino z marketu, jakie miałem przyjemność nabyć pod koniec 2017 roku, to Áts Furmint 2015. Wysoka jakość i dobra cena - w niektórych Lidlach na Węgrzech powinny jeszcze stać na półkach...

[Obrazek: Blog-o-winie-A%CC%81ts-Furmint-2015.jpg]
Odpowiedz
Prawdziwa ciekawostka - Malbec z południowego wybrzeża Balatonu od uznanego producenta - Konyári Pincészet. Jeszcze młode, potrzebuje trochę czasu by pokazać pełnie możliwości, ale już robi spore wrażenie Uśmiech

[Obrazek: Blog-o-winie-Kony%C3%A1ri-Malbec-2015.jpg]
Odpowiedz
Aszú Prime - czyli wyjątkowa, eksluzywna, limitowana seria aszú już niedługo pojawi się na rynku. Ja zaś miałem przyjemność degustować wchodzące w skład oferty wina - i muszę przyznać, że jestem pod ich wrażeniem.

[Obrazek: Blog-o-winie-Asz%C3%BA-prime-1.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 72,996 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,265 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,962 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości