Winietki - przez Słowację do Budapesztu
#1
Witam wszystkich,

Mam pytanie, jadę przez Słowację do Budapesztu, i mniej więcej po 150 km na Węgrzech zorientowałem się, że na tutejszych autostradach niema bramek i że trzeba zakupić winietę. Momentalnie zjechałem z autostrady na stację i zakupiłem winietę dla swojego auta (obecnie na niej jestem). Mam pytanie, czy mogę spodziewać się mandatu?

Mój samochód przewozi 5 osób i waży poniżej 3,5t, czy ew. kara 200PLN będzie naliczana na każdej video bramce?

Czy jest szansa dowiedzieć się wcześniej, czy dostałem karę? Jeżeli tak, to zdecydowanie wolałbym zapłacić w ciągu 30 dni, a najlepiej to jak najszybciej.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jak będzie mandat, to zapewne do miesiąca się o nim dowieszOczko Dostaniesz wszystkie dane: wysokość mandatu, konto do wpłaty, czas itd.
Odpowiedz
#3
Sprawdź przynajmniej, czy na zakupionej winiecie zgadza się nr. rej. i czy wyróżnik kraju jest pl - lengyelorszag.
Odpowiedz
#4
Tak się własnie zastanawiam, czy jeśli już jej nie miałeś, a jechałeś autostradą to może trzeba było już nie kupować, mandat nie będzie mniejszy. A w sumie to szkoda, że nie złapała Cię kontrola, przeglądałem kiedyś broszurkę i o ile dobrze pamiętam to w ciągu godziny od kontroli masz prawo zakupu winietki bez opłaty dodatkowej. W piątek miałbyś szansę, policji na drogach było zatrzęsienie:-)
Odpowiedz
#5
To chyba w ciągu godziny od wjazdu, czyli w praktyce pewnie od pierwszej przejechanej bramki trzeba kupić winietę. Pomyślałem o tym, ale 150 km to trochę dużo, jak na godzinę. Może się uda?
Odpowiedz
#6
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Chciałbym tylko dowiedzieć się jak to jest z tym mandatem, będzie on pojedyńczy na kwotę około 200PLN? (zależnie od kursu oczywiście). Co do winietki to szczerze mówiąc myślę że nie minęło więcej niż49 min od czasu wjazdu na autostradę - wcześniej śmigałem jakaś drogą na której było sporo robót. O ile te 200 PLN jako cena za moje niedbalstwo mnie jeszcze jakoś bardzo nie przeraża, to jej zwielokrotnienie już tak...

A co do winietki to tak - wszystkie dane są absolutnie zgodne.
Odpowiedz
#7
Jeżeli zakupiłeś w tym dniu winietę to mandatu nie powinno być,gdzieś już to czytałem.Ja w ubiegłym roku na Słowacji nie wykupiłem winiety z prostego powodu,pełny parking i brak możliwości zaparkowania auta.Nic nie przyszło do dzisiaj.
Odpowiedz
#8
Nieaktualne od bodaj 2 lat.
Winietkę trzeba mieć przed wjazdem na autostradę.
W Słowacji inne przepisy i inny system kontroli.
A tak w ogóle, czy od tego roku coś się w tej materii nie miało zmienić?
Odpowiedz
#9
Z odcinków dróg objętych obowiązkiem opłaty drogowej można korzystać wyłącznie po nabyciu
uprawnień do ich wykorzystania, co oznacza, że należy zaopatrzyć się w e-winietę jeszcze przed
rozpoczęciem ich wykorzystania. Użytkownicy korzystający z dróg płatnych, którzy korzystają z
nich w dobrzej wierze, ale którym z jakichkolwiek przyczyn nie udało się zakupić e-winiety lub
wjechali na odcinek płatny pomyłkowo, maja czas 60 minut na zakupienie uprawnienia do ko-
rzystania z dróg płatnych.


Źródło: http://toll-charge.hu/files/document/doc...RMATOR.pdf
Odpowiedz
#10
Mam pytanie , jadę do Balatonfuredprzez Zwardoń na Bratysłave i cały czas chcę jechać autostradą. Wiem , że muszę posiadać winetkę słowacką i węgierską. Słowacką kupię zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu a gdzie po przekroczeniu granicy słowacko- węgierskiej zakupię winetkę na autostrady węgierskie tak żeby kamera video nie zarejestrowała jazdy bez winetki ? Internet odpada bo nie mam karty kredytowej.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płatność pobierana przez booking jolciaa171 6 361 28-10-2023, 17:00
Ostatni post: jolciaa171
  Potrzebuję pomocy - zepsuł nam się samochód, okolice Budapesztu MonikaMonika 3 2,315 27-07-2019, 22:23
Ostatni post: Kamjon
  Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców na Węgrzech julka 63 49,498 04-05-2017, 12:58
Ostatni post: blackberry
  o co chodzi z rezerwacją hotelu przez Kartę Kredytową ? ludzik 2 2,176 09-05-2016, 13:31
Ostatni post: ludzik
  Pierwszy raz do Budapesztu Jarek 1 15 11,909 14-04-2015, 12:29
Ostatni post: Esterkaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości