Wino - prezent
#1
Witam serdecznie!

Niedawno na urodziny dostałem piękną butelkę wina węgierskiego.

[Obrazek: r%C3%BAzsasanyi%20%C3%A9f.jpg]

Chciałbym się dowiedzieć coś o tym winie, gdyż w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat.

Pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#2
(21-06-2014, 10:55)crashew napisał(a): (...)
Chciałbym się dowiedzieć coś o tym winie, gdyż w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat.

Pozdrawiam! Uśmiech

O samym winie niewiele mogę Ci napisać, tym bardziej, że jestem bezalkoholowy, zapewne sam odnalazłeś, że "edes", to "słodkie", a "feher", to "białe".

Natomiast nazwa wina nawiązuje do znanej historycznej postaci Sandora Rózsy, węgierskiego bohatera ludowego troszczącego się o biednych i zabierającego bogatym. Taki tamtejszy Janosik.

Pisze o nim też nasza wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1ndor_R%C3%B3zsa

Zewnętrznym wyróżnikiem sprawiedliwego Sandora były ogromne wąsy i z tego co wiem, ten motyw jest wykorzystywany w graficznym oznaczeniu różnych produktów.

Czy winna zawartość wyróżnia się czymś szczególnym, to już mogą stwierdzić forumowi eksperci-sommelierzy. Podejrzewam, że z racji tysięcy produkowanych na Węgrzech gatunków wina nie będzie łatwo dotrzeć do opisu tego konkretnego wyrobu.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź Uśmiech

Nie znam się na winach, znalazłem na jakimś sklepie internetowym wino o tej samej nazwie, jednak z inną etykietą. Wino kosztowało majątek jak na moje warunki jakieś 300 euro. Dlatego zacząłem zastanawiać się czy jest to jakiś unikat wśród win, a zarazem warto zostawić je na odpowiednią okazję. Fajne uhonorowanie "Janosika"
Odpowiedz
#4
(21-06-2014, 18:21)crashew napisał(a): ...znalazłem na jakimś sklepie internetowym wino o tej samej nazwie, jednak z inną etykietą. Wino kosztowało majątek jak na moje warunki jakieś 300 euro.
Wydaje mi się, że kosztowało raczej 300 forintów. Rzuć okiem tutaj
Odpowiedz
#5
Masz rację, chodziło mi dokładnie o tą stronę. Z automatu wrzuciło mi tłumaczenie i nie mam pojęcia dlaczego tłumacz google podmienił węgierską walutę na euro.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie kupować wino? jhucal 64 134,906 03-10-2020, 22:31
Ostatni post: GenPrzemo
  Fröccs - wino z wodą sodową Cytryna 13 16,784 14-10-2018, 19:35
Ostatni post: Helka Travel
  Kody rabatowe na wino węgierskie dla użytkowników forum ! smak_węgier 4 6,566 17-02-2015, 19:54
Ostatni post: Sztasek
  Nowe wino - Füredgyöngye malika_12 3 6,112 02-07-2014, 7:17
Ostatni post: Sztasek
  Grzane wino winiarniawegierska 4 5,999 03-12-2012, 15:39
Ostatni post: mirek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości