Z Balatonu na wycieczkę jednodniową...?
#11
To będzie mój pierwszy raz Oczko
Odpowiedz
#12
Cytat:nie wierze, że wczasowicze nad Balatonem nie mają ochoty na zwiedzanie np. Bratysławy, przecież to nie aż tak daleko
nie chodzi o odległość a atrakcyjność - w porównaniu z takim Budapesztem Bratysława jest po prostu... mało ciekawa. Tak mi to wygląda...
Odpowiedz
#13
hmm jeśli tak na to patrzeć to pewnie masz rację Uśmiech chociaż nie byłam jeszcze ani w Budapeszcie ani w Bratysławie Język
w takim razie poza opalaniem i kąpielami nic więcej nie można robić nad Balatonem ( pomijając piwniczki z winami i kilka mniej lub bardziej interesujących miejsc jak Tihany)

swoją drogą czy pod koniec maja ( około 24) jest sens jechać nad Balaton ? ZdziwionyZdziwiony
Odpowiedz
#14
Bratysława pięknie wygląda patrząc na nią z okna samochodu jadąc autostradą przez most.W tym roku chyba pojadę sam i ją zwiedzę Uśmiech
Odpowiedz
#15
Bratysława z pewnością ma wiele do zaoferowania Uśmiech

Byłeś może nad Balatonem pod koniec maja? Czy woda o tej porze roku jest już ciepła?

Czytałam, że sezon zaczyna się jakoś w połowie czerwca , skoro tak... co z płatnymi plażami? Może zadam głupie pytanie, ale czy wtedy są ..nieczynne Język?

Jak to się ma do końca maja ? Jak wygląda Balaton o tej porze Uśmiech
Odpowiedz
#16
Nie spotkałem płatnych wycieczek organizowanych znad Balatonu - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Potrafię sobie wyobrazić, że w takim Keszthely czy Siofok istnieją lokalne biura podróży oferujące takowe. Problem w tym, że z reguły ceny takich jednodniowych wycieczek są absurdalnie wysokie. Będąc nad Balatonem, gdy znudzi się plażowanie, warto wybrać się do:
- Tihany (prom z Szantod), pospacerować, zobaczyć widok z klasztoru, pochodzić wzgórzami wzdłuż winnic i rosnącej wszędzie lawendy... fajnie jest.
- Szekesfehervar - ichnie "gniezno", nic spektakularnego, ale można się wybrać
- Pecs - najbardziej "bałkańskie" z węgierskich miast, czuć powiew orientu, niesamowicie klimatyczne miasto, polecam gorąco. Z Balatonszemes jechaliśmy z przesiadką w Kaposvarze 3 godziny, ale warto, chyba najbardziej.
Odpowiedz
#17
Dziękuję za podpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#18
Ja wprawdzie byłem tam ładnych kilka lat temu, ale wycieczkę bez problemu wykupiłem w biurze (stoisku?) w Siofok w rejonie klubu PALACE - było tam takie miejsce ze straganami itp. Wycieczka była autokarem do Budapesztu z przewodnikiem w języku naszych zachodnich sąsiadów Smutek
Aktualnie nie pamiętam jaki był jej koszt ale warto było tym bardziej, że była połączona z nocnym zwiedzaniem i podziwianiem panoramy miasta.
Odpowiedz
#19
O proszę, a jednak ! Szeroki uśmiech
Dzięki wielkie, mam nadzieję, że uda mi się coś takiego znaleźć, mimo, że nie w naszym ojczystym języku to myślę, że warto, zwłaszcza dla osoby która będzie tam pierwszy raz i zwiedzanie Budapesztu na własną rękę jest troszkę ,,przerażające" ( jednak trzeba mieć jakiś doświadczenie w jeżdżeniu po tak wielkim mieście, a my takowego nie posiadamy więc taka autokarowa wycieczka jest wybawieniem Oczko) Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#20
Jeżeli bardzo Ci na tym zależy, to poproś o pomoc i radę Kasię Kociubę z Helka Tours. Mieszka w Siofoku i zajmuje się turystyką. Może jej biuro poza noclegami zajmuje się też wycieczkami. Jeżeli ona tego nie organizuje, to może poradzi co masz dalej robić.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,770 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości