Z Madrytu do Budapesztu
#1
Witam,
To mój pierwszy wątek na tym forum i nie wiem czy dobrze umieściłem posta.

Chcialem się poradzić ludzi z doświadczeniem, żyjacych w Budapeszcie.

Ja aktualnie w tej chwili mieszkam w Madrycie. Pracuję dla jednej z lepszych firm w mojej dziedzinie i zarabiam około 2700 - 3000 e na rękę.
Ostatnio odezwała się do mnie firma z Budapesztu, która jest jedna z najlepszych na świecie, robiących fantastyczne projekty (chociaz te przy których prcuję w tej chwili tez sa niezle).
Ich oferta to 440000 HUF czyli 350000 HUF na rękę, tak przynajmniej napisali mi w mailu. Wiem że to jest ponad standardową wypłatę i wyosi około 1200 e.
Moje pytanie brzmi:
Czy ta oferta pozwala na normalne wygodne życie w Budapeszcie dla dwóch osób i dwóch średnich psów? Jest szansa na to że nie będę żył od pierwszego do pierwszego?
Czy jest sens zmieniania aktualnej pracy pod względem finansowym?
Mieszkałem w Krakowie, Berlinie, Londynie i Madrycie oraz w Andaluzji wiec mam trochę doświadczenia w mieszkaniu w róznych miejscach i pomocne byłoby porównanie do tych miast. Czy Budapeszt można przyrównać do Krakowa pod względem ekonomicznym?

Muszę się dość szybko uwinąć z odpowiedzią dla tej firmy. Jeżeli jakaś życzliwa dusza która jest w stanie mi trochę napisać to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem, siedź tam, gdzie jesteś. Jak zaoferują Ci na rękę 500 000, to się przeprowadź. W Budapeszcie wynajęcie mieszkania będzie Cię kosztowało ponad 100 000 plus. Oprócz tego obecnie sytuacja polityczna jest mało ciekawa, ogólnie mówiąc nie sprzyjająca cudzoziemcom...
Odpowiedz
#3
Dzięki za info. Właśnie to rozważam i powoli redaguję odpowiedź do firmy. Trochę mi szkoda bo Miasto wygląda trochę jak Berlin ,który tak bardzo uwielbiam. Firma też jest super, no ale wydaje mi się że masz rację.
Odpowiedz
#4
Tazio w Esp masz dużo większy spokój niż na Węgrzech no i dużo lepsze warunki finansowe przy niewiele droższym życiu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości