Z dzieckiem bez dokumentów na Węgry?
#1
Witam mam takie pytanie? W raz z rodziną zaplanowaliśmy wyjazd nad polskie morze ale pogoda nas zniechęciła. Polecono nam Balaton że jest atrakcyjniejszy i pogoda pewniejsza. Zobaczyliśmy zdjęcia Z Balatonu i Siofoku i bardzo nas to urzekło do tego pogoda zapowiada się bardzo ładna. Więc postanowiliśmy jechać. Ja z żoną i dwójką dzieci oraz druga rodzina ( dwoma samochodami)
Problem jest taki ze nasze dzieci nie mają dowodów bo nie było potrzeby wyrabiania a decyzja o ewentualnym wyjeździe jest spontaniczna i nie planowana wcześniej. Jechać chcemy w niedzielę tj. 7 lipca Wiec dokumentów nie zdążymy wyrobić jedynie co to potwierdzenie z urzędu o złożeniu wniosku. Ja z żoną oczywiście mamy dokumenty, córka która ukończyła 1 klasę podstawową ma tylko aktualną legitymację szkolną a synek trzy letni posiada tylko akt urodzenia i książeczkę zdrowia?
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania. Jakie mogą być konsekwencje naszego wyjazdu? Czy ryzykować czy lepiej udać się na wakacje nad polskie zimneZdziwiony morze?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
Odpowiedz
#2
Zważywszy,że w Shengen do poruszania się wystarczy dokument, na granicach nie ma kontroli. Myślę, że jeżeli przejedziecie przepisowo przez wszystkie kraje to będzie ok. Nie orientuję się czy dziecko musi mieć dokument, podejrzewam, że jakoś trzeba udokumentować, że to Wasze dziecko a nie porwane Uśmiech
Na granicach jednak nic was nie czeka. Postaram się jeszcze coś poszukać.
Odpowiedz
#3
(02-07-2013, 12:22)Paweł Latoń napisał(a): (...)Problem jest taki ze nasze dzieci nie mają dowodów bo nie było potrzeby wyrabiania a decyzja o ewentualnym wyjeździe jest spontaniczna i nie planowana wcześniej. Jechać chcemy w niedzielę tj. 7 lipca Wiec dokumentów nie zdążymy wyrobić jedynie co to potwierdzenie z urzędu o złożeniu wniosku. Ja z żoną oczywiście mamy dokumenty, córka która ukończyła 1 klasę podstawową ma tylko aktualną legitymację szkolną a synek trzy letni posiada tylko akt urodzenia i książeczkę zdrowia?(...)

Rozumiem Twoją chęć wyjazdu nad Balaton ale przepisy są konkretne:

[Obrazek: eivbdi.jpg]

Źródło: http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10159/...drozy.html
Odpowiedz
#4
No przepisy faktycznie nie są po Waszej stronie. O ile sama kontrola nie powinna być wielkim problemem (pewnie w ogóle do niej nie dojdzie), o tyle gorzej wygląda sytuacja w razie, nie daj Boże, potrzeby wizyty u lekarza na przykład.

Trudno coś sensownego doradzić... ja bym chyba zaryzykował Oczko
Odpowiedz
#5
Moje wnuki (małolaty) mają paszporty i karty zdrowotne. Jeden raz byliśmy kontrolowani przez patrol na wyjeździe z miasta, proszono o dokumenty kierowcy, współpodróżujących, auto sprawdzono w bazie danych.
Odpowiedz
#6
My też mieliśmy taką kontrolę i dokumenty dziecka sprawdzali.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#7
Jade w sierpniu.Ja ,zona i 3-letni synek posiadamy paszporty dodatkowo bede chcial(w razie czego) wyrobic EKUZ-y.PozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
#8
Mi pasażerów nigdy nie sprawdzali. Raz nawet wiozłem córkę kolegi na kartę rowerową, mogła wziąć paszport siostry, która też miała swoje plany.
Awaryjnie może dałoby się pożyczyć dowód osobisty albo paszport wyrobiony ze cztery lata temu dla jakiegoś dziecka z dalszej rodziny, żeby chociaż nazwisko się zgadzało. Wygląd dziecka szybko się zmienia. Oczko
Odpowiedz
#9
(02-07-2013, 12:22)Paweł Latoń napisał(a): Witam mam takie pytanie? W raz z rodziną zaplanowaliśmy wyjazd nad polskie morze ale pogoda nas zniechęciła. Polecono nam Balaton że jest atrakcyjniejszy i pogoda pewniejsza. Zobaczyliśmy zdjęcia Z Balatonu i Siofoku i bardzo nas to urzekło do tego pogoda zapowiada się bardzo ładna. Więc postanowiliśmy jechać. Ja z żoną i dwójką dzieci oraz druga rodzina ( dwoma samochodami)
Problem jest taki ze nasze dzieci nie mają dowodów bo nie było potrzeby wyrabiania a decyzja o ewentualnym wyjeździe jest spontaniczna i nie planowana wcześniej. Jechać chcemy w niedzielę tj. 7 lipca Wiec dokumentów nie zdążymy wyrobić jedynie co to potwierdzenie z urzędu o złożeniu wniosku. Ja z żoną oczywiście mamy dokumenty, córka która ukończyła 1 klasę podstawową ma tylko aktualną legitymację szkolną a synek trzy letni posiada tylko akt urodzenia i książeczkę zdrowia?
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania. Jakie mogą być konsekwencje naszego wyjazdu? Czy ryzykować czy lepiej udać się na wakacje nad polskie zimneZdziwiony morze?
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Co do pogody masz rację, 100x lepiej jechac na Węgry. Co do dokumentów, fajnie jest, jak wszystko będzie ok. Jeśli jednak będziesz miał stłuczkę, kontrolę, zaginie Ci dziecko w tłumie, porada lekarska polecałbym miec ze sobą dowód osobisty i kartę EKUZ. Byłem w wielku krajach i z doświadczenia powiem Ci, że nie zaryzykował bym takiego wypadu. Mandacik w juro strasznie boli nie wspominając o kłopotach.
Mimo wszystko pojechałbym nad morze w PL, lub na baseny termalne w Uniejowie:-)
Pozdrawiam,
Odpowiedz
#10
No co ty, w razie wpadki dziecko udaje niemowę, a my wyjaśniamy, że to córka zaprzyjaźnionego Węgra, którą podwozimy przy okazji do dalszej rodziny. Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,278 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 900 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,761 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości