Z jaką walutą nad Balaton?
#1
Witam, mam pytanie czy nad Balatonem można płacić walutą euro? o złotówki się nie pytam, bo to mało prawdopodobne. A jeśli można czy dużo się na tym traci?
Odpowiedz
#2
(01-07-2014, 9:03)duo1 napisał(a): Witam, mam pytanie czy nad Balatonem można płacić walutą euro?...

Euro, forintem, kartą Uśmiech
Nawet w małych dziuplach nad kasą wisi przelicznik.

Cytat:... czy dużo się na tym traci?

Kilka procent.
W mojej opinii najlepiej płacić forintami i kartą. Przeliczniki w sklepach czy knajpach nigdy nie są korzystne.
Euro można wymienić w wielu kantorach bezprowizyjnie.
Odpowiedz
#3
Nawet złotówki wymienisz (najlepiej banknoty 100zł), choć w tym wypadku kurs stosunkowo kiepski no i płacić się raczej nie da.
Odpowiedz
#4
Dziękuję za informację.
Odpowiedz
#5
Na każdym rachunku mamy kwotę w forintach i euro.
Odpowiedz
#6
Jeśli może się to komuś przyda, to np. w Keszthely za camping można było płacić w forintach i euro. O złotówkach nie słyszałem, żeby ktoś płacił Oczko.
Co do sklepów - nie wiem, jak sprawa wygląda :/
Odpowiedz
#7
Jestem tu nowy. Pierwszy raz jedziemy na Węgry. Już zdążyłem sobie porównać efektywność płacenia w € i w HUF na przykładzie OEKOTELu w Budapeszcie. W HUF 15000 za trzyosobowy pokój ze śniadaniem, w € - 63. No to mi szybko przeszła ochota do zabierania Euro... Mam jednak pytanie o możliwość wymiany złotówek w Siofok (tam wynajęliśmy kwaterę). Czy kantory są łatwo dostępne i po jakim kursie wymienają złotówki. W Warszawie oferują mi 138 zeta za 10.000 HUF, czyli 72,46 HUF za złotówkę. Mogę wymienić w Warszawie, mogę zabrać złotówki na Węgry.
Z moich doświadczeń z Chorwacji wynika, że korzystniej było wymieniać złotówki "tam". A jak jest na Węgrzech?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
(03-02-2015, 10:05)chaladia napisał(a): Mam jednak pytanie o możliwość wymiany złotówek w Siofok (tam wynajęliśmy kwaterę). Czy kantory są łatwo dostępne i po jakim kursie wymienają złotówki. W Warszawie oferują mi 138 zeta za 10.000 HUF, czyli 72,46 HUF za złotówkę. Mogę wymienić w Warszawie, mogę zabrać złotówki na Węgry.

W okresie letnim w miejscach turystycznych, więc i w Siófok też, kantory "zdzeraja" ile mogą. Gotówkę wymieniam na Węgrzech - jak jest taka potrzeba. Jest kilka kantorów w Budapeszcie, do nich zwykle idę...
dzisiejszy kurs kupna złotówek > 1 PLN ~ od 74,4 do 73,8 HUF ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 794 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,597 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 611 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,098 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości