Witaj na Forum Węgierskim!

Forum Węgierskie to miejsce spotkań i wymiany poglądów osób zainteresowanych wszystkim, co węgierskie. Na forum znajdziesz przydatne informacje dotyczące poruszania się po

Budapeszcie

, noclegów w okolicy

Balatonu

, a także najlepszych

węgierskich kąpielisk termalnych

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i życzymy miłego pobytu na forum!

usmiech

Zaloguj się, aby uzyskać
pełny dostęp do forum i ukryć ten komunikat!

Zaproszenie
Artur Zygmunt Offline
Użytkownik
Liczba postów:1
Dołączył:06.01.2017
Płeć:Mężczyzna
Skąd:Wielkopolska
Węgierski:Uczę się
Post: #1
Zaproszenie
!
W ubiegłym roku Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie prezentowało wystawę czasową pt. "Rywale na boisku. Przyjaciele na co dzień. Sportowe pojedynki polsko - węgierskie", zorganizowaną wspólnie z Muzeum Sportu i Olimpizmu w Budapeszcie oraz Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie. Epilogiem do niej będzie debata "1000 lat bratanków" na temat historycznych relacji między narodami: polskim i węgierskim, którą przeprowadzimy 18 stycznia bieżącego roku o godzinie 18:00.

Tematów do rozmowy jest naprawdę sporo: Król Polski Ludwik... Węgierski, jego córka - św. Jadwiga (patronka naszego kraju), Stefan Batory, Józef Bem, pomoc jaką Węgrzy udzielili Polakom w krytycznych dla nas chwilach - w lecie 1920 roku i w czasie II Wojny Światowej, solidarność Polaków z Węgrami w 1956 roku i wiele, wiele innych. Przed naszymi prelegentami: Grzegorzem Górnym, Pawłem Lisickim i Janoszem Tischlerem stoi zatem niełatwe zadanie. Nie wątpimy, że mu sprostają.

Wszyscy nasi goście będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, a po dyskusji oferujemy drobny poczęstunek.

Patronami medialnymi debaty są: "Historia.org.pl" oraz "Do Rzeczy".

Debata „1000 lat bratanków” - 18 stycznia, godzina 18:00, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, (dyskusja - 2 piętro, ekspozycja stała, poczęstunek – 4 piętro), wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy! Uśmiech
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek
14-01-2017 20:53
Zaproszenie
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości