Forum Węgierskie

Pełna wersja: Szanse na dostanie się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam!

Chciałem spytam się użytkowników forum, jako że znając życie pewnie większość z nich (jeśli nie wszyscy) są w trakcie lub też po studiach na kierunku filologii węgierskiej:

Czy realne są szanse dostania się na ten kierunek, gdy jest się 47. na liście, a ostatnia przyjęta osoba z "pierwszego ognia" była na miejscu 41.? Kierunek mam jako nr 1 w priorytecie na ERK i bardzo chcę się na niego dostać (chciałbym mieć gdzie się uczyć języka węgierskiego i historii tego narodu i jakoś związać z tym swoją przyszłość), jednak boję się, że się nie dostanę. Powodem między innymi jest słaby wynik z języka polskiego (50%, poziom rozszerzony...), który podciąga angielski (80%, poziom rozszerzony). Myślę, że jakieś szanse są w co pokładam głęboką nadzieję.

Piszę to jeszcze przed wynikami rekrutacji na UW na filologię ugrofińską z językiem węgierskim, ale szczerze mówiąc na celowniku mam Kraków jako miasto, w którym chciałbym się uczyć. Mimo to, jestem również gotowy przeprowadzić się do Warszawy.

Jak myślicie? Są szanse, że się dostanę? Jak było w Waszym przypadku?

PS.: Żeby wątek nie poszedł na marne i zachować się ekonomicznie, proponuję, aby wątek został w przyszłości wykorzystany przez teraźniejszych bądź też późniejszych kandydatów, którzy będą chcieli tak jak ja uczyć się madziarskiego Oczko
Witaj, no cóż - jeżeli rozumiem te nowe zasady rekrutacji (ja dostałem się na KFW UJ 9 lat temu...) to musiałoby 6 osób zrezygnować, żebyś skoczył na "premiowane miejsce"?

Teoretycznie szanse są, gdyż (przynajmniej w moich czasach) filologia węgierska była kierunkiem często dodatkowym bądź zdawanym "na wszelki wypadek" gdyby dany kandydat nie dostał się na inne studia. No chyba że trendy się zmieniły i teraz wszystkie 41 osób to zapaleńcy którzy myślą tylko i wyłacznie o nauce języka węgierskiego...

życzę powodzenia
z hungarystycznym pozdrowieniem
I jestem. Uśmiech Z jakimi wynikami, widać powyżej. Jak powiedziałem wcześniej, zostawiam ten wątek niepewnym swego dostania się na kierunek w przyszłości. Szeroki uśmiech
Gratuluję i życzę wytrwałości. Nie wiem jak jest w Krakowie, ale w Warszawie w czasie pierwszego roku rezygnuje nawet do połowy studentów, pewnie po części związane jest to z tym, o czym wspominał Tudós, czyli wybieranie hungarystyki jako dodatkowego kierunku, bo samych studiów (chociaż czasochłonnych) za bardzo trudne bym nie uznał.
Czasochlonne moze, ale "bardzo trudne" czy nawet "trudne" to nie jest chyba wlasciwe slowo jesli chodzi o tego rodzaju kierunki studiow.
Witam Uśmiech
Myslę o studiowaniu hungarystyki na UJ i w zwiazku z tym mam kilka pytań Oczko Na ile procent trzeba mniej więcej zdac maturę rozszerzona z polskiego i angielskiego żeby spokojnie sie dostać? Jak dokładnie wyglądaja studia w Krakowie? No i czy jest szansa, żeby po ich skończeniu faktycznie pracowac z językiem wegierskim? Oczko Co do tego ostatniego pytania to wiele osób mówi mi, że z takim językiem raczej cięzko o pracę... Smutek
Pracować z językiem na pewno się da - świadczą o tym liczne oferty pojawiające się chociażby na łamach naszego forum. Pytanie brzmi, jakiego rodzaju praca by Cię interesowała. Jeśli jakakolwiek z węgierskim, to na pewno taką znajdziesz.

Jeśli chodzi o ilość potrzebnych punktów, to nie pomogę, bo zdawałem egzaminy jeszcze w tzw. starym systemie.

Pozdrawiam! Uśmiech
Witam,
Chciałabym prosić o opinię w szczególności ZMarchewa (jako,że starał się o dostanie rok temu). Drodzy forumowicze, czy myslicie,że będąc na 64 pozycjii rankingowej w liście rezerwowej, gdzie ostatnia przyjeta osoba znajduje się na 45 pozycji mam szansę się dostać ?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady w tym temacie Uśmiech
Nie wiem jak to jest na UJ, ale ja składałam w tym roku na UW. Zarówno na fińską jak i węgierską - na każdej jest po 25 miejsc. W I turze byłam 2 na rezerwowej na węgierskiej, a po pierwszych przesunięciach 15 na normalnej liście. Z fińską było tak, że na początku byłam 72 na liście rezerwowej, obecnie jestem 42 - zatem przesunięcia są, przynajmniej w Warszawie Oczko
Witam, czy z takimi wynikami matur:

polski podst. 74%
polski roz. 78%
angielski podst. 90%
angielski roz. 46%
matematyka podst. 82%
historia roz. 88%

mam cokolwiek szukać na filologi węgierskiej na uj?
Stron: 1 2