Forum Węgierskie

Pełna wersja: Kolejka dziecięca w Budapeszcie (Gyermekvasút)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, czy ktoś wie coś więcej o tej kolejce dziecięcej: http://www.transportszynowy.pl/gyermekvasut.php

Mój sześcioletni synek i ja bardzo chcemy odwiedzić to miejsce. Polecacie?
(01-08-2013, 20:25)helena napisał(a): [ -> ]Witam, czy ktoś wie coś więcej o tej kolejce dziecięcej: http://www.transportszynowy.pl/gyermekvasut.php
(...)

Sporo pisaliśmy o niej na forum na przykład tutaj.

Według mnie warto przejechać nawet kawałek trasy.
Super! Ten link bardzo ułatwił mi sprawę Szeroki uśmiech. Wielkie dzięki, Pozdrawiam!
Wybierając się na przejażdżkę dziecięcą kolejką, warto przemyśleć zobaczenie innych okolicznych atrakcji, także komunikacyjnych, o których informuje przywołana przez Helenę strona.

Do początkowej stacji kolejki dziecięcej mozna dojechać kolejką zębatą. Przejazd nią uświadamia jak górzysta jest Buda. Zębatka startuje z okolic okrągłego hotelu Budapest, a tramwajowy przystanek, na którym trzeba wysiąść, nazywa się Városmajor. Obowiązują na nią te same bilety, co na tramwaj, metro czy autobus. Z końcowego przystanku zębatki na początkowy kolejki dziecięcej droga zaprowadzi właściwie sama.

Z dziecięcymi kolejarzami warto przejechać do góry Jana (János-hegy) i tam - niestety - rozpocząć wędrówkę w górę, do wieży Elżbiety. Nie jest przesadnie męcząca, ale w kość daje, szczególnie na ostatnim podejściu. Widoki z tarasów wieży wynagradzają wysiłek. Pokazywałem kiedyś to internetowe miejsce - tylko wiatr we włosach nie hula.

A po zejściu z wieży można do miasta wrócić wyciągiem krzesełkowym, jak w szanującym się górskim uzdrowisku. Górna stacja Libegő jest na wprost stromego zejścia - łatwo znaleźć.

Można obdyć trasę w przeciwnym kierunku. Do wyciągu dowiezie autobus 291, ale widok na miasto będzie za plecami, za to do kolejki dziecięcej idzie się w dół. Niestety to najbardziej strome podejście pod samą wieżę jest nie do uniknięcia.
Moziba wszystko co napisałeś brzmi świetnie. Dziękuję. Muszę odbyć tę podróż. Jaki okres w roku jest najlepszy? Spodziewam się, że w środku wakacji miejsce to może być bardzo oblegane, co jest zrozumiałeOczko
Który okres roku będzie najlepszy na tę wycieczkę? Ten, który wybierzesz, ma się rozumieć.
A tak to wszystko wygląda:

[Obrazek: 2zdw4nb.jpg]
Każda pora roku jest dobra, a najlepiej wybrać się w każdej - zupełnie inny krajobraz wiosną, jesienią. Dobrze jeśli się trafi na ładną (bezdeszczową) pogodę, bo można spory kawałek Węgier poznać.
Nie demonizujcie tego wychodzenia pod górę, jest stromo ale ja w zaawansowanej już ciąży dałam radę, więc każdy wyjdzie Uśmiech
Ceny i rozkład jazdy kolejki do znalezienia tutaj.
Stron: 1 2 3