Forum Węgierskie

Pełna wersja: węgierskie dania dla dzieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo proszę o podpowiedź węgierskich dań godnych polecenia na obiad dla dzieci, jakaś smaczna zupa lub 2 danie.
gyümölcsleves + császármorzsa (smarni) Uśmiech
A co lubią? Może naleśniki a la Gundel (na słodko)? Moje dzieci lubią zupę gulaszową i smażony ser z frytkami.
Klasyka - lángos Uśmiech może ciężkie, ale jako 1-daniowy, dosyć skromny, ale sycący i treściwy obiad (chociaż to raczej dla takich nieco starszych). Ile lat mają Twoje dzieci?
Dla 5latka co byście polecili? Coś bardziej warzywnego, młody coś ma niechęć ostatnimi czasy do mięsa.
Langosza spokojnie jadła moja trzyletnia córka. Dla niej najlepszy jest ten Sajtos ketchupos (ser+ketchup). Poza tym, ku mojemu zaskoczeniu zajadała się porkolt, gulyasleves. W domu nawet nie probuje gulaszów.
Zawsze pozostają naleśniki, czy pizze, ale to pójście na łatwiznę, przy tak dobrej kuchni węgierskiej.
Zabawne są pytania współczesnych rodziców... kiedy ja byłam mała, rodzice karmili mnie tym, co sami jedli. ot.
A poza tym niezrozumiałe, bo Węgry nie są krajem trzeciego świata, więc standardy mają podobne jak i u nas. Więc w większości restauracji jest część menu przeznaczona dla dzieci, dzięki czemu porcja jest mniejsza i na pewno nie będzie to potrawa zbyt pikantna (chociaż nie zdarzyło mi się jeść jakoś bardzo pikantnie na Węgrzech)
(15-09-2015, 22:34)grolschyk napisał(a): [ -> ]Dla 5latka co byście polecili? Coś bardziej warzywnego, młody coś ma niechęć ostatnimi czasy do mięsa.

Spokojnie. Jak pohasa kilka godzin w basenie lub na zjeżdżalni, ewentualnie przeróżnych toboganach, to zje wszystko - i to kilka razy Uśmiech .
Hej, za rok przeprowadzam się na Węgry. Mam 7 letniego syna i chcę go powoli oswajać z tym krajem, jego kulturą itp. Chcę mu też pokazać węgierskie potrawy. A wiadomo że dzieci najbardziej lubią desery ;-) Czy możecie polecić typowo węgierskie słodkości?
(26-11-2015, 0:13)EDWIN napisał(a): [ -> ]Mam 7 letniego syna i ... wiadomo że dzieci najbardziej lubią desery.
Czy możecie polecić typowo węgierskie słodkości?

Desery to bardzo szerokie pojęcie, jest ich kilka rodzajów i nie wszystkie należą do lubianych przez dzieci. Niektóre ze słodkości znikają w mig ze stołu, inne nie mają takiego wzięcia. Może określ konkretnie, co syn lubi najlepiej i postaramy się o coś odpowiedniego... np. ciasto z kremem lub bez, czy z owocami. Ciasto pieczone czy słodkości nie wymagające pieczenia. Kremy, tory ... itp.
Na początek może naleśniki (palacsinta), a te można przygotować na wiele sposobów. Uśmiech