Forum Węgierskie

Pełna wersja: Helkatours i dom „U Franka” OSTRZEŻENIE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie…

Chciałem wszystkich państwa ostrzec przed firmą Helkatours i domem „U Franka”:
http://helkatours.hu/place/31/wegry_bala...ranka_s105
Ta firma i osoba, która za tym stoi to całkowita porażka, nerwy i w dużej mierze zmarnowany urlop, masa nerwów zamiast odpoczynku. Proszę zwrócić uwagę i ZASTANOWIĆ się 10 razy dlaczego na jej stronie nie ma możliwości zamieszczania komentarzy dotyczących oferowanych miejsc noclegowych, jak to ma miejsce w każdej porządnej firmie. To proste gdyby była taka możliwość prawie nikt by tej pani nie zaufał. Proszę przeanalizować kto pisze pozytywne komentarze na forum (nazwy użytkowników) i wyciągnąć wnioski.
Żeby nie być posądzonym o stronniczość i ku przestrodze dla innych, przedstawię suche fakty z wyjazdu, a ocenę pozostawię państwu. Jestem do pełnej dyspozycji telefonicznej potencjalnych ofiar tego biura.
Po wybraniu lokalizacji, terminu (sierpień 2015) i kontakcie z biurem - pełen zachwyt – Pani właścicielka miła, uczynna, zainteresowana poleciła nam świetne lokum, przedstawiła kwotę w złotówkach i zapewniła o wszelkiej pomocy. Wybraliśmy się w 3 rodziny razem 10 osób w tym jeden malutki dzieciak. Zapewniała nas o wystarczającej ilości miejsca i o możliwościach dodania jednego łóżka celem zamieszkania 4 osobowej rodziny z małym dzieckiem w jednym pokoju.
No to w drogę….., po kilkunastu godzinach jesteśmy na miejscu, dom wydaje się zgodny z opisem więc ok. Wita nas właścicielka domu, wydaje się być strasznie wścibska ale co tam może jesteśmy zmęczeni i nam się wydaje. Niestety okazuje się, że nie ma dodatkowego łóżka, nic to, drobiazg przenosimy z pokoju obok i jest ok. Po kilku chwilach wpada zaniepokojona właścicielka i prosi o zapłatę za pobyt, kwota jest za wysoka o kilkaset złotych ale płacimy, następnie dzwonimy do firmy, z grzecznym pytaniem dlaczego, a z miłej właścicielki firmy nic już nie zostało. Informuje nas opryskliwym i lekceważącym tonem, że to różnice kursowe i to nie jej wina, no nic skoro tak trudno takie życie, ale sprawdzamy w Internecie różnicę ceny forinta w dniu wyliczenia i w dni przyjazdu – nie zgadza się oczywiście na naszą niekorzyść. Pani właścicielka zastosowała nieprawdziwy kurs po to aby zafałszować cenę w złotych (mam na to dowód w postaci maila z datą). Trudno nasza wina też jest - nie sprawdziliśmy kursu – naczelna zasada nie ufaj nikomu jeśli chodzi o pieniądze.
No cóż, co źle się zaczyna może dobrze się skończy, niestety po chwili właścicielka domu wpada depcząc nasze walizki na górę i robi nam awanturę o przestawione łóżko – olewamy babę bo tłumaczenia, że przeniesiemy przed wyjazdem nie dają rezultatu. Dzwonimy do Helkatours i tu kolejna niespodzianka – totalna zlewka i uwaga, że inni byli zadowoleni więc wymyślamy. Do końca wyjazdu właścicielka domu wchodziła do pokojów podczas nasze nieobecności, sprawdzała, przeglądała, grzebała. Dzieci nie mogły swobodnie korzystać ze stołu do tenisa stołowego, bo zaraz go składała jak odeszły coś zjeść, nie mogły korzystać z piłkarzyków, bo też zaraz nakrywała je folią. Kiedy wieczorem siedzieliśmy na tarasie przy piwku i głośniej rozmawialiśmy – bez przesady bo małe dziecko spało, pani właścicielka wychodziła i upominała nas jak dzieci, chociaż obok w domach trwały głośne balangi – jak to na wakacjach. Kobieta totalnie nie nadaje się do wynajmowania domu. Jeśli chce intruzów, to nie powinna wynajmować, a jeśli chce zarobić to wiadomo trzeba coś zaoferować. Czuliśmy się jak intruzi za własne pieniądze wynajmujący dom. Prośby telefoniczne kierowane do Helkatours by pomogła w sprawie skandalicznego zachowania właścicielki domu, były ignorowane, a po miłym usposobieniu właścicielki firmy zostały tylko wspomnienia.
Moja waga to 75 kg, usiadłem na krześle plastikowym pamiętającym komunę, nastąpiło jego złamanie i doznałem urazu pleców – siniak na całych plecach i ból kręgosłupa do końca wyjazdu, koszmar…
Omijajcie tą firmę i dom „U Franka" szerokim łukiem………
Artur
Nie chcę się wcinać między wódkę a zakąskę ale mnie już swojego czasu zmierziło to
http://forum.wegierskie.com/HELKATOURS-OSTRZE%C5%BBENIE

Wiadomo, ten się nie myli co nic nie robi ale profil tej firmy jest dla mnie nie do przyjęcia.
-niemożliwość komentowania noclegów.
-nazwy z tzw dupy i brak adresu co uniemożliwia jakiekolwiek sprawdzenie czy to co na stronie, pokrywa się ze stanem faktycznym i dla mnie jest to oczywiste że jest to świadomy zabieg.Przy dużej konkurencji jestem w stanie to zrozumieć ale na pewno nie zaakceptować i nigdy na takie wczasy 'w ciemno' bym się nie wybrał.
Wolę zapłacić(być może) trochę drożej ale poprzez sporo opinii, jeśli chodzi o dany nocleg - wiedzieć czego mam się spodziewać
Helkatours nie jest firmą !.
Helkatours to: Pośrednik Turystyczny w Siófok, Węgry, z nr pozwolenia: U-001098
właścicielem jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: ! Kishuncutka Kft, 8600 Siófok, Déryné u. 5.
wpis do rejestru: 14-09-001268
A strona jest czyja?
Czemu nie ma adresów, oryginalnych nazw, opinii?
Nie żebym się czepiał Helkatours bo gdyby to było słabe to i zarzutów było by o wiele więcej, natomiast fakty są takie że rezerwowanie noclegów poprzez stronę www.helkatours.hu to jest jak 'kupowanie kota w worku'.
Mamy XXI wiek, cokolwiek byśmy nie kupowali, możemy to sprawdzić/zweryfikować, u tego pośrednika nic nie możemy zweryfikować bo domyślam się, że dopóty się nie zapłaci jakieś części to nawet nie zna się adresu pod którym mamy mieszkać.
Na moje-słabe to.
Jednoznacznie stwierdzam, ża pośrednik Helkatours to drogi pośrednik. Dziwi mnie to, że mało kto zwraca uwagę, że na stronie internetowej Helkatours ceny podawane są w złotówkach. Myślę też, że niewiele osób czyta DOKŁADNIE TO > owu - o warunkach stawianych przez pośrednika.
Miałem okazję porównać ofertę przedstawioną przez Helkatours do faktu... i dobrze, że nie skorzystaliśmy z tej drogiej lipcowej oferty. Bo jak można płacić 40 PLN od osoby za jeden nocleg`... kiedy za wynajem całego domku (2 pokoje, kuchnia, łazienka, umeblowany taras) w Balatonszemes dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci płaciliśmy 11000 HUF za dobę. Parking na terenie posesji. Do Balatonu 200 m. Do sklepu i restauracji 500 m.
Trochę rauchunków: kurs forinta z dnia 01.07.2015: 100 HUF = 1,3322 PLN
11000 HUF = 146,55 PLN co w przeliczeniu na osobę: 24,40 PLN za nocleg`...
Szanowni Forumowicze, kochajmy się i szanujmy się ... ale jeśli sprawa dotyczy pieniędzy to liczmy je dokładnie.
(12-01-2016, 22:42)artur-wiater napisał(a): [ -> ]Witam serdecznie…
Chciałem wszystkich państwa ostrzec przed firmą Helkatours i domem „U Franka”:
http://helkatours.hu/place/31/wegry_bala...ranka_s105
Ta firma i osoba, która za tym stoi to całkowita porażka, nerwy i w dużej mierze zmarnowany urlop, masa nerwów zamiast odpoczynku. Proszę zwrócić uwagę i ZASTANOWIĆ się 10 razy dlaczego na jej stronie nie ma możliwości zamieszczania komentarzy dotyczących oferowanych miejsc noclegowych, jak to ma miejsce w każdej porządnej firmie. To proste gdyby była taka możliwość prawie nikt by tej pani nie zaufał...

Tak, nie ma możliwości samodzielnego dokonania wpisu-komentarza. Na nic się zdały i moje próby aby "napisać" ... jest jedynie adres majlowy do p.Kasi, na który można zawsze wysłać swoją opinię. Natomiast jest stronka z kilkoma wpisami, tylko trzeba trochę czasu Dodgy aby na nią trafić. Tutaj można poczytać > Opinie klientów
Nieco wyżej napisałem "...niewiele osób czyta DOKŁADNIE TO > owu" - warunki uczestnictwa pośrednika turystycznego HelkaTours: te które powinien spełnić pośrednik znajdziesz w punktach 8. 10. 14. !
I jeszcze sprawa faktury. Skoro HelkaTours pobiera opłatę za pośrednictwo, to dlaczego w punkcie 17. jest mowa o dodatkowej opłacie za przesyłkę faktury, skoro zainteresowany może ją odebrać na miejscu, w Siófok.
Należy dokładnie przeanalizować punkt po punkcie "owu", bo warunki stawiane klientom nie są jednoznaczne i w wielu miejscach trudne do odpowiedniego ich zinterpretowania... i nie wiem czy do końca są one zgodne z ostatnim punktem ... "20. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego." ... Kodeksu Cywilnego - którego Zdziwiony .
(14-01-2016, 9:13)Sztasek napisał(a): [ -> ]Jednoznacznie stwierdzam, ża pośrednik Helkatours to drogi pośrednik. Dziwi mnie to, że mało kto zwraca uwagę, że na stronie internetowej Helkatours ceny podawane są w złotówkach. Myślę też, że niewiele osób czyta DOKŁADNIE TO > owu - o warunkach stawianych przez pośrednika.
Miałem okazję porównać ofertę przedstawioną przez Helkatours do faktu... i dobrze, że nie skorzystaliśmy z tej drogiej lipcowej oferty. Bo jak można płacić 40 PLN od osoby za jeden nocleg`... kiedy za wynajem całego domku (2 pokoje, kuchnia, łazienka, umeblowany taras) w Balatonszemes dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci płaciliśmy 11000 HUF za dobę. Parking na terenie posesji. Do Balatonu 200 m. Do sklepu i restauracji 500 m.
Trochę rauchunków: kurs forinta z dnia 01.07.2015: 100 HUF = 1,3322 PLN
11000 HUF = 146,55 PLN co w przeliczeniu na osobę: 24,40 PLN za nocleg`...
Szanowni Forumowicze, kochajmy się i szanujmy się ... ale jeśli sprawa dotyczy pieniędzy to liczmy je dokładnie
Sztaszku czyli jak najlepiej i gdzie szukać jakiejś miejscówki nad Balatonem ? Coś mi w tym roku ten Balaton chodzi po głowie..
(22-06-2020, 9:22)Tomeq napisał(a): [ -> ]
(14-01-2016, 9:13)Sztasek napisał(a): [ -> ]Jednoznacznie stwierdzam, ża pośrednik Helkatours to drogi pośrednik. Dziwi mnie to, że mało kto zwraca uwagę, że na stronie internetowej Helkatours ceny podawane są w złotówkach. Myślę też, że niewiele osób czyta DOKŁADNIE TO > owu - o warunkach stawianych przez pośrednika.
Miałem okazję porównać ofertę przedstawioną przez Helkatours do faktu... i dobrze, że nie skorzystaliśmy z tej drogiej lipcowej oferty. Bo jak można płacić 40 PLN od osoby za jeden nocleg`... kiedy za wynajem całego domku (2 pokoje, kuchnia, łazienka, umeblowany taras) w Balatonszemes dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci płaciliśmy 11000 HUF za dobę. Parking na terenie posesji. Do Balatonu 200 m. Do sklepu i restauracji 500 m.
Trochę rauchunków: kurs forinta z dnia 01.07.2015: 100 HUF = 1,3322 PLN
11000 HUF = 146,55 PLN co w przeliczeniu na osobę: 24,40 PLN za nocleg`...
Szanowni Forumowicze, kochajmy się i szanujmy się ... ale jeśli sprawa dotyczy pieniędzy to liczmy je dokładnie

Sztaszku czyli jak najlepiej i gdzie szukać jakiejś miejscówki nad Balatonem ? Coś mi w tym roku ten Balaton chodzi po głowie..
Zmieszany  Takie ogólnikowe pytanie - odpowiadam PW