Forum Węgierskie

Pełna wersja: struktura narodowościowa oczami Węgrów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
obecna struktura narodowościowa Węgier według ocen statystyków wygląda tak, że etnicznych Węgrów z Węgier jest około 85%, czyli zdecydowana większość. [według danych z 2001 - ok. 95%]. natomiast w powszechnym mniemaniu sprawa wygląda zupełnie inaczej - według przeciętnego Węgra Węgrzy z Węgier stanowią jedynie połowę mieszkańców Węgier - reszta to oczywiście Cyganie i Żydzi, poza tym Chińczycy, Arabowie czy Węgrzy spoza Węgier [ujęci osobno]. paranoja i pesymizm?

http://www.tarki.hu/hu/news/2012/kitekin...aroke.html
Temat poruszony też niedawno na blogu Jeża.
Paranoja. Wiadomo, że "inne" wybija się z tłumu. Jedna cygańska rodzinna jest dużo bardziej widoczna niż setki przeciętnych węgierskich twarzy, które mija się w międzyczasie na ulicy.

Pesymizm. Nasilany przez media, które wielkości przyrostu naturalnego Węgrów. W mało sprzyjających warunkach gospodarczych (czy mało sprzyjających warunkach w ludzkich głowach) raczej się nie zmieni.

Pewnie są jeszcze inne wyjaśnienia tego zaburzonego obrazu, ale i dwa powyższe wystarczają w zupełności.
znasz historie wegier,jesli tak to odpowiedz sobie sam.jesli nie jestem z wieliczki zapraszam
(24-04-2015, 22:49)poncur napisał(a): [ -> ]...jesli nie jestem z wieliczki zapraszam

Zdziwiony
Też nie rozumiem nowoczesnej poezji, ale jedna z możliwych interpretacji to:
Cytat:Znasz historię Węgier? Jeśli tak, to odpowiedz sobie sam. Jeśli nie - jestem z Wieliczki, zapraszam!
Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech