Forum Węgierskie

Pełna wersja: Omega: Dziewczyna o perłowych włosach i nie tylko...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
hej!

Dziewczynę o perłowych włosach zna na pewno każdy! Swego czasu uwielbiałem Omegę. W zasadzie słucham ich po dziś dzień. Są tu jeszcze inni fani tej grupy? Uśmiech
Tak, oczywiście. Jak już pisałem byłem na ich chyba trzech koncertach w Krakowie w latach 1971 - 73? Mam kilka płyt CD, reedycje polskie.
Również byłem na tych koncertach jak i na slynnym koncercie 2 sierpnia 1994 na Nepstadionie w potokach deszczu ,lubię słuchac i zbieram płyty innej znakomitości sceny węgierskiej Zsuzsy Koncz.
Wspomniałem o tym przy innej okazji, wspomnę i tutaj. Na internetowej stronie zespołu można posłuchać całości ich dokonań. Niestety, prowadzi to do wniosku, że zbiegiem czasu Omega zaczęła zjadać własny ogon. Ich twórczość zrobiła się monotonna, by nie powiedzieć - nudna. Znaczy, mnie do tego wniosku doprowadziła jakiś czas temu. Przesłuchałem wszystko i być może przetrenowałem. Ale polecam, bo rzeczywiście: Omega, to nie tylko Dziewczyna o perłowych włosach i mimo wszystko warto poznać szerzej ich dokonania.
Tak przesyt jest nie zdrowy natomiast moim subiektywnym zdanie najlepszy utwór Omegi to "Ezust Eso"
Przeszukuję YT, mam zamiar ułożyć 10 może więcej najlepszych utworów Omegi, będzie tam "Ezust Eso" ale nie na pierwszym miejscu. Od razu wpisuję: Léna, Nyári éjek asszonya, Fekete pillangó, Hajnali óceán...
Moi faworyci to Hajnali oceán i Gammapolis I. Obie tłumaczyłem, drugą - z lepszym efektem.
Ciekawie opisany rytuał kupowania płyt. Ale nie zapominajmy o YU rock-u.
Bijelo Dugme, Atomsko skloniste, tak, tak. YU tak bardzo chcieli być po zachodniej stronie mocy. Dlatego - świadomie - pominąłem starą Jugosławię. Ale nie zapomniałem, a o Białym Guziku z pewnością kiedyś napiszę. Węgierską muzykę znałem lepiej, fascynacja Omegą była olbrzymia, a byli jeszcze Locomotiv GT, General, Piramis, Fonograf, Scorpio, Hobo Blues Band, Kati Kovacs i Zsuzsa Koncz. Ej, łza się kręci.
Tak samo jak ostatnio przy okazji odświeżania sobie w sporej dawce kawałków Led Zeppelin.
Jestem fanem zespołu Omega, mam jego wszystkie utwory. Dodam jeszcze, że Kóbor ciagle koncertuje. Sam pochodzi z małego miasteczka Bátaszék, leżącego na południu Węgier, tam chodził do szkoły i mieszkał... Samo miasteczko to kilkanaście ulic, w centrum stoi kościół w stylu neogotyckim. Niestety, dzisiaj już bez wieży... czas i wady konstrukcyjne były powodem jej usunięcia. Aby pomóc przy zbiórce kasy, Kóbor organizuje koncert Omegi w miasteczku w dniu 17 sierpnia 2013 r... oj, będzie się działo... Kóbor i Omega nigdy nie koncertowali w Bátaszék.
Stron: 1 2 3