Forum Węgierskie

Pełna wersja: Forinty węgierskie (HUF) - banknoty i monety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Walutą na Węgrzech jest forint.

Banknoty

[Obrazek: 25jct9z.jpg]
500 forintów

[Obrazek: 1q03z4.jpg]
1000 forintów

[Obrazek: 11b6rk9.jpg]
2000 forintów

[Obrazek: 34dg4qq.jpg]
5000 forintów

[Obrazek: 303hgk4.jpg]
10000

[Obrazek: jfz29s.jpg]
20000


Monety

[Obrazek: 14js0he.jpg]
5 forintów

[Obrazek: 2dlou8l.jpg]
10 forintów

[Obrazek: 1183d53.jpg]
20 forintów

[Obrazek: wg3a.jpg]
50 forintów

[Obrazek: 2evvrd2.jpg]
100 forintów

[Obrazek: 2mmaauf.jpg]
200 forintów
piękne pieniądze Oczko szkoda tylko, że są tak duże, że nie zawsze mi się mieszczą do portfela Język

no właśnie... zawsze mnie to zastanawiało... dlaczego na pięcioforintówce jest czapla?
Dwie uwagi natury praktycznej:
- czy aby 5 forintów nie zostało wycofane z obiegu?
- banknot tysiącforintowy występuje także w wersji bez hologramu i srebrnego paska zabezpieczającego. Banknoty nowej emisji mają już srebrny pasek zabezpieczający a najnowsze hologram. Tymi bez holo i paska można płacić jeszcze bodaj tylko w banku a bez holo a z paskiem płacimy jeszcze normalnie.

Trzeba na to zwracać szczególną uwagę np.w naszych kantorach!

[Obrazek: beztytuuoez.jpg]
Podobno te bez hologramu już są wycofane z obiegu - także tego bankowego, można było je wymienić jeszcze w 2012 roku. Ale niech mnie poprawi ktoś, kto na Węgrzech przebywa na stałe!
(10-04-2013, 6:47)mordimer napisał(a): [ -> ]- czy aby 5 forintów nie zostało wycofane z obiegu?

Nie, nie. Tak się stało z jedno- i dwuforintówką.
Aha, i jeszcze inny banknot 2000 Ft. Rzadko spotykany, ale wciąż w obiegu:

[Obrazek: 166ko02.jpg]
Witam,

A co z bankomatami. Napewno w Budapeszcie jest ich pełno, a np.. Keszthely czy Heviz?
To nie Sahara. Bankomatów jest pełno. Stronka taka jak Google ma pasek, wpisuje się w niego "keszthely atm" i dostaje się taką stronkę: http://holmivan.valami.info/penzfelvet-p...,Keszthely , na której mamy do wyboru z dziesięć banków grasujących w Keszthely. Proszę spróbować też "heviz atm". Oczko
Fakt to może nie Sahara ale jak pojechałam na Ukrainę to miałem duże problemy aby znaleźć bankomat.

Faktycznie nie pomyślałem o tym, na mapach google pokazuje dwa ale to chyba wystarczy.
Ja tam widzę dziewięć nazw banków, a każdy ma przynajmniej jeden, a niektóre 4, 5 i 6 bankomatów w Keszthely.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8