parking Arena Plaza
#1
Witam,
Od kilku dni przeglądam forum, jednak chciałabym Waszej konkretnej porady w mojej sprawie.
Mianowicie, wybieram się do Budapesztu 4.09 (czwartek) i zostaje do poniedziałku. Już wiem, że parking przed hostelem jest darmowy od 18.00 w piątek, jednak zastanawiam się, gdzie zostawić auto po przyjeździe w czwartek i piątek. Czy parking przy Arena Plaza jest darmowy przez całą dobę? Czy nie wlepią mi mandatu za całonocny postój?
A może lepiej by było zostać w hostelu z darmowym parkingiem, jednak oddalonym o 20 minut pociągiem od centrum? Co radzicie? Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam,
Martyna
Odpowiedz
#2
Zastanawiam się nad tym, na ile znasz Budapeszt i czy potrafisz jeździc autem po tym mieście? Jesli masz choć troche tremy przed jazdą po węgierskiej stolicy, to zrezygnuj z auta (zostawiając je na gratisowym parkingu przy hostelu) a na te dni wykup sobie jakąś "kilkudniową migawkę" i to da tobie swobodę poruszania się po całej aglomeracji w jej administracyjnych granicach - IMHO nie musisz główkować, gdzie i jak zaparkować... o kosztach parkowania nie wspomnę Oczko .
Odpowiedz
#3
A parking Arena Plaza najpewniej darmowy nie jest
Odpowiedz
#4
(25-08-2015, 19:43)LK1 napisał(a): A parking Arena Plaza najpewniej darmowy nie jest

Mylisz się !
Na stronie centrum handlowego można przeczytać poniższą informację:

[Obrazek: ng8unn.jpg]


Flaga polska
Parkowanie
Dwupoziomowy parking Arena Plaza z 2800 miejscami parkingowymi jest aktualnie największym parkingiem w Budapeszcie, w którym parkowanie w każdym dniu tygodnia jest BEZPŁATNE. Na parkingu obowiązują przepisy ruchu drogowego. Parking nie jest strzeżony. W celu dodatkowych informacji prosimy przeczytać uważnie regulamin parkingu umieszczony przy wjazdach.
Odpowiedz
#5
Ciężko powiedziećOczko
Na stronkę wszedłem tyle że po angielsku.Koleżance chodziło o całą dobę a sama galeria jest czynna do 24 więc ciężko przypuszczać by udostępniali parking w nocy, w dodatku za free.

For further information please read the Parking Rules which are displayed at the entrances.

To zdanie może być kluczowe
Odpowiedz
#6
(26-08-2015, 6:41)LK1 napisał(a): Ciężko powiedziećOczko
Na stronkę wszedłem tyle że po angielsku.Koleżance chodziło o całą dobę a sama galeria jest czynna do 24 więc ciężko przypuszczać by udostępniali parking w nocy, w dodatku za free. (...)

Niestety nie mówię po angielsku.
Napisałem maila do Arena Plaza w którym zapytałem o możliwość parkowania przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.

Oto odpowiedź, którą otrzymałem
Flaga węgierska Köszönjük érdeklődését!
Tájékoztatom, hogy a parkoló reggel öt órától éjfélig tart nyitva, ám a kihajtást éjfél után sem korlátozzuk, tehát bármikor elhagyhatja autójával az épületet. A parkolás minden nap, egész nap ingyenes.
Továbbá tájékoztatom, hogy az Aréna pláza parkolója nem őrzött, azt a nyitva tartási idejében mindenki szabadon igénybe veheti, az ott hagyott gépjárművekért és a bennük található tárgyakért a pláza felelősséget nem vállal!

I po Flaga polska (moje surowe tłumaczenie):
Dziękujemy za zainteresowanie! Informuję pana, że parking jest czynny od godziny 5 rano do północy, jednak nie ograniczamy wyjazdu po północy, a więc może pan w dowolnej porze wyjechać swoim samochodem z budynku. Ponadto informuję, że parking Aréna pláza jest niestrzeżony, każdy może dowolnie skorzystać z niego w czasie otwarcia, za pojazdy i rzeczy w nich pozostawione pláza nie ponosi odpowiedzialności.

Myślę, że teraz jest już wszystko jasne co dotyczy parkingu w Aréna pláza.
Odpowiedz
#7
A jednak.Bardzo pomocna informacja.
Odpowiedz
#8
Wielkie dzięki za pomoc. Za radą jednego z forumowiczów zdecydowałam zatrzymać się w hostelu poza centrum. Dojazd prawie 40 minut, ale sprawa parkingu mi odpadła Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parking Tokaj/okolice kilka dni idzikus 3 1,678 10-09-2019, 7:49
Ostatni post: maj0nez
  Budapeszt. Parking Westend center david8213 9 8,289 12-02-2017, 21:45
Ostatni post: Sztasek
  Parking Budapeszt slawko 1 2,499 19-07-2015, 20:41
Ostatni post: Usunięty



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości