pożyczony samochód - upoważnienie
#1
Witam wszystkich Uśmiech Na weekend majowy wybieram się na Węgry przez Słowację samochodem rodziców, przeglądnęłam internet i okazało się, że należy mieć upoważnienie od własciciela samochodu. Czy ktoś z Was miał taką sytuację, czy mogłby podesłać wzór upoważnienia w 3 językach: polskim, angielskim i węgierskim? Podobno na Węgrzech wymagają upoważnienia po węgiersku. Jak jest na Słowacji? Czy takie upoważnienie musi być poświadczone notarialnie lub przez PZM? (jadę tylko na 2 dni, a takie upoważnienie kosztuje 40 złUśmiech) Dużo infrormacji na ten temat na internecie, ale nie wiem już które są prawdziwe. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
#2
Nigdy nie miałam takiego upoważnienia przy sobie, kiedyś coś o tym czytałam ale ile w tym prawdy.. ? nie spotkałam się też podczas kontroli żeby prosił ktoś o takie upoważnienie ani mnie ani znajomych, którzy mieli przyjemność spotkania z Policją Oczko
Odpowiedz
#3
(05-05-2016, 12:36)Cytryna napisał(a): Nigdy nie miałam takiego upoważnienia przy sobie, kiedyś coś o tym czytałam ale ile w tym prawdy.. ? nie spotkałam się też podczas kontroli żeby prosił ktoś o takie upoważnienie ani mnie ani znajomych, którzy mieli przyjemność spotkania z Policją Oczko

... nie wywołuj wilka z lasu ...
W razie jakiejś pechowej kolizji, nawet z winy tej drugiej strony, masz przerypane... a papier nie ciąży !
Odpowiedz
#4
czesc,

właśnie miałem o to zapytać.
mial ktos doswiadczenie kontrolą takiego dokumentu - biorę auto służbowe.
Mam takowe upoważnienie z firmy (po angielsku I polsku) - jest podpisane przez osobę uprawnioną. Osoba posiada płnomocnictwo do podpisywania takich upoważnień, jednak samo pełnomocnictwo jest po polsku
z gory dzieki zaskazówi I pozdrawiam,
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samochód pożyczony kamil3658 2 1,863 17-06-2019, 16:25
Ostatni post: wojti76
  Jak dojechać na Węgry innym środkiem transportu, niż samochód? andre 52 30,405 03-09-2018, 9:52
Ostatni post: powroty
  winieta a samochód osobowy z kratką -piotr- 8 5,836 18-11-2016, 8:12
Ostatni post: -piotr-
  Autostopem - czyli wypełnnij samochód Zielony 14 12,710 17-10-2013, 22:52
Ostatni post: luk
  Zepsuty samochód - czym dojechać? czesieko 5 6,761 04-10-2013, 10:39
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości