podróżowanie wokół Balatonu
#1
Witam - może ktoś mi napisać na czym polega właśnie takie podróżowanie - czy dotyczy to wszystkich dostępnych środków lokomocji ( kolej - statek .....??) - Jakie są ceny biletów?
Odpowiedz
#2
(25-01-2016, 15:15)alwesz napisał(a): Witam - może ktoś mi napisać na czym polega właśnie takie podróżowanie - czy dotyczy to wszystkich dostępnych środków lokomocji ( kolej - statek .....??) - Jakie są ceny biletów?

Jest taki bilet wokół Balatonu, ale o jego cenie i o warunkach na rok 2016 nie ma jeszcze info...
>>> poczytaj starsze wieści na Forum.
Odpowiedz
#3
(25-01-2016, 15:15)alwesz napisał(a): Witam - może ktoś mi napisać na czym polega właśnie takie podróżowanie - czy dotyczy to wszystkich dostępnych środków lokomocji ( kolej - statek .....??) - Jakie są ceny biletów?

W zeszłym roku był tzw bilet Balaton mix.
Można go było kupić w okresie od 04.04.2015 do 04.10.2015.
Akcja jest corocznie powtarzana więc można przypuszczać, że w tym roku też będzie.
Pisaliśmy o nim sporo na tym forum.
Odpowiedz
#4
Dzięki - czytałem na temat takiego biletu ale treści poszczególnych wpisów są albo lakoniczne lub też czasami sprzeczne - gdzie można nabyć taki bilet? - no i w jakiej cenie oczywiście?
Odpowiedz
#5
(26-01-2016, 11:04)alwesz napisał(a): Dzięki -(...) - gdzie można nabyć taki bilet? - no i w jakiej cenie oczywiście?

Bilet kupujesz w kasie na stacji kolejowej.
Ile kosztuje jeszcze nie wiadomo. Zazwyczaj bilet obowiązuje w miesiącach kwiecień do początku października.
Strony kolei węgierskich jeszcze nie podają aktualnego cennika.
Trochę cierpliwości.
Przypomnij się w marcu. Uśmiech
Odpowiedz
#6
Najlepiej samochodem - jedyne 250 km Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
(11-02-2016, 0:37)HelkaTours napisał(a): Najlepiej samochodem - jedyne 250 km Szeroki uśmiech

Taka samochodowa przejażdżka to nic szczególnego - tylko zwykły pośpiech bez przygód i zwiedzania.
Tą trasę wokół Bakatonu przejachalismy rowerami... teraz już, wiem... potrzeba czasu, cierpliwości i liczyć sie trzeba z niezaplanowanymi noclegami` Wino ... Oczko ...o kasie nie wspomnę Szeroki uśmiech.
Odpowiedz
#8
(11-02-2016, 21:45)Sztasek napisał(a): Taka samochodowa przejażdżka to nic szczególnego - tylko zwykły pośpiech bez przygód i zwiedzania.

Nie masz racji. Samochodem można świetnie zwiedzać kraj - co kto lubi. Dodam tylko, że w Polsce byłam dziennikarką motoryzacyjną, specjalizowałam się w starych samochodach. Miałam 20-letniego Citroena CX, więc w sumie youngtimera, ale brałam udział w wielu rajdach, zlotach gwiaździstych miłośników starej motoryzacji. Takie przedsięwzięcia z reguły są nazywane "muzeum na kołach" - mieszkańcy mogą podziwiać nasze pojazdy, a my możemy zwiedzić okolicę. Tempo niemal rowerowe. Nie tylko ze względu na stare silniki, ale też żeby właśnie dobrze rozejrzeć się po okolicy.

Samochodziarze to nie są idioci kręcący kółeczka wokół Balatonu.

W moim Citroenie strzeliła mi opona z przodu od strony kierowcy na katowickiej, jak się ostatecznie przeprowadzałam do Siófok. Nic mi się nie stało, nikomu nie zrobiłam krzywdy, auto do kasacji - uratowało mi życie. Na Węgry nie chciało, rozumiem.

Teraz jeżdżę Peugeotem 306, który też zaraz będzie miał 20 lat, ale z racji masowej produkcji jeszcze mu trochę brakuje do statusu auta kultowego.

Uwielbiam samochody, pociągi i wózki widłowe. I w zasadzie większość maszyn.

serdeczności,
Kasia
Odpowiedz
#9
(11-02-2016, 22:22)HelkaTours napisał(a): ...Dodam tylko, że w Polsce byłam dziennikarką motoryzacyjną, specjalizowałam się w starych samochodach. Miałam 20-letniego Citroena CX, więc w sumie youngtimera, ale brałam udział w wielu rajdach, zlotach gwiaździstych miłośników starej motoryzacji. Takie przedsięwzięcia z reguły są nazywane "muzeum na kołach" - mieszkańcy mogą podziwiać nasze pojazdy, a my możemy zwiedzić okolicę. Tempo niemal rowerowe. Nie tylko ze względu na stare silniki, ale też żeby właśnie dobrze rozejrzeć się po okolicy.
Samochodziarze to nie są idioci kręcący kółeczka wokół Balatonu.
W moim Citroenie strzeliła mi opona z przodu od strony kierowcy na katowickiej, jak się ostatecznie przeprowadzałam do Siófok. Nic mi się nie stało, nikomu nie zrobiłam krzywdy, auto do kasacji - uratowało mi życie. Na Węgry nie chciało, rozumiem.
Teraz jeżdżę Peugeotem 306, który też zaraz będzie miał 20 lat, ale z racji masowej produkcji jeszcze mu trochę brakuje do statusu auta kultowego.
Uwielbiam samochody, pociągi i wózki widłowe. I w zasadzie większość maszyn.
serdeczności, Kasia

... podróżowanie wokół Balatonu, to temat na który się wypowiadamy.
Nasza podróż "rowerem" nie do końca oznaczała jazdę wokół Balatonu. Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem po porannej kąpieli i śniadaniu na brzegu "jeziora". Wyjazd nastąpił z Balatonszemes. W godzinach porannych ruch nad brzegiem niewielki, więc krętymi uliczkami tuż przy brzegu wzięliśmy kurs na Fonyód. Pierwszy przystanek był nad brzegiem łowiska w Fonyódliget (ok.10 km), to po drugiej stronie trakcji kolejowej i autostrady. Lubię wędkować i obserwować wędkarzy... herbata+batonik... i w drogę. Przed nami Fonyód i wieża widokowa na górze... [Obrazek: 2ekrq8j.jpg] to ok. 20 km. Widok wspaniały na cały Balaton, słońce za plecemi. Można zobaczyć z wieży za niewielką opłatą wszystkie północno-nadbalatońskie górki.
[Obrazek: 6537zt.jpg] Zjazd nad brzeg, spory ruch na "siódemce", przejeżdżamy przez tory. Kąpiel w Balatonie i obiad w knajpce przy kempingu - Alsóbélatelep (ok.7 km). Od Alsóbélatelep do Balatonberény (ok.17 km) jedziemy nieopodal brzegu. To pierwszy etap. Kolacja z winkiem i `nocleg we wcześniej zaklepanym domku. Drugi dzień: pobudka i sznaps - gospodarz nie odpuścił... śniadanie, kawa i w drogę. Z Balatonberény jedziemy do Keszthely, kilka kółek po mieście + zwiedzanie Pałąc Helikon. Zaczyna być cieplej, więc w drogę. Zabudowania daję się we znaki, nad brzeg zjeżdżamy dopiero w Vonyarcvashegy, z pagórka na którym stoi kaplica św.Michała (Szent Mihály kápolna) podziwiamy Balaton, odpoczynek w cieniu. Mamy za sobą ok.30 km. Nocleg` na kempingu przed Balatonederics, ciężka noc, długa noc... Dzień trzeci, pagórki, droga kręta, ścieżki wąskie, dla nas emerytów źle spędzona noc daje się we znaki, ale Badacsony przed nami (ok.18 km) ... i tu spotykamy znajomych. Niespodzianka goni niespodziankę, kąpiel, obiad nie wyszedł bo ze znajomymi pojechaliśmy na przejażdżkę (5 osób na bicyklach) która powiodła w górki, winnice... obiad w winiarni, nocleg` u gospodarza. Na drugi dzień: sznaps, śniadanie, o herbacie nie ma mowy, bo wino jest gratis i tylko za wodę płacić trzeba. Zostajemy na kolejny dzień. Wieczorem spacer, kolacja w winiarni i tym razem bez wina. Piąty dzień, znajomi jadą na południe my zaś jedziemy do Tihany (ok.40 km). Po drodze zatrzymujemy się w Balatonszepezd aby trochę zamoczyć nogi i już nam wystarczy... obiad w Tihany. Przeprawa statkiem do Szántód. Jeszcze ok.20 km i na kolację jesteśmy w Balatonszemes.
Zastanawiemy się nad kolejnym kółkiem, to okolice Csopak, Somló + parki krajobrazowe...Oczko
Odpowiedz
#10
(25-01-2016, 15:15)alwesz napisał(a): Witam - może ktoś mi napisać na czym polega właśnie takie podróżowanie... Jakie są ceny biletów?

Podróż wokół Balatonu pociągiem i statkiem ... w tym roku jest możliwa od 26. marca do 23. października. Aby podróżować, należy kupić bilet tzw.: Balaton Mix jegy. Taki bilet jest ważny w czasie 7 dni z możliwością wyboru podróży w dowolnie określonych dwóch dniach lub w czasie 3 dni w których podróż określamy na konkretny jeden dzień. W dniu (-ach) trwania podróży, w godzinach 00.oo-24.oo mamy prawo dowolną ilość razy przerywać podróż - zarówno i pociągiem, i statkiem. Przed rozpoczęciem podróży należy wpisać datę podróży na bilecie!!! Bilet jest też ważny i na pociągi pospieszne. Jest i tzw. bilet rodzinny, gdy podróżują 2 dorosłe osoby i przynajmniej 2 dzieci.
Bilet można kupić w kasie na dworcu kolejowym i w kasie na nabrzeżu Balatonu na terenie portu.
Ceny biletów Balaton-mix:

bilet 7-dniowy 5990 Ft / normalny
bilet 3-dniowy 3590 Ft / normalny

bilet 7-dniowy 3590 Ft / dziecięcy
bilet 3-dniowy 2190 Ft / dziecięcy

bilet 7-dniowy 16190 Ft / rodzinny
bilet 3-dniowy 9490 Ft / rodzinny

Bilet Balaton-mix uprawnia: do przewozu roweru, gwarantuje też zniżki na wejściówki do muzeów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Policja Wodna Balatonu przypomina Waldek 0 409 13-07-2023, 9:59
Ostatni post: Waldek
  40 zawody w przepłynięciu Balatonu Waldek 0 484 24-07-2022, 0:36
Ostatni post: Waldek
  Co warto zobaczyć będąc nad południowym brzegiem Balatonu? PannaMigotka 13 14,538 15-04-2017, 18:41
Ostatni post: eplus
  Region okolic Balatonu Klimaty Węgierskie 2 5,300 30-09-2013, 19:41
Ostatni post: eplus
  Z Balatonu do basenów termalnych ania40 11 25,983 03-06-2013, 0:59
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości