Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
#61
(19-02-2014, 16:38)Komarek napisał(a): Słowacja: bez uwag, polecam płatną D1, po minięciu Bratysławy bezboleśnie na Wiedeń.
Kiedy (dzień tygodnia i godzina) jechałeś przez Blavę i jaki był ruch?
Odpowiedz
#62
(19-02-2014, 23:30)Slavekk napisał(a): ... Kiedy (dzień tygodnia i godzina) jechałeś przez Blavę i jaki był ruch?

W zeszłym tygodniu w czwartek i piątek wczesnym popołudniem /raz 16-ta, raz 13-ta/ i duży ruch właściwie tylko na Einsteinovce, reszta OK.
W tym tygodniu we wtorek i środę ale w nocy więc poza policją bezruch Oczko
Odpowiedz
#63
(19-02-2014, 23:30)Slavekk napisał(a): ... Kiedy (dzień tygodnia i godzina) jechałeś przez Blavę i jaki był ruch?

No to wieści z niedzieli /23.02/ - jechałem z Budy do PL i wokół Blavy duży ruch i wolno się jechało bo piękna pogoda plus dzwoneczek przy zjeździe Bajkalskim. Jechałem koło południa.
Poniedziałek /24.02/ - powrót do Budy i bez uwag. Jechałem koło 14-tej.
Ruch spory, ale jechało się nawet nieźle.

Jutro wracam do PL i do końca tygodnia palę faję / żuję gumę / palę faję za fają Papieros czyli w naszym slangu mam wolne.
Tak przy okazji to nie palę Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#64
Witam.Mozna prosic o wskazowki jak najlepiej dojechac z Zakopanego do Bratysławy nie platnymi drogami?Klopot moze byc chyba tylko w okolicach Nitra? A może w ogole odradzacie?
Odpowiedz
#65
możesz wybrać tą trasę: https://maps.google.pl/maps?saddr=Zakopa...ls&t=m&z=8
Chociaż ja osobiście wolalbym zapłacić te 10 EUR za autostradę i od Żyliny pomykać autostradą. Szybciej i bezpieczniej. Niestety przejazd przes Słowację/Czechy po zwykłych drogach to strata czasu, bo drogi kręte i cały czas ograniczenia prędkości. Czasem odcinek 200 km pokonuje się nawet przez 5 godzin. Wtedy człowiek sę wścieka, goni czas i przekracza prędkośc a wtedy już czekają na nas. Policja tam potrafi być chamska i nieprzyjemna ja parę razy miałem przygodę kiedy próbowali mi wmówić, że jechałem ponad dozwoloną prędkość mimo tego, że tak nie było. Zakonczyło się wręczenem 200 zł (po 100 na łeb). Auta z video rejestratorem zatrzymują naszych nawet jak przekroczą prędkość o +5 km/godz. Pamiętam jak kiedyś jechałem w piątek przez Słowację to widziałem przynajmniej parenaście patroli i zatrzymywanymi byli Polacy.
Odpowiedz
#66
JęzykJęzykJęzyk
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać (wtedy ani teraz, mój cytat z innego forum) Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#67
Jeszcze raz mapka (2014) płatnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych na Słowacji >>> PATRZ TUTAJ
Odpowiedz
#68
mapka ma pewne nieścisłości - np. autostrady w obrębie Bratysławy płatne nie są... podobnie jest z Bańską Bystrzycą. A według tej mapy to nawet most w Serafinovie przy granicy ze Zwardoniem jest płatny Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#69
Czy to oficjalna stronka? Jest tam trochę lipy, np. "obwodnica Svidnika" R4 wg mapy jest płatna, w zeszłym roku na pewno nie była, bo jeździłem. Zaś "ta sama" R4 od Koszyc do granicy węgierskiej na mapce nie jest zaznaczona na niebiesko, a na forum było ostrzeżenie, że tam właśnie łapie policja za brak winiet. Jeśli to wypociny jakiegoś ministerstwa transportu czy infrastruktury, to jest podstawa wnioskować o unieważnienie mandatów.
Odpowiedz
#70
Pudelek & eplus - czytanie mapy to teź umiejętność...
jest duża róźnica pomiędzy nálepka a mýto (e-mýto) ... no cóź, dlatego warto...uczyć się języków obcych... Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,054 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 626 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,939 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,042 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,338 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości