Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): ... niestety dalej mam wątpliwości.

co tu jest niejasnego?

ODCINKI NIEPODLEGAJĄCE OPŁACIE
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem bezpłatnie można poruszać się następującymi odcinkami dróg:
• cały odcinek autostrady M31,
• obwodnica południowo-zachodnia Peczu na odcinku autostrady M60 między drogami nr 58 i 5826,
• odcinek od rozjazdu Csorna-Wschód na drodze ekspresowej M85 do rozjazdu dróg M85 i M86,
• droga ekspresowa M86,
• autostrada M8,
• droga ekspresowa M9 na odcinku między drogami krajowymi nr 6 i 51,
• droga ekspresowa M9 (znak drogi krajowej 61) na odcinku obwodnicy Kaposvár,
• droga ekspresowa M4 (droga krajowa 4) na odcinku od Vecsés do drogi prowadzącej do Międzynarodowego Lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie (odcinek drogi między 19+550 km i 20+518 km),
• następujące odcinki drogi ekspresowej M0:
◦ odcinek między drogą krajową nr 1 i autostradą M5,
◦ odcinek między drogą ekspresową M4 (drogą krajową nr 4) i autostradą M3,
◦ most Megyeri (odcinek między drogami krajowymi nr 11 i nr 2).

pozostale autostrady i ekspresowki sa platne

Tapniete z xperii
Odpowiedz
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): ...Otóż, nie chcąc zasilać budżetu węgierskiego mytem, proszę o uściślenie czy trasa: Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto- Tokaj- Nyireghaza-Debreczyn-Hajduszoboszlo jest w dalszym ciągu pozbawiona opłat?
Niby zmienili zasady od 1.1.16 i płatne są m.in. obwodnice miast. Jakbym nie patrzył Nyireghaza i Debreczyn obwodnice mają... Więc jechać przez miasto czy te obwodnice są bezpłatne. Zwłaszcza że przecina się M3 a w Debreczynie kawałek jedzie M35.

Wracam na Węgry po wielu latach i moja znajomość tamtych dróg jest delikatnie mówiąc żadna... gdyby ktoś mnie oświecił...

- Jest niejasność w poście, gdyż wspominasz "myto" ! . Czyżbyś jechał autem pow. 3,5T z obowiązkiem opłat elektronicznych? Jeśli tak, to kalkulator "myta" masz > NA TEJ STRONIE
- Jeśli to literówka, a w trasę (opisaną powyżej) jedziesz osobówką, to można zrezygnować z opłat za odcinki płatne i na Słowacji, i na Węgrzech. Cała trasa przez Słowację (którą opisałeś) nie ma żadnych płatnych odcinków dla aut poniżej 3,5T, obwodnica Svidnika jest gratis.
Trasa przez Węgry od granicy w Sátoraljaújhely do Hajduszoboszló też może być gratis, ale należy uważać na obwodnicy Debreczyna - ta obwodnica to jedyne miejsce, z którego można wjechać na płatną autostradę M35.
Jak ominąć ten niewielki płatny odcinek... Od Nyiregyhaza jedziesz krejową drogą nr.4, dojedziesz do miejscowości Hajdúhadház. Wjeżdżasz na obwodnicę oznaczoną jako droga 354 z kierunkiem Debrecen i autostrada M35. Jedziesz do wiaduktu nad torami kolejowymi, widać z daleka ten podjazd na łuku. Za wiaduktem masz słupek, to 4.kilometr. Nieco dalej tablica w prawo, droga nr.35 na Polgár i Debrecen - tędy zjeżdżasz na drogę nr.35 w kierunku Debreczyna. Wjedziesz do miasta, caly czas po głównej, dojedziesz do krzyżówki z drogą nr.4... będzie tablica w prawo Budapest, Hajdúszoboszló.
Odpowiedz
(19-07-2016, 20:59)Sztasek napisał(a):
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): ...Otóż, nie chcąc zasilać budżetu węgierskiego mytem, proszę o uściślenie czy trasa: Barwinek-Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto- Tokaj- Nyireghaza-Debreczyn-Hajduszoboszlo jest w dalszym ciągu pozbawiona opłat?
Niby zmienili zasady od 1.1.16 i płatne są m.in. obwodnice miast. Jakbym nie patrzył Nyireghaza i Debreczyn obwodnice mają... Więc jechać przez miasto czy te obwodnice są bezpłatne. Zwłaszcza że przecina się M3 a w Debreczynie kawałek jedzie M35.

Wracam na Węgry po wielu latach i moja znajomość tamtych dróg jest delikatnie mówiąc żadna... gdyby ktoś mnie oświecił...

- Jest niejasność w poście, gdyż wspominasz "myto" ! . Czyżbyś jechał autem pow. 3,5T z obowiązkiem opłat elektronicznych? Jeśli tak, to kalkulator "myta" masz > NA TEJ STRONIE
- Jeśli to literówka, a w trasę (opisaną powyżej) jedziesz osobówką, ....

Dzięki serdeczne. O to mi właśnie chodziło. O ten "myk"" ;-)

(19-07-2016, 17:15)Komarek napisał(a):
(19-07-2016, 16:26)manek napisał(a): ... niestety dalej mam wątpliwości.

co tu jest niejasnego....

Jak widać nie trzeba być przemądrzałym, żeby być pomocnym. Przeczytaj odpowiedź Sztaska, może cię oświeci...

Sztasek jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
Podpowie mi ktoś ?
Odpowiedz
(19-07-2016, 22:29)rustin napisał(a): Podpowie mi ktoś ?

Trasa ok, jak chcesz jechać autostradą słowacką i potem R4, musisz mieć winietę, jeżeli nie chcesz możesz wybrać drogę 68 przez Budimir, to tylko 20 kilka kilometrów, jak przegapisz zjazd na rondzie, na którym w ubiegły piątek był remont, o którym piszę w tym wątku i wjedziesz jednak w kierunku autostrady nie mając winiety, zawsze możesz pojechać kilkaset metrów i za Auto Alles zjechać w prawo kierując się na drogę 3445, na Petrovany.
Jeżeli nie chcesz kupować winiety węgierskiej to jedź przez Miszkolc droga nr 3 do swojego miejsca docelowego, to tylko około 20 minut dłużej.
Odpowiedz
Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ? Tam ten zjazd za Haniska II nie jest już płatny? na mapie wydaję się, że jest.
Odpowiedz
(19-07-2016, 22:45)rustin napisał(a): Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ?
Nie, tak jak wyżej będą winiety zarówno SK, jak i HU.
Tak nie będzie - https://goo.gl/maps/RGjBMg8WGmM2
Odpowiedz
(19-07-2016, 22:45)rustin napisał(a): Droga 68 to ta na mapie oznaczona 20 , przez Kendice itd ?
Auto Alles , co to takiego ? Tam ten zjazd za Haniska II nie jest już płatny? na mapie wydaję się, że jest.
Tak - 68 to droga 20 przez Kendice,
Autostrada zaczyna się za zjazdem, Auto Alles to komis samochodowy, za nim jest zjazd. A skąd Ty wyruszasz z Polski?
Odpowiedz
W nawigacji z mapą z tego roku mam , że jadąc od centrum na rondzie jest dwa zjazdy po prawej stronie ( na wprost będzie na płatną autostradę ) , a na mapach google jest jeden zjazd po prawej na drogę 20.
Jak jest na chwilę obecną ?

Jadę od Rzeszowa.
Odpowiedz
(19-07-2016, 23:03)rustin napisał(a): W nawigacji z mapą z tego roku mam , że jadąc od centrum na rondzie jest dwa zjazdy po prawej stronie ( na wprost będzie na płatną autostradę ) , a na mapach google jest jeden zjazd po prawej na drogę 20.
Jak jest na chwilę obecną ?

Jadę od Rzeszowa.
To rondo jest obecnie w remoncie, budowany jest wiadukt nad nim, wkleiłem Ci najbardziej optymalny dojazd do niego, tak, aby mieć jak najmniej problemów z przejazdem, to sytuacja z końca ubiegłego tygodnia, organizacja ruchu może się jednak zmienić, dlatego musisz po prostu patrzyć na znaki i jechać powoli, DASZ RADĘ!
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,001 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,922 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości