Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Nie przypadkowo wstawiłem "odnośniki" w poście nr.779 ...
Nieco wyżej pisałem Szymonowi o możliwości zjazdu z drogi krajowej nr.2 - ominięcie płatnego odcinka M2 do Budapesztu. Te tablice informujące o zbliżniu sie do płatnego odcinka są właśnie na owej drodze z której należy zjechać, aby ominąć płatny kawałek ekspresówki. Ostatni "htpps" to właśnie ten zjazd do miasta Vác.
Odpowiedz
(19-04-2017, 9:52)marekrybnik napisał(a): Jadę z Rybnika (Śląsk). Jeżeli może ktoś polecić najlepszą trasę ...

marekrybnik - Oto moja propozycja bazująca na kilka lat wcześniejszym wyjeździe. Mam nadzieję, że częściowo wykorzystasz tą trasę... Uśmiech , to trasa bez winietek, omija płatne odcinki i na Słowacji, i na Węgrzech.
Z Rybnika jedziesz do granicy słowackiej Pszczyna, Bielsko-Biała, Żywiec na przejście Ujsoły/Glinka PL-SK Novoty. To dobra droga. Na Słowacji masz: Oravský Podzámok, Dolný Kubín, Ruzomberok, Banská Bystrica >>>
W Banskiej-Bystricy jest trochę przeprawy ze względu na rozjazdy ekspresówki R1. Kilka lat wcześniej miałem trochę kłopotów z trafieniem na drogę, ale nie spanikowałem. Aby wjechać na skrót omijający Zvolen, w Bańskiej-Bystrzycy robiłem nawrót ... jak na mapie ... od ronda prostoto pod wiadukt i po głownej pod ekspresówką R1. Dalej cały czas po zewnętrznym pasie. Przed skrzyżowaniem przybędą dodatkowo 2 pasy jezdne. Na skrzyżowaniu w prawo, droga-skrót nie jest oznakowana, ale za krzyżówką jest oznaczona jako główna. Uważać przy blokowiskach na rozjazdach...
>>> Zvolenská Slatina, Kriváň, Lučenec, Somoskőújfalu_HU, Salgótarján, Bátonyterenye, Recsk, Kerecsen, Dormánd, Poroszló,Tiszafüred, Hortobágy, Nagyhegyes, Hajdúszoboszló.
>>> TRASA SK-HU - MAPA GOOGLE

PS. Mapka poprawiona Zarumieniony
Odpowiedz
Nie pasuje do tematu, ale wstawię info węgierskich kolei ... !
"Dyspozytor węgierskich kolei (MÁV) informuje, że w związku z niezwłocznymi pracami remontowymi w dniach 22, 23, 24 kwietnia 2017 r. nastąpi zmiana w odprawach pociągów międzynarodowych kursujących po trasie Budapest-Keleti – Szob – Párkány(Sturovo) odjeżdżjących i przyjeżdżjących na dworzec Keleti w Budapeszcie. W tych dniach, między innymi i pociągi kursujące pomiędzy Warszawą a Budapesztem, obsługuje dworzec Budapest Nyugati.
W dniach 22 i 23 kwietnia międzynarodowe pociągi Hortobágy, Avala EuroCity, i Dacia - kursujące z dworca Budapest Keleti przez Budapest Kelenföld do Wiednia - nie przybędą na dworzec Keleti, ale z jego pominięciem. Stacją obsługującą w tym dniu te trzy połączenia będzie wyłącznie dworzec Budapest Kelenföld."
Odpowiedz
Czy ten kawałem E58 przy Tornaľa jest płatny dla aut osobowych ?
Odpowiedz
(24-04-2017, 22:33)piablo75 napisał(a): Czy ten kawałem E58 przy Tornaľa jest płatny dla aut osobowych ?

Dla osobówek do 3,5 t wolne od opłat.

od krzyżówki CK I/16, R/2, okr. Rimavská Sobota - do krzyżówki CK I/16, R2, okr. Revúca (ob. Figa, Tornaľa) 13,006 km - płatne od 1 stycznia 2016 r. dla aut powyżej 3,5 t.
Odpowiedz
Słowcja - info dla podróżujących po drodze krajowej nr.79 ! - od dziś roboty drogowe ...
Dotyczy to uczestników ruchu na trasie Barwinek - Sátoraljaújhely, dokładniej pomiędzy miejscowościami Dvorianky(Szécsudvar) – Hriadky(Gerenda), ok. 40 km przed słowacko-węgierskim przejściem granicznym zamknięto dla ruchu jeden pas jezdni. Obowiązuje przemienny ruch dwukierunkowy na jednym pasie.
Prace drogowe potrwają do 21. października 2017 r.
Odpowiedz
Czy dalej oplaca się kierować tą trasą w kierunku autostrady? W piątek będę tam jechał i rozważam "starą" trasę przez Preszów i Koszyce.
To jedyne wahadło na tej trasie?
Odpowiedz
Czy wiadomo z realu, jak to wygląda? Bo podejrzewam, że na tym odcinku to 5 wahadeł z czasem oczekiwania 5 minut na każdym. Można to na pewno objechać przez Secovce, jak w tym linku .
Nie wiem, czy link dobrze się wstawił.
Przez wsie, ale "główna" droga i tak prawie wszędzie ma 50, w Dvoriankach 40, w Trebisovie miejscami też 40, na rondzie Hriadky - 30 - w sumie żadna strata. Ale policaje na pewno też się tam przeniosą z suszarkami.
Zdaje mi się, że kiedyś tam jechałem ze dwa razy, w czasie jakiegoś remontu czy może pobłądziłem. Nawigacja daje radę przeprowadzić.
Odpowiedz
eplus - co do tego objazdu to całkowicie zgadzam się, to ok. 4 km więcej, ale bez mijanek, co na słowackie warunki może być "komplexné" Szeroki uśmiech .
Nie wiem jak to jest na gorąco (info pochodzi z internetu), w dzień może być różnie, bo trasą tą jeżdżą TIR-y.
Odpowiedz
Ten objazd-propozycja którą przedstawia eplus to (według mnie) dobra alternatywa ominięcia Preszowa. Większość z nas zwykle omija Vranov nad Topľou jadąc skrótem. Trasa pomiędzy miejscowościami Dvorianky(Szécsudvar) – Hriadky(Gerenda) jeszcze względna, ale od Dvorianek do Trebišov`a i przez Trebišov z przejazdem kolejowym, to obszar zabudowany wzdłuż drogi po jej obu stronach ... czasami nawet 2 policyjne kontrole Szeroki uśmiech .
Po zakończeniu robót drogowych będę omijać Trebišov ... po tej trasie
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,967 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,907 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości