Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Tomasz62, z tym kombinowaniem, że niby mamy powiedzieć, że jedziemy tylko do Preszowa może być kłopot jak poproszę o okazanie formularza lokalizacyjnego, chyba że go wypełnisz wskazując tam jakikolwiek hotel przy trasie w Preszowie.

Sztasek, co do zakupu winietek w Polsce, to chyba jak kiedyś sprawdzałem, to PZMot w Warszawie miał marżę chyba ze 30%  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech albo i więcej. Pamiętam, że przy przejściu w Barwinku też sprzedawali, ale ja od dawna kupuję na stronie ematrica i tak jak wspominasz, nie muszę się martwić o prawidłowość zakupu (zdarzały się komuś, pamiętam z opowieści, pomylone państwa, bo Polska po węgiersku brzmi jakoś inaczej całkiem  Zmieszany  Szeroki uśmiech ), no i te dwa lata spokoju z przechowywaniem kwitka. Po zalogowaniu wszystko jest na stronie
Odpowiedz
(22-01-2022, 15:42)wolffer napisał(a): Tomasz62, z tym kombinowaniem, że niby mamy powiedzieć, że jedziemy tylko do Preszowa może być kłopot jak poproszę o okazanie formularza lokalizacyjnego, chyba że go wypełnisz wskazując tam jakikolwiek hotel przy trasie w Preszowie.

Sztasek, co do zakupu winietek w Polsce, to chyba jak kiedyś sprawdzałem, to PZMot w Warszawie miał marżę chyba ze 30%  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech albo i więcej. Pamiętam, że przy przejściu w Barwinku też sprzedawali, ale ja od dawna kupuję na stronie ematrica i tak jak wspominasz, nie muszę się martwić o prawidłowość zakupu (zdarzały się komuś, pamiętam z opowieści, pomylone państwa, bo Polska po węgiersku brzmi jakoś inaczej całkiem  Zmieszany  Szeroki uśmiech ), no i te dwa lata spokoju z przechowywaniem kwitka. Po zalogowaniu wszystko jest na stronie

Będziesz mówił to co chcesz Oczko Wystarczy, że wpiszesz muzeum Uśmiech To cytat ze strony rządowej
   ( https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-w...terytorium ) :

[b]wjeżdżająca do Republiki Słowackiej jest zobowiązana do dokonania uprzedniej rejestracji formularza e-hranica: https://korona.gov.sk/ehranica/[/b] lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/ (w rubryce "[i]Adresa trvalého bydliska/Permanent address[/i]" należy wpisać adres pobytu na Słowacji np. adres hotelu, schroniska lub muzeum, by otrzymać potwierdzenie rejestracji sms-em i na e-mail) oraz posiadania podczas wjazdu i w trakcie pobytu na jej terytorium potwierdzenia dokonania tej rejestracji.
Odpowiedz
Wypełniałam ten formularz w listopadzie i nie trzeba było wpisywać miejsca docelowego na terenie Słowacji. 
Przy kolejnym wjeździe z ponownej rejestracji zwolnione są osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19 i rejestracja jest ważna 6 miesięcy.
Odpowiedz
Wiesz co to jest upływ czasu ???? Naiwna jesteś Uśmiech ta informacja jest na dzień dzisiejszy jutro może być inaczej Uśmiech Skoro jesteś mądrzejsza Uśmiech
Odpowiedz
ja sobie co jakiś czas googlam i w te strony wchodzę  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech  (minuta-dwie i po sprawie)

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-w...terytorium
https://www.gov.pl/web/wegry/wjazd---prz...-wegrzech4

co jakiś czas faktycznie się zmienia  Zmieszany

Sam startuję 7go lutego, sprawę Słowacji (co by nie było) załatwia mi słowo Tranzyt, tylko mam nadzieję, że bratankowie nic nie zmienią za bardzo  Zmieszany Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Pobyt/tranzyt ... Słowacja. 
Obecnie wjazd i pobyt na terenie Słowacji bez odbycia kwarantanny wymaga posiadania - oprócz dokumentu podróży - spełnienia poniższych warunków:
1. Być osobą w pełni zaszczepioną
2. Rejestracja pobytu/tranzytu przez wypełnienie formularza "e-hranica"
3. Unijny Certyfikatem COVID

Wjazd/pobyt na Węgrzech bez ograniczeń. Unijny Certyfikat COVID zalecany.
Odpowiedz
Kolego Tomaszu, porównaj swój staż na forum i koleżanki Aattaa, zanim zaczniesz uszczypliwości. Zgadzam się z nią, było już kilka zmian. Najpierw w rejestracji należało podawać adres odbycia kwarantanny, byle jaki, ale musiał być poprawny słowacki kod pocztowy. Potem to znikło i wszedł zapis, że rejestracja jest ważna pół roku. Zmieniały się też warunki co do certyfikatów. Z kolei w którejś wersji wycofano ten półroczny termin, ale w styczniu moja żona jechała z kwitem z lipca, gdzie jeszcze mieściła się w dacie (oczywiście i tak nikt nas nie sprawdzał). Praktycznie za każdym razem stronka rejestracji wygląda inaczej.
Odpowiedz
(23-01-2022, 9:23)eplus napisał(a): Kolego Tomaszu, porównaj swój staż na forum i koleżanki Aattaa, zanim zaczniesz uszczypliwości. Zgadzam się z nią, było już kilka zmian. Najpierw w rejestracji należało podawać adres odbycia kwarantanny, byle jaki, ale musiał być poprawny słowacki kod pocztowy. Potem to znikło i wszedł zapis, że rejestracja jest ważna pół roku. Zmieniały się też warunki co do certyfikatów. Z kolei w którejś wersji wycofano ten półroczny termin, ale w styczniu moja żona jechała z kwitem z lipca, gdzie jeszcze mieściła się w dacie (oczywiście i tak nikt nas nie sprawdzał). Praktycznie za każdym razem stronka rejestracji wygląda inaczej.

Staż nie ma tu nic do rzeczy Uśmiech To Koleżanka napisała, że było kilka zmian ? Gdzie ? Napisała tylko o listopadzie, a to już historia Uśmiech
Odpowiedz
Strona e-hranicy faktycznie może zmienia wygląd i widzę, że rzeczywiście powrócił adres. Dziwne to. Natomiast nadal rejestracja jest ważna przez pół roku, co jest tym zabawniejsze, że przecież przyjeżdżając kolejne razy na Słowację zazwyczaj zmienia się miejsca pobytu Szeroki uśmiech Więc chcąc nie chcąc przy tym adresie trzeba kłamać Język No i najważniejsze - na formularzu rejestracyjnym żaden adres się nie wyświetla, więc żadna służba go nie zobaczy, zatem ta gównoburza jest zupełnie bezzasadna.
Odpowiedz
Też sprawdziłam formularz potwierdzający rejestrację i adres się tam nie wyświetla i według obowiązujących przepisów mogę wjeżdżać do Słowacji do maja. Kolega Tomasz miał rację informując o zmianach, natomiast odpowiedział na moją info. w sposób niekulturalny. Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent. I może na tym skończmy tą dyskusję.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,671 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 496,317 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 690 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,098 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,424 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 62 gości