Jak dostać się na Węgry?
#1
Witam jestem nowym użytkownikiem forum. W sierpniu mniej więcej 15-25 wybieramy się z kolegą do tego pięknego kraju (wszystko zależy od tego kiedy odbiorę dowód osobisty). I niestety nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie będziemy jechali wiec nie możemy wcześniej zarezerwować biletów. Wiec z racji tego mam to podstawowe pytanie jak najtaniej będzie nam się tam dostać od razu lub z przesiadkami? Jaki mniej więcej może być tego koszt? I jeśli byście mogli dać kilka rad od siebie początkującym turystom? Najlepiej jak byśmy się dostali do Budapesztu bo od tego chcemy zacząć zwiedzanie. Najbardziej interesuje nas trasa koleją bądź autokarami.
Odpowiedz
#2
Wujek_Grzyb - Możesz popytać o promocyjne bilety kolejowe z Warszawy do Budapesztu, przejazd tam to = 29 euro.
Odpowiedz
#3
(24-07-2013, 23:21)Sztasek napisał(a): Wujek_Grzyb - Możesz popytać o promocyjne bilety kolejowe z Warszawy do Budapesztu, przejazd tam to = 29 euro.

Tak czytałem o tym i nawet poprosiłem koleżankę z Warszawy by dowiedziała się jak to wygląda. To z tego co ja zrozumiałem chodzi o to czym wcześniej kupie tym taniej, a na ta chwile jak bym chciał kupić to coś o 300 zl mówiła, że taka cenę powiedziała jej kobieta w informacji. ale to chyba jakaś pomyłka taki drogi bilet?
Odpowiedz
#4
Wujek_Grzyb - możesz jeszcze autobusem z Krakowa, ceny dokładnie nie znam, ale coś około 100 PLN w jedną stronę.
Odpowiedz
#5
Witam. Również jestem nowym użytkownikiem forum ( obserwuje go od jakiegoś czasu, jednakże teraz dopiero się zdecydowałem zarejetrować). Postanowiłem z kumplem z Warszawy wyjechać na Węgry na parę dni (3-5) max do 10 sierpnia. Patrzyliśmy już na oferty tanich linii lotniczych, ale najbliższe tanie bilety dopiero we wrześniu, a na dodatek za bagaż trzeba bulić dużo kasy. Patrzyliśmy również przejazd PKP, fajnie napisane- bilety 29 E, z tym że trzeba 60 dni (chyba) wcześniej je rezerwować. No cóż, już troszkę za późno. I tutaj moje ( w sumie nasze pytanie) - czy jest w miarę tani sposób ( ja zaczynam studiować, kumpel student) aby się dostać do Budapesztu? Słyszałem, że z Krakowa rusza co jakiś czas bus, jednakże sam dojazd do Krakowa to następny koszt ok. 50 zł w każdym z kierunków (+ ja 20 zł bo spod Płocka...) z Wawy, a sam koszt biletu w jednym kierunku 82 zł. Czy jest tu ktoś, kto byłby w stanie nam odpowiedzieć? Z góry dziękuję Oczko
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
oto strony przewoźników na trasie Kraków-Budapeszt:
www.eurolines.pl
www.euroways.com
www.orangeways.com
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,769 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,172 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości