Eger
#31
(12-09-2012, 15:01)fvg napisał(a): A jeżeli chodzi sam taras lub też "gzyms" jak słusznie zauważył kurek, to faktycznie robi wrażenie Uśmiech Szczególnie, że jest tam wpuszczanych naraz ok. 15 osób (?) Uśmiech

Piętnaście osób nie zostanie wpuszczonych, bo pilnują, żeby na minarecie nie było korków. Wpuszczają z reguły od 8-10 Uśmiech

A swoją drogą minaret ten zawsze mnie przeraża. Wchodziłem na niego parę razy i zawsze się boję, że ta cienka barierka nie wytrzyma naporu turystów. A świadomość, ze pod nogami (balkonem) jest pusta przestrzeń...brrrr...

Ciekawostka: widok z minaretu posłużył jako zdjęcie na okładce jednego z przewodników Bezdroży, "Węgry. Na ostro i na słodko".
Odpowiedz
#32
Witam wszystkich forumowiczów,
wybraliśmy na wakacje w tym roku Węgry, niestety na razie nie wiemy jeszcze gdzie pojechać. Jedno z opcji jest Balaton , a druga właśnie Eger. Słyszałem trochę pozytywnych opinii, jednak mało konkretów.
Głównie na czym nam zależy to woda i wypoczynek, myślę, że baseny załatwiły by sprawę. Jeśli chodzi o same baseny czy jest tam duży wybór, różnych atrakcji basenowych? Czy jest to jedno z tych miejsc bardzo zaludnionych? Czy może nie jest tak ciasno? Jak wygląda miasto wieczorem, czy są otwarte bary gdzie można dłużej posiedzieć, spędzić miło czas? Czy raczej miasto 'umiera' i pozostaje powrót na nocleg. Będziemy jechać we czwórkę (2+2) w lipcu, macie jakieś miejsca noclegowe do polecenia? Czego byśmy potrzebowali? dwa pokoje z kuchnią i łazienką, koszt tak do 50zł za osobę.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi, każda rada/podpowiedź jest przydatna.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#33
Jeśli oczekujecie życia nocnego, to tak - Balaton i Eger. Jeśli szukacie spokoju i odpoczynku niskobudżetowego, to z własnego doświadczenia polecałbym jakieś pipidówki Oczko , gdzie na kąpielisko przychodzą w większości okoliczni mieszkańcy i ceny nie są tak wywindowane. Z moich tematów - Kisvarda i Balmazujvaros. Tiszaujvaros też jest bardzo sympatyczne.
Odpowiedz
#34
Dzięki za odpowiedź. Czyli kierunek wybrałem dobry teraz tylko wybrać coś konkretnego.
A jak wygląda sytuacja z noclegami, najbardziej by nam odpowiadał jakiś domek gdzie mielibyśmy dwa pokoje, kuchnie , łazienkę, ale też dostęp do ogrodu , żeby wieczorem grilla zapalić, jest dużo takich miejsc czy raczej ciężko dla 4 osób? Może możecie coś polecić?
Odpowiedz
#35
Witam

Na początek witam wszystkich serdecznie jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mam pytanie odnośnie basenów termalnych w Egerze. Z informacji podanych w internecie wynika, że trwają tam prace remontowe. Czy ktoś wie coś na ten temat ? Czy baseny są zamknięte czy tylko niektóre ? Bardzo proszę o odpowiedź jeżeli ktoś ma informacje na ten temat. Wybieram się do Egeru z rodzinką z początkiem lipca i chciałbym w miarę wcześnie zaplanować to i owo.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#36
Basenów jest, zdaje się, kilka. Remontowane są te najważniejsze (Eger Termálfürdő). Remont potrwa do końca lipca. Są też pewnie inne kąpieliska, ale to już osoby, które je odwiedziały niech podpowiedzą.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#37
Witaj
Eger jak mówi moja żona to coś dla dzieci i coś dla nasUśmiech baseny super a wieczorem to cudowne miasto blisko basenów przypomina mi rynek w Krakowie , muzyka przy każdej knajpie , fantastyczny klimat, spokój , dzieci bym puścił same w nocy na rynek.
zawsze jeździłem w ciemno i nie było problemów , najwięcej domów do wynajęcia jest stojąc na wprost przed głównym wejściem do basenów ,po drugiej stronie basenów ,czyli idąc parkiem po lewej mamy baseny po prawej park - ulice na wprost są przeważnie dla turystów

uff Uśmiech
Odpowiedz
#38
(21-06-2013, 12:57)fvg napisał(a): Basenów jest, zdaje się, kilka. Remontowane są te najważniejsze (Eger Termálfürdő). Remont potrwa do końca lipca. Są też pewnie inne kąpieliska, ale to już osoby, które je odwiedziały niech podpowiedzą.

Witam serdecznie forumowiczów. Wybieram się z rodzinką w sierpniu do Egeru. W związku z tym mam pytanie. Czy na baseny można wejść z pieskiem , którego również zabieramy na Węgry? W 2010 roku byliśmy w Mezokovecz i tam nie robili problemów ale nie wiem czy jest podobnie w Egerze.Może ktoś zetknął się z podobnym problemem i może pomóc?
Odpowiedz
#39
Na stronie nic o tym nie piszą :/ Zależy jaki charakter mają baseny tam... jak jest większy teren, najlepiej z trawnikiem, to nie powinno być problemu. Ale może odezwie się jeszcze ktoś, kto był ze zwierzętami tam.
Odpowiedz
#40
(21-06-2013, 12:57)fvg napisał(a): Basenów jest, zdaje się, kilka. Remontowane są te najważniejsze (Eger Termálfürdő). Remont potrwa do końca lipca. Są też pewnie inne kąpieliska, ale to już osoby, które je odwiedziały niech podpowiedzą.

Bardzo proszę o informacę , czy baseny odkryte w związku z remontem są czynne. Wybieramy się z rodziną 15-20.07. Na stronie kąpieliska jest jakaś informacja o remoncie, ale nie wynika z niej jednoznacznie czy baseny są czynne czy nie ( ewentualnie jeśli są, czy w pełnym zakresie).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,727 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,429 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,232 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,039 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,984 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości