Wydarzenia, imprezy z polskiej strony
7 września w Sanoku odbędzie się VIII Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier.
Odpowiedz
[Obrazek: 1139028_710210_KTK_poster_web.jpg]
W sobotę 21 września w Katowicach w godz. 18:20 - 19:10 wystąpi węgierski zespół The Hellfreaks.
Odpowiedz
Dziś rozpoczęły się Dni Wina w Jaśle. Oprócz win polskich mają być też wina z różnych regionów Węgier i Słowacji. Można też wziąć udział w 2 warsztatach winiarskich z podziałem na wino węgierskie i wino polskie.

[Obrazek: afisz-MDW-229x300.jpg]
Odpowiedz
12 września w Kinematografie w Łodzi pl. Zwycięstwa 1 nastąpi otwarcie wystawy "Węgierskie spojrzenie". Ekspozycja poświęcona jest twórczości Mikósa Jancsó i Istvána Szabó.

Wystawie towarzyszą projekcje filmów węgierskich twórców:
10.09 • wtorek, 18.00 Mefisto (1981), reżyseria: István Szabó
11.09 • środa, 18.00 Kropla słońca (1999), reżyseria: István Szabó
12.09 • czwartek, 18.00 Cisza i krzyk (1967), reżyseria: Mikós Jancsó
14.09 • sobota, 16.00 Węgierska rapsodia (1979), reżyseria: Mikós Jancsó
15.09 • niedziela, 17.00 Allegro Barbaro (1979), reżyseria: Mikós Jancsó
Odpowiedz
7 września na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbędzie się festiwal „Folklor łączy narody i pokolenia”.
Do udziału w imprezie zaproszono zespoły folklorystyczne z Polski, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Wystąpi węgierski zespół Forr-Más z Szazhalombatta.
Odpowiedz
Festiwal Pannonica
6-8 września 2013 roku,
Barcice koło Starego Sącza,
Karnet na 3 dni Festiwalu – 25 PLN.
Dla dzieci do 13 lat (pod opieką rodziców) wstęp wolny.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie festiwalu. Więcej informacji na stronie festiwalu: www.pannonica.pl.http://www.pannonica.pl/aktualnosci.php?id_akt=64
Odpowiedz
Właśnie wróciłem do domu po Koncercie Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, na którym grali Forteca i Kárpátia. Obie kapele zagrały bardzo dobre koncerty, na widowni było bardzo wielu Węgrów Uśmiech Ogólne wrażenia bardzo pozytywne! Jeśli ktoś będzie miał okazję zawitać na koncert Kárpátii, serdecznie polecam Uśmiech Choć momentami zbyt nacjonalistycznie się robiło Język
Odpowiedz
Ja niestety nie zdążyłem wrócić do Krakowa, widzę że mam czego żałować. Czy były do kupienia płyty?
Odpowiedz
Tak, były i płyty i koszulki. Niestety nie wziąłem ze sobą pieniędzy Smutek A szkoda, bo koszulki zacne.
Odpowiedz
12 września o godz. 19.30 na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się widowisko historyczne pt: „Sobieściada, czyli Venus z Marsem przymierze zwycięskie (w hołdzie Wiktorii Wiedeńskiej 1683)”.
Przedstawiać je będzie Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Zbudowany zostanie obóz wojskowy króla Jana III Sobieskiego. Prezentowane będą wojska tureckie, węgierskie, polskie i księstw niemieckich.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości