trasa Szczecin-->Balatonfoldvar
#1
Witam wszystkich
Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzieć mi, jaką trasą najlepiej dojechać ze Szczecina do Balatonfoldvar. Jadę tam pierwszy raz w życiu Uśmiech
Czy na trasie tej są drogi płatne?
Odpowiedz
#2
(27-05-2015, 21:39)samuraj76 napisał(a): ...jaką trasą najlepiej dojechać ze Szczecina do Balatonföldvár. Jadę tam pierwszy raz w życiu.
Czy na trasie tej są drogi płatne?

NIe polecę trasy, nigdy tak nie jechałem.
Odległośc jaką pokonuję jadąc na Węgry z ominięciem autostrad jest w przybliżeniu równa odległości ze Szczecina do Balatonföldvár w opcji z ominięciem płatnych odcinków. Jadąc taką trasą liczyć sie trzeba z "pomyłkami", których wynikiem jest wymuszony wjazd na odcinki objęte obowiązkową opłatą. Opcja bez autostrad, to jazda w wielu przypadkach drogami o dużym natężeniu ruchu w dzień, nocą jest spokojniej, ale nie znając okolicy w ciemnościach możesz łatwo pobłądzić.
Trasa z opcją autostrad w twoim przypadku jest najlepszym rozwiązaniem - fakt: to wydatek ~30 € ... (opłaty: Czechy, Słowacja, Węgry).
2 razy jechałem trasą pomiędzy chorwackim Osijek i Frankfurtem n/Odrą...
- przez Polskę w dzień trudno się jechało, trasa na Wrocław, Boboszów jest powolna i zatłoczona, w Czechach tuż za granicą zjechałem z trasy, pogubiłem się w Brnie. Pechowy był przejazd przez Bratysławę, ale na szczęście w granicach miasta policjanci słowaccy pokazali zjazd ze strady. Węgry w dzień były porażką, do Székesfehérvár jazda w kolumnie, duży ruch.
- kolejny raz pojechałem autostradą przez Niemcy (do końca 2015 r. jeszcze gratis), Czechy, Słowację, Węgry... było prawie 100 km więcej, ale jechałem bezproblemowo, wienietki na granicy.
Odpowiedz
#3
samuraj76 - moje info niepełne, po tej trasie jechałem jakieś 5 lat temu, wówczas na terenie Polski wiele dróg było w (prze)budowie ze względu na ME Flaga polska 2012. Od tego czasu sporo zrobiono, zmianiono, przebudowano. !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,816 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,130 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,981 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Trasa Barwinek - Eger - darmowa baranek 6 3,562 17-08-2018, 17:56
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości