Czarnogóra - Budapeszt
#1
Jak dojechać do Budapesztu z Czarnogóry (Podgorica)? Lepiej przez BiH czy przez Serbię? Chodzi o komfort, bezpieczeństwo i czas, bo koszty autostrad w obu państwach chyba niewielkie i porównywalne, prawda?
Odpowiedz
#2
(13-08-2015, 15:37)eplus napisał(a): Jak dojechać do Budapesztu z Czarnogóry (Podgorica)? Lepiej przez BiH czy przez Serbię? Chodzi o komfort, bezpieczeństwo i czas, bo koszty autostrad w obu państwach chyba niewielkie i porównywalne, prawda?

Koszty autostrad... tyle że na tej trasie raczej nie ma autostrad Uśmiech komfort jest porównywalny (chociaż może lepszy w BiH). Ja jechałbym tak: Podgorica - Zlatibor - Valjevo - Sabac - Ruma - Novi Sad (autostrada) - Backa Palanka (koniec autostrady) - Bajmok - Bacsalmas - Bataszek (autostrada M6) - Budapest. Uśmiech

Część tej drogi (Bacsalmas - Backa Palanka i Novi Sad - Zlatibor) pokonałem w lipcu, tyle że w przeciwną stronę. No i w Serbii dużo zwiedzaliśmy Uśmiech

PS. Polecam Bajmok/Bacsalmas (czynne 7 - 19), bo kontrola b. szybka, zero kolejki i ani śladu muru, przynajmniej tak było wieczorem 18 lipca br. Uśmiech
Odpowiedz
#3
Dla mnie pomysł pchania się do Serbii przez Białe Pole jest dość średni.
IMO spokojniej przez Sarajevo, Osijek i M6 do BP.
Odpowiedz
#4
(14-08-2015, 7:53)Komarek napisał(a): Dla mnie pomysł pchania się do Serbii przez Białe Pole jest dość średni.
IMO spokojniej przez Sarajevo, Osijek i M6 do BP.
Oczywiście, że przez Osijek
1,5h krócej przy tej samej odległości
I dlatego tak pojadę we wrześniu
Simon podaje trasy pokręcone, im bardziej udziwnione tym "fajniejsze" Oczko
A jak ktoś chce zwiedzać przy okazji to kanion Tary ma po drodze
Odpowiedz
#5
Dzięki za wszystkie rady!
Odpowiedz
#6
Czy tą trasę zamierzasz pokonać jeszcze w tym sezonie?
Jazda drogami serbskimi oznacza wyjazd i ponowny wjazd na terytorium UE+ dodatkowe kontrole graniczne.
Jeśli chodzi o Węgry, to Komarek pisał ... M6 i krajowa 56 pomiędzy Mohács - Udvar to najlepsze rozwiązanie. Dodam jedynie to, że równoległa do autostrady krajowa 6 od Budapesztu do Szekszárd jest dobrej nawierzchni, ani M6, ani DK6 nie należą do dróg o wielkim natężeniu ruchu. DK56 od Szekszard do przejścia granicznego Udvar też ma dobrą nawierzchnię i po dużej części po niej TIR-y mają zakaz jazdy.
Przez Chorwację od granicy węgierskiej do Osijeka (Eszék) jest dobra nawierzchnia, od obwodnicy masz autostradę A5 (Osijek-Dakovo-Sredanci) - nie wiem czy jeszcze jest gratis (?). Po A5 dojedziesz do autostrady A3 i jedziesz do następnego węzła Żupanja. Nie wiem, czy za odcinek Sredanci-Żupanja trzeba płacić (?). Od Osijeka do Żupanji jest ponad. 100 km po autustradzie, natomiast drogą krajową jest ok.65 km.
Dalej trasy nie znam ... po A5 jeżdziłem kilka razy do Zagrzebia.
Odpowiedz
#7
Dzięki za wpis, odcinek został już pokonany, jakim wariantem nie wiem, bo komunikujemy się SMSami. Sam jechałem drogą BP - Osijek - Dakovo (płatne) i dalej na południe. Z lekka się błądzi, rozjazdy i ich opisy nie pokrywają się z mapą nawigacji. W Hercegowinie jedzie się ładną trasą wzdłuż Bosni i Neretvy, częściowo płatną autostradą. Trasy przez Serbię nie znam, więc nie miałem porównania.
Odpowiedz
#8
(15-08-2015, 13:02)Sztasek napisał(a): Przez Chorwację od granicy węgierskiej do Osijeka (Eszék) jest dobra nawierzchnia, od obwodnicy masz autostradę A5 (Osijek-Dakovo-Sredanci) - nie wiem czy jeszcze jest gratis (?). Po A5 dojedziesz do autostrady A3 i jedziesz do następnego węzła Żupanja. Nie wiem, czy za odcinek Sredanci-Żupanja trzeba płacić (?). Od Osijeka do Żupanji jest ponad. 100 km po autustradzie, natomiast drogą krajową jest ok.65 km.
Ku pamięci odpowiem.
Chorwacka A3 i A5 jest płatna
Jadąc od Osijeku na węźle A5-A3 należy skręcić w kier. Belgradu (uwaga bo Chorwaci dobudowali nie wiadomo po co odcinek A5 na południe od węzła, który się kończy... niepotrzebnym zjazdem z autostrady; tzn. wiadomo po co, ale nie wiadomo po co go teraz otworzyli, skoro nie ma kontynuacji przez granicę HR-BIH). Z A3 zjeżdżamy pierwszym zjazdem Velika Kopanica (koszt 28 HRK od Osijeku, można płacić kartą).
Dalej na południe w kierunku Sarajeva przez Samac - Doboj - Zenica. Za Zenicą kawałek autostrady do Sarajeva za 6,00 BAM (można płacić kartą)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,979 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,612 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni
  Trasa Szczecin - Budapeszt prezes 3 3,154 29-06-2018, 10:36
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości