Rejestracja auta na Węgrzech
#21
(21-01-2016, 2:04)Waldek napisał(a):
(20-01-2016, 16:52)HelkaTours napisał(a): (...)Polska bardzo promuje podeszły wiek kierowców, dlatego dużo osób rejestruje samochody na rodziców.

Polska nic nie promuje! Robią to firmy ubezpieczeniowe,
Robią to firmy ubezpieczeniowe w Polsce
Prostego skrótu myślowego nie chwyciłeś(?)

Cytat: ale nie promują podeszłego wieku tylko bezwypadkowy staż za kółkiem posiadacza pojazdu.

A znasz 18 letniego kierowcę z 20 letnim stażem bez wypadku?
Jeśli pisząca ma 18 lat to 35 latek dla niej starcem [joke mode off]

Cytat: Co do rejestracji na rodziców to nie masz racji. Mechanizm jest taki, że często osoby o najwyższym stażu jazdy bezwypadkowej są właścicielami albo współwłaścicielami pojazdów członków swojej rodziny bo wówczas mogą uzyskać większą zniżkę.
Jak rasowy polityk w drugim zdaniu masz przeciwny pogląd niż w pierwszym Oczko
Odpowiedz
#22
(21-01-2016, 9:35)tkoko napisał(a): Myślę że jest to bezprzedmiotowa dyskusja. Ubezpieczenia tak w Polsce jak i zapewne na Węgrzech są zależne od tak wielu czynników (nie tylko wieku ale np. miejsca rejestracji)

Np. również od wielkości rynki i wielkości konkurencji...
Podobnie jak w telefonii komórczanej - Polska jest większym rynkiem to i ceny ma niższe.

Cytat:że sam miałem taki przypadek że za nową Dacię Sandero płacę 900zł (full OC, AC, NW itd.) a za 20 letniego Opla którego córka zarejestrowała na mnie jako współwłaściciela Hestia chciała 4600zł za samo OC!!
Każdy rok wieku auta powyżej 4 lat = zwyżka
Wiek kierowcy - analogicznie, najpierw dostajesz zniżki za bezwypadkowość a od pewnego wieku do tego zwyżki za "starucha" Oczko
Odpowiedz
#23
(21-01-2016, 11:26)Slavekk napisał(a): ...Każdy rok wieku auta powyżej 4 lat = zwyżka
Wiek kierowcy - analogicznie, najpierw dostajesz zniżki za bezwypadkowość a od pewnego wieku do tego zwyżki za "starucha" Oczko
Masz ciekawego ubezpieczyciela Szeroki uśmiech. Mam 62 l i aktualnie 8 letnie Sandero cały czas płacę 900zł za full pakiet. Za tego Opla o którym pisałem w PZU zapłaciłem 350zł a nie 4600zł jak w Hestii.
Odpowiedz
#24
W lipcu przenoszę się do Budapesztu.

Mam starą terenówkę, która zabieram za sobą.
Myślałem o przerejestrowaniu.
Jednakże ze względu na prawie 3 litrowego diesla spełniającego Euro 3
koszt przerejestrowania wychodzi w/g kalkulatora prawie 10 000 zł
Co jest bliskie wartości pojazdu.

Jak wygląda w praktyce jazda na "nielegalu" z polskimi tablicami ponad 6 miesięcy?
W jakiej kwocie jest mandat za brak przerejestrowywania?

Wolał bym go nie sprzedawać.
Auto jest "Megfelelő ember kényes feladatra" - przewieść coś większego, pociągnąć przyczepę itp.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

G.P.
Odpowiedz
#25
(31-05-2016, 11:26)GrzegorzP napisał(a): W lipcu przenoszę się do Budapesztu...

...czy ma to oznaczać na stałe?
Jeśli nie,to nie musisz nic robić w sprawie auta. Auto musi mieć aktualne badania i ubezpieczenie. Oznacza to, że co najmniej raz w roku musisz go dać do polskiego przeglądu. Aby nie było kłopotów z ubezpieczeniem, najlepiej za cały rok z góry zapłacić.
Odpowiedz
#26
Będę zamieszkiwał Budapeszt od roku do lat 5.
Odpowiedz
#27
GrzegorzP - będziesz mieszkał przez okreslony czas. Polskiego zameldowania nie likwiduj, nie musisz też podawć w biurze meldunkowym węgierskiego adresu. Kontakty z rodziną będą, wyjazdy do Polski też - chociażby przymusowy przegląd techniczny.
Na Węgrzech podczas kontroli drogowej proszą o prawo jazdy i dowód rejestracyjny... rzadko pytają o adres.
Odpowiedz
#28
(31-05-2016, 12:54)GrzegorzP napisał(a): ... od roku do lat 5.

czyli wystapisz o pobyt staly i dostaniesz karte pobytu
rozumiem ze wiesz o taj nav i bah
musisz wymienic prawo jazdy na wegierskie
nadal chcesz jezdzic na polskich blachach i z polskim oc?
pobyt auta na nielegalu odradzam

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#29
A jak dostanie tablice HUx ?
Odpowiedz
#30
(31-05-2016, 18:27)eplus napisał(a): A jak dostanie tablice HUx ?

KALKULATOR ... poprosi o przerejestrowanie, zapłaci ok. 300000 HUF i dostanie papiery ... Zdziwiony
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypożyczenie auta Rabee 0 194 29-08-2023, 9:52
Ostatni post: Rabee
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości