Tani przelew w EURO na Węgry
#1
Witam, wyjeżdżam do Budapesztu i mam zapłacić zaliczkę za nocleg w euro. Jak najtaniej to zrobić? Zdziwiony Dodam, że konto mam w PKO, a właściciel wynajmowanego mieszkania na swojej stronie ma opcję płatności PayPal. Co bardziej się opłaci? Jakie są inne rozwiązania?

Pozdrawiam
MaciekUśmiech
Odpowiedz
#2
Rozwiązanie już opisywane na forum - założenie wirtualnego konta w Alior Kantorze, przelew złotówek do kantoru, wymiana na euro również niematerialne, następnie przelew środków w eurp na obszarze UE z konta w Alior Kantorze w opcji SHA - jest bezpłatny do kwoty wymienionej w kantorze (czyli jedna prowizja za wymianę i od razu za przelew). Widełki cenowe są rozsądne. Bez wychodzenia z domu.
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie!

Może komuś się przyda: sprawdziłem, ile PayPal skasowałby za taką operację: przy przelewie 90 euro byłoby to ok. 27 zł (koszt przewalutowania - w tym wypadku ich zawyżony kurs euro - oraz koszt operacji - 4 euro).
Odpowiedz
#4
Spread sprzedaż-kupno w Aliorze jest dziś 2,7gr za euro (4,390-4,363), więc całkowity koszt dla 90 euro wyniesie szacując od góry poniżej 2zł 70 gr, a uczciwie byłoby wziąć połowę spreadu, bo kantor zarabia w obie strony, czyli 1,5 gr sprzedając 1 euro. Do tego przelew z konta złotowego do Alior kantoru kosztuje jakieś 1,50 zł, czyli łączny realny koszt rzedu 3 zł.
Odpowiedz
#5
Trudno mi powiedzieć jak to wygląda w wypadku PKO ale w moim wypadku wygląda to tak jak poniżej.

[Obrazek: 2eey4pg.jpg]

Krótki opis do kwot opisanych ręcznie (wyjazd zeszłoroczny 4 dorośli 3 dzieci) bank RaifaissenPOLBANK (dawniej POLBANK). Cały koszt wakacji to 4500-5000 zł

Pierwsza pozycja to kwota zł / ft (kurs 1.4) z kantoru (to co na blankiecie)
Druga pozycja to zaliczka za kamping (PayU) płacona kartą kredytową (kurs realny 1.37 wg banku 1.33)
Trzecia pozycja to dopłata na kampingu płacona kartą do konta (kurs 1.375) reszta kwoty była płacona gotówką (z kantoru).
Czwarta pozycja to zakup benzyny płacona kartą do konta (kurs 1.37).

Jak więc widać najgorzej wyszedłem zakupując forinty w domu Szeroki uśmiech

Osobiście od co najmniej 2008 roku korzystam głównie z kart, dla bezpieczeństwa dokupując trochę docelowej waluty (forinty, kuny, leje itp.) oraz Euro (które zużywam na Słowacji). Jest to po pierwsze komfortowe, po drugie im więcej się kombinuje to więcej się traci (gdybym kupił benzynę w Balatonszemes zaoszczędziłbym z 5-10% Szeroki uśmiech). Dodatkowo nie ma problemu co zrobić z resztą gotówki oraz nie martwi mnie aktualny kurs waluty (tak nie mam na to wpływu) tym bardziej że tak jakoś się składa że w trakcie wyjazdu często spada Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#6
Witam, wybieramy się 13 sierpnia do Almadi i też mam problem z pieniedzmi. Kupić u nas forinty, wziąsc z sobą euro( mam je). W zeszlym roku Getin Bank miał promocję przez całe wakacje do wrzesnia nie pobierał opłat za wyłaty z bankomatów. W tym roku tak dobrze juz nie jest. Proszę o poradę/

popzdr
Odpowiedz
#7
(19-07-2016, 15:54)eplus napisał(a): Rozwiązanie już opisywane na forum - założenie wirtualnego konta w Alior Kantorze, przelwe złotówek do kantoru, wymiana na euro również niematerialne, następnie przelew środków w eurp na obszarze UE z konta w Alior Kantorze w opcji SHA -
Wszystko fajnie, tylko pytek nie wskazał że Węgier zaposiada rachunek w EUR, na który Alior mógłby przelać Oczko
Jedyne co wskazał to PayPal...
Jak nie Paypal to może list wartościowy (banknoty w kopercie)?
Odpowiedz
#8
Przelew jest w tytule wątku. Jak ktoś chce przedpłaty, to powinien mieć i konto. "Opcja" to coś, co można wybrać (albo nie).
Jest jeszcze Western Union - żadna strona nie musi mieć konta.Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.] gryfus 673 471,571 21-06-2023, 11:51
Ostatni post: Waldek
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości