Gdzie zjeść smacznie i tanio?
#71
Skoro post o jedzeniu to mam kilka pytań
1. Jakie knajpki z jedzeniem - nie wygórowane ceny - polecacie koło wzgórza gellerta?
2. Jakie knajpki z jedzeniem - nie wygórowane ceny - polecacie w okolicach miedzy górą zamkową a bramą wiedeńskią i przy metrze Batthyány tér (1 dzien zwiedzania BUDA)
3 Jakie knajpki z jedzeniem - nie wygórowane ceny - polecacie w okolicach miedzy parlamentem a Vörösmarty tér (2 dzien zwiedzania PESZT)
4. Jakie knajpki z jedzeniem - nie wygórowane ceny - polecacie w okolicach mostu małgorzaty i na wyspie? (3 dzien - Szentendre i w-pa Małgorzaty)
5. JAKIE WINA- PIWA węgierskie (smakosze piw jadą) polecacie?
Odpowiedz
#72
(21-11-2013, 14:55)inkaaa napisał(a): 1. ... koło wzgórza gellerta...
2. ... przy metrze Batthyány tér...
3 ... Vörösmarty tér...
4. ... na wyspie?...
5. JAKIE WINA- PIWA węgierskie ...

Ad 1. Aranyszarvas na Szarvas tér.
Ad 2. Atakám Budai przy Iskola utca.
Ad 3. Vapiano przy Bécsi utca.
Ad 4. Nic. Przy moście Arpada na przykład Kéhli przy Mókus utca, a od strony Małgorzaty niezły Pata Negra przy Franken útca.
Ad 5. De gustibus ... czyli co serce dyktuje Oczko
Żona pija różne tokaje oraz olasrizlingi, ale te drugie tylko z piwnicy Jásdiego, ja piwo Dreher.
Odpowiedz
#73
Z piw tylko Soproni
Odpowiedz
#74
(21-11-2013, 16:12)Komarek napisał(a):
(21-11-2013, 14:55)inkaaa napisał(a): 1. ... koło wzgórza gellerta...
2. ... przy metrze Batthyány tér...
3 ... Vörösmarty tér...
4. ... na wyspie?...
5. JAKIE WINA- PIWA węgierskie ...

Ad 1. Aranyszarvas na Szarvas tér.
Ad 2. Atakám Budai przy Iskola utca.
Ad 3. Vapiano przy Bécsi utca.
Ad 4. Nic. Przy moście Arpada na przykład Kéhli przy Mókus utca, a od strony Małgorzaty niezły Pata Negra przy Franken útca.
Ad 5. De gustibus ... czyli co serce dyktuje Oczko
Żona pija różne tokaje oraz olasrizlingi, ale te drugie tylko z piwnicy Jásdiego, ja piwo Dreher.


DZIĘKI Szeroki uśmiech
Będziemy prówbować Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#75
Ja polecam Hummus Bar. Bardzo tanie knajpka, która cieszy się niemałą popularnością. Smaczne zupy z soczewicą, dania z ciecierzycą i inne. Ogólnie smaki bliskiego wschodu Uśmiech
Odpowiedz
#76
(11-12-2013, 14:42)Glamka napisał(a): Ja polecam Hummus Bar ... smaki bliskiego wschodu

Właśnie dlatego - nie polecam Oczko
Tak jak nie polecam McD, PizzyH, Subwaya itd. bo to nie klimaty i smaki węgierskie.
Wiem, że wszyscy chcą dużo i tanio, ale może warto poszukać małej knajpki /jak Frici czy Kádár/ z pörköltem i bułką?

Tak, jestem zakutym i nieelastycznym hungarofilem Język
Odpowiedz
#77
Oto dwie miejscówy, które odwiedziłam podczas swojej zeszłotygodniowej bytności w Bp i mi się podobało:

- Városfal vendéglő na rogu Bakfark Bálint utca i Margit Körút, rzut beretem od Széll Kálmán (Moszkva) Tér. W tygodniu do 15.00 mają do wyboru zestawy obiadowe za 1200 i 1000 ft - w tym za 1200 jest zupa, drugie i napój lub kawa, a w tym za 1000 ta sama zupa i inne drugie danie. Oprócz tego przez cały tydzień mają też zestawy obiadowe za 1800 ft - dwa dania (zupa+drugie albo drugie+deser) i 2200 ft za trzy dania (zupa+drugie danie+deser) - do wyboru są dwie zupy, cztery drugie dania i dwa desery.
Ja jadłam taki dwudaniowy obiad w niedzielę - jedzenie było bardzo smaczne, porcje trochę za duże, jak na moje wymagania (a jem raczej dużo, jak na dziewczynę), a w środku całkiem schludnie i przyjemnie. Myślę, że jeśli będę się tam w okolicy kiedyś znów kręcić, to wpadnę spróbować czegoś innego Uśmiech
A nazwa restauracji wzięła się stąd, że jest wbudowana w ruiny dawnych murów miejskich Budy!

- For Sale przy Vámház körút - prawie na przeciwko Nagy Vásárcsarnok. Kuchnia węgierska i nie tylko, choć lokal stylizowany na coś w rodzaju Dzikiego Zachodu. Na stołach stoją pojemniki z fistaszkami, które można zagryzać, a łupinki rzuca się na wysypaną słomą podłogę. Chwalą się, że mają duże porcje i w co najmniej jednym przypadku jest to szczera prawda. Wzięłyśmy z koleżanką jedną porcję gulyásleves (a była to cała nieduża waza zupy) na połowę i obie się najadłyśmy, a nie byłyśmy w stanie wyjeść wszystkiego. Zresztą bardzo tego żałowałam, bo zupa była pyszna, ale pojemność mojego żołądka okazała się (jednak) ograniczona... Poza tym tanio nie jest, ale taka zupa na dwie osoby w centrum miasta wychodzi całkiem ekonomicznie Oczko
Odpowiedz
#78
Városfal vendéglő - znam i polecam... to tylko 6-8 minut spaceru od przystanku metra Szél kálmán tér Uśmiech
Odpowiedz
#79
(11-12-2013, 17:58)Komarek napisał(a):
(11-12-2013, 14:42)Glamka napisał(a): Ja polecam Hummus Bar ... smaki bliskiego wschodu

Właśnie dlatego - nie polecam Oczko
Tak jak nie polecam McD, PizzyH, Subwaya itd. bo to nie klimaty i smaki węgierskie.
Wiem, że wszyscy chcą dużo i tanio, ale może warto poszukać małej knajpki /jak Frici czy Kádár/ z pörköltem i bułką?

Tak, jestem zakutym i nieelastycznym hungarofilem Język
oczywiście, że lepiej. Wątek jednak nie nazywa się: gdzie zjeść smacznie i tanio WĘGIERSKĄ kuchnię. Tylko jest bardziej ogólny Uśmiech

A nóż znajdzie się tu ktoś, kto nigdy (tak jak ja) nie jadł takiej kuchni, i postanowi spróbować za niewielkie pieniądze?

Z węgierskiej kuchni absolutnie moje serce skradło: Hungarikum Bisztro!
Przepyszne jedzenie, ceny niewygórowane Uśmiech
Odpowiedz
#80
(13-12-2013, 11:25)Glamka napisał(a): ... Wątek jednak nie nazywa się: gdzie zjeść smacznie i tanio WĘGIERSKĄ kuchnię. Tylko jest bardziej ogólny Uśmiech

Sorki, oczywiście masz rację - poniosło mnie odrobinę Oczko

Co do Hungarikum Bisztro to ma swoich fanów, mój aktualny faworyt to Frici Papa a zwłaszcza piątkowa halászlé.
Zawsze i wszystkim polecam też pięterko w Vásárcsarnok.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,419 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,684 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa
  Gdzie zostawić auto w Budapeszcie? xamriks 2 5,534 02-04-2014, 22:46
Ostatni post: andrasz
  Gdzie zjem lángosa w Budapeszcie? fvg 8 14,006 15-11-2013, 18:22
Ostatni post: Ranyjulek
  Hostel w centrum - gdzie zaparkuję swoje auto? jacek666b 4 5,028 22-07-2013, 17:38
Ostatni post: jacek666b



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości