Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Węgierską winiete juz mam ,nie przyszła na adres mailowy tylko musiałem pobrać ją z ich strony,trochę dziewne rachunek przyszedł na maila. Sprawdzalem konto ,pobrana oplata jest za obie winiety .Slowacką winietę pobieralem z www.ezemek.sk .
Odpowiedz
Pytanko za 100 punktów - kupiłem winietkę http://e-autopalyamatrica.hu na maila dostałem tylko potwierdzenie zakupu oraz do pobrana plik PDF jako E-matrica szelvény, gdzie są wszystkie dane takie jak termin, nr rejestracyjny itd

Nie dostałem jedynie potwierdzenia na maila z fakturą (może jej nie zaznaczyłem że chcę) czy taki dokument mi wystarczy bez potwierdzenia płatności?
Odpowiedz
(16-07-2017, 23:03)master176 napisał(a): Pytanko za 100 punktów - kupiłem winietkę http://e-autopalyamatrica.hu na maila dostałem tylko potwierdzenie zakupu oraz do pobrana plik PDF jako E-matrica szelvény, gdzie są wszystkie dane takie jak termin, nr rejestracyjny itd

Nie dostałem jedynie potwierdzenia na maila z fakturą (może jej nie zaznaczyłem że chcę) czy taki dokument mi wystarczy bez potwierdzenia płatności?

"dostałem ... do pobrana plik PDF jako E-matrica " > Dane są w pliku PDF
Odpowiedz
Miałeś przy zakupie winiety opcję: rachunek/faktura. Ja zawsze wybieram rachunek, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Odpowiedz
Ale rozumiem że bez tego dokumentu wineta jest ważna? I nie będzie problemu?
Odpowiedz
Jeśli masz elektroniczną e-matricę i swoje dane na niej, to jest ważna. Nawet nie musisz jej drukować. Ja mam PDF w telefonie na wszelki wypadek.
Odpowiedz
(17-07-2017, 9:21)master176 napisał(a): Ale rozumiem że bez tego dokumentu wineta jest ważna? I nie będzie problemu?

Winieta jest ważna bez tego dokumentu, ale gdyby coś nie tak należy mieć ten "PDF" w telefonie ... i nie kasuj tego, gdyż nawet po kilku miesiącach może być przydatnym posiadanie dowodu zakupu e-winietki przez internet.
Odpowiedz
Dziękuję za wyjaśnienie.
Odpowiedz
Na stronie gdzie zakupiles winiete musisz wejsc na obsługę klienta i tam będziesz mial do wydruku winiete
Odpowiedz
Witam wszystkich użytkowników

Moje pytanie dotyczy wnoszenia odwołania do mandatu nałożonego z tytułu rzekomo nie uiszczonej opłaty drogowej systemu HUGO.

Otrzymaliśmy 3 mandaty w wysokości 156000 ft każdy, z tytułu nie uiszczenia opłaty drogowej. Nasz pojazd poruszał się po terytorium Węgier z prawidłowo działającym urządzeniem pokładowym do poboru opłaty drogowej. Wykonaliśmy przejazd na relacji Sahy-Budapeszt // Budapeszt-Sahy // Koszyce-granica RO Bors. W trakcie realizacji transportu urządzenie umieszczone na pojeździe miało przypisany zły numer rejestracyjny. Wszystkie parametry pojazdu były ustawione prawidłowo (waga,euro,liczba osi), urządzenie pobrało opłatę drogowa adekwatna do przejazdu.

Odwołaliśmy się od mandatu, oczywiście w języku węgierskim z tłumaczeniem, jednak nasi „BRATANKOWIE” nie uznali naszego odwołania, nie maja również zamiaru zwracać kwoty opłaty drogowej, której nie uznali.

Zwracam się o pomoc w sprawie, osoby posiadające wiedzę w rozwiązywaniu podobnych spraw, jestem nowym użytkownikiem forum, aczkolwiek mam nadzieje iż udzieloną mi pomoc odwdzięczę w krótkim czasie, bowiem blisko współpracuję z firmami węgierskimi w zakresie transportu

Powyższa sprawa jest dla mnie nowością, wydaje się być łatwa w rozwiązaniu i z góry jasna, jednak mimo zapewnień wstępnych policji oraz konsula w Budapeszcie, nadal jej rozwiązanie jest niewiarygodnie zawiłe i nieefektywne.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,320,927 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 894 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,074 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,056 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości