Polecana miejscowość nad Balatonem
#1
Witam pięknie,
Tegoroczne wakacje chcę spędzić nad Balatonem + Budapeszt. I mam problem z wyborem miejscowości nad Balatonem. Proszę o sugestie. Założenia :
1) rodzina 2+1 ( a 1 to 2 lata ), więc raczej spokój i cisza niż nocne disco do rana ale jakieś atrakcje ( park,basen, restauracja, plac zabaw w zasięgu spacerowym wskazane )
2) lecimy samolotem do Budapesztu więc dobrze skomunikowane koleją/ autobusem, raczej bliżej niż dalej ( bo wózek, walizka i niecierpliwe dziecko ) ale jeżeli warto dołożyć godzinkę to "damy radę".
3) 25.08 - 31.08 jesli to ma jakies znaczenie - chyba raczej forma agro-wczasów niz hotel, ale to do rozwazenia
Pozdrawiam,
Bartek
Odpowiedz
#2
Cześć, Bartek! Witamy na forum! Uśmiech

Mnie przychodzą dwa miejsca do głowy: Zamárdi i Balatonlelle. W przypadku obu najwięcej problemów może być z punktem 1), choć niekoniecznie. Z kolei jest bardzo dobry dojazd pociągiem z Budapesztu. Najlepiej sprawdź propozycje i daj kolejne "podpowiedzi", to będziemy myśleć Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Dziekuję za pomoc - uruchamiam wujka googla...
Odpowiedz
#4
WITAM I PROSZĘ O POMOC !
Wybieram się z rodzinką 2+2 (chłopaki już po naście lat) w drugiej połowie sierpnia nad Balaton (jedziemy tam pierwszy raz). Jakią miejscowość, a może nawet hotel czy apartament możecie polecić? Nie muszę mieszkać przy głównym deptaku, ale też nie na odludziu. Żeby jakieś knajpki, restauracje i "atrakcje" były. Z tego co czytałem to może Siofok, Zamardi lub Balatonboglar ? Gdyby ktoś miał jakiś "przetestowany" hotel albo apartament blisko plaży i z basen to będę zobowiązany.
Z góry dziękuję za wszelakie informacje
Cezar
Odpowiedz
#5
Ja zawsze byłem pod namiotem, ew. u znajomych w domku. Miejscowości, które wymieniłeś, to moim zadaniem bardzo dobry trop. Ja bym dorzucił jeszcze Balatonlelle. Jest ono co prawda nieco mniejsze, ale mnie kojarzy się bardzo dobrze. Knajpki też się znajda.

Poczytaj pozostałe tematy na forum, już były poruszane podobne kwestie. A nuż natrafisz na coś, co szczególnie Cię zainteresuje. Gdyby faktycznie tak się stało i chciałbyś o coś dopytać, wal śmiało.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Witam
Wokół Balatonu jest mnóstwo fajnych miejsc np. Badacsony, Balatonbereny, Tihany i wiele innych. Z noclegami nie ma problemów.Ja zamawiałem kwaterę przez Interhome na cito(klopoty z Sky Club) Dojazd z Budapesztu pociągiem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Mój teść - Węgier - wynajmuje za nieduże pieniądze dom nad Balatonem, w świetnej lokalizacji - mała miejscowość pomiędzy Siofok a Balatonfured. Pozytywy - cicho i spokojnie, ale blisko do kurortów. W Siofok masa dyskotek, w Balatonfured - masa bogatych jachtow ;-) zdjęcia możecie obejrzeć na naszym blogu http://kuchnia-wegierska.pl/zdjecia/
W razie zainteresowania, zapraszam na priv
Odpowiedz
#8
Siofok - mnóstwo kwater w cenie 40-50 zł/os na nasze pieniądze. Od razu przy wjeździe od Lepseny stoją naganiacze na kwatery. Śmiało można w ciemno jechać bez nagranego noclegu.
Odpowiedz
#9
(26-07-2012, 1:15)Ewa napisał(a): Mój teść - Węgier - wynajmuje za nieduże pieniądze dom nad Balatonem, w świetnej lokalizacji - mała miejscowość pomiędzy Siofok a Balatonfured. Pozytywy - cicho i spokojnie, ale blisko do kurortów. W Siofok masa dyskotek, w Balatonfured - masa bogatych jachtow ;-) zdjęcia możecie obejrzeć na naszym blogu http://kuchnia-wegierska.pl/zdjecia/
W razie zainteresowania, zapraszam na priv

Witam planujemy wakacje nad Balatonem i chciałam podpytać Ewe o ten domek do wynajęcia, jeśli możesz podaj więcej szczegółów.
Pozdrawiam serdecznie Klaudia
Odpowiedz
#10
Polecam
http://www.balaton-hotel.net/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,588 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości