Polecana miejscowość nad Balatonem
#51
(23-02-2017, 7:01)Sztasek napisał(a):
(22-02-2017, 23:51)mpb10 napisał(a):
(22-02-2017, 22:06)relana napisał(a): Polecam wspiąć się na wzgórze o nazwie Badacsony i z wieży widokowej podziwiać panoramę Balatonu i okolicznych miejscowości.

Zaplanowane Uśmiech

Badacsony - Kisfaludy kilátó > GPS: 46.803230 17.496260
... od dworca kolejowego ok. 3km. ~ 60 minut spacerkiem pod górkę

serdecznie polecam o wschodzie i zachodzie słońca > BALATON WIEŻE WIDOKOWE < Uśmiech
Wschodu słońca chyba nie zobaczę, lecz zachód powinienem zaliczyć. a co z tego wyjdzie to zobaczę już w maju Uśmiech
Odpowiedz
#52
mpb10 - Z tej wieży widokowej w Badacsony wschód słońca jest przepiękny,
wystarczy nastawić Zegar i przeżyjesz wspaniałą radość o poranku ... bo "jak dobrze wstać, skoro świt..."
a jak nie wyjdzie, to ... najlepiej podpowie ukraińska ludowa przyśpiewka
Zarumieniony ой як добре рано встати колі трава полна росі ... Uśmiech
Odpowiedz
#53
Cześć! Nie chciałbym zaśmiecać forum nowymi wątkami, więc piszę w tym. Szukamy gdzieś noclegów dla dwóch osób na wakacje nad Balatonem. W zeszłym roku byliśmy w Lido w Balatonszemes, ale niestety zlikwidowali ten ośrodek, a my zdążyliśmy się w Węgrzech zakochać i chcielibyśmy tam wrócić. Niestety, wszędzie są albo domki czteroosobowe albo kosmiczne ceny. Jesteśmy studentami, więc zależy nam na jak najniższych kosztach - nie musi być żadnych luksusów, ale miło by było, jakby była plaża na terenie ośrodka albo bezpłatna w mieście.

Co polecacie? Z góry dzięki.
Odpowiedz
#54
Witam!

Proszę się do mnie odezwać na maila: kociuba@helkatours.hu

pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Odpowiedz
#55
Pytałeś o Lido, czy tylko stwierdziłeś brak w ofercie Balatonturistu? Sam jestem zainteresowany czy kamping został zamknięty, czy może zmienił właściciela lub jest w remoncie.
Tanie domki dwuosobowe Balatonturistu masz tutaj;

https://www.balatontourist.hu/pl/campsit...on/ifjusag

Do plaży jest 150 metrów (przejść pod torami)

https://www.google.pl/maps/@46.9397786,1...56!6m1!1e1
Odpowiedz
#56
Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist.

Nie chcę za wiele spekulować i proszę to traktować jako moje prywatne zdanie, ale Balatontourist w tym roku postanowił się pozbyć paru nieruchomości i najwyraźniej zastrzyk gotówki przeznaczyć na nowe inwestycje, bo w wielu miejscach oferują już supernowoczesne domki z klimatyzacją. Całkowicie przebudowali stronę internetową i widać, że ciągle się rozwijają.

Nie jest powiedziane, że zakupione kempingi pozostaną kempingami. Nad Balatonem buduje się bardzo dużo apartamentów i niewykluczone, że atrakcyjniejsze miejsca zmienią swe przeznaczenie.

Odnośnie kempingu polecanego przez tkoko:

Kemping Młodzieży

proszę zwrócić uwagę, że najtańsze domki Junior są bez łazienki - trzeba korzystać ze wspólnych bloków sanitarnych.
Odpowiedz
#57
(22-03-2017, 21:30)HelkaTours napisał(a): Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist...

Szkoda, bo zarówno miejsce jak i cena były przyzwoite, szczególnie dla 2 - 3 osób Zmieszany
Odpowiedz
#58
Ja też żałuję, bo mieliśmy tam wielu zadowolonych Klientów. Ale życie idzie do przodu Oczko
Odpowiedz
#59
(22-03-2017, 21:30)HelkaTours napisał(a): Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist.

Nie chcę za wiele spekulować i proszę to traktować jako moje prywatne zdanie, ale Balatontourist w tym roku postanowił się pozbyć paru nieruchomości i najwyraźniej zastrzyk gotówki przeznaczyć na nowe inwestycje, bo w wielu miejscach oferują już supernowoczesne domki z klimatyzacją. Całkowicie przebudowali stronę internetową i widać, że ciągle się rozwijają.

Nie jest powiedziane, że zakupione kempingi pozostaną kempingami. Nad Balatonem buduje się bardzo dużo apartamentów i niewykluczone, że atrakcyjniejsze miejsca zmienią swe przeznaczenie.

Odnośnie kempingu polecanego przez tkoko:

Kemping Młodzieży

proszę zwrócić uwagę, że najtańsze domki Junior są bez łazienki - trzeba korzystać ze wspólnych bloków sanitarnych.

A czy wiadomo ile kosztuje wstęp na plażę?


A propos Lido jeszcze: http://www.hirbalaton.hu/balatonszemes-p...pingjeert/
Odpowiedz
#60
(26-03-2017, 13:55)Kardasz napisał(a): .....A czy wiadomo ile kosztuje wstęp na plażę?...

Wg video na stronie kampingu, plaża jest bezpłatna (zdjęcie wycięte z filmu)

[Obrazek: 1MJfsYE.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 792 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,586 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,094 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości