Droga przez Czechy
#1
Witajcie, to mój pierwszy post więc witam wszystkich!
Pojawiła się opcja wyjazdu do Budapesztu. Nigdy nie byłem na Węgrzech i chyba czas tam pojechać i zobaczyć to i owo. Sęk w tym że pierwszą część urlopu będę spędzał pod Szklarską Porębą i chciałbym skoczyć do Budapesztu przez Czechy - oczywiście jeśli sie da, omijając drogi płatne. Zaoszczędzić trochę na winietach...

mapy pana googla pokazują taką opcję przez Katowice a później przez Słowację... nie do końca mi sie to podoba, bo chciałbym przelecieć przez Czechy.

Czy ktoś z Was jechał taką trasą?
Odpowiedz
#2
Nie jechałem, ale oprócz wujka można skorzystać z map nokii, które wybrały dla Ciebie taką trasę: http://nok.it/2bEmz .
Oprócz tego warto przejrzeć propozycje z www.viamichelin.pl. Możesz ustawić swoje preferencje. Musisz wziąć pod uwagę, że ruch lokalny jest czasami kłopotliwy. Na drogach w małych miejscowościach bywają patrole policyjne więc nie licz na urwanie minut z planowanego czasu przejazdu. Raczej trzeba dodać.
Odpowiedz
#3
Mogę wtrącić?
A dlaczego chcesz omijać czeskie autostrady? Piszesz, że chcesz skoczyć do Budapesztu, a nie pojechać tam zwiedzając urocze czeskie miasteczka po drodze. Taki skok pewnie będzie kosztował z 1000 złotych, więc 80 złotych w tym da się upchnąć i jechać szybko, bez zbędnych stresów, wspomnianych piętro wyżej.
Skoro pytasz o trasę, to zgodnie z wyłożonym wyżej moim spojrzeniem na podróż, jeździłem taką trasą: w miarę szybka i spokojna. Można też pojechać tak, szybsza ale dłuższa. Według mnie Katowice są zdecydowanie bez sensu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,322,207 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Droga z Chojnic rapik 4 1,581 14-02-2023, 18:09
Ostatni post: Budapesztańczyk
  Przez Słowację bez winietki równolegle do autostrady, przez Węgry z winietką Jan Orban 59 55,822 13-11-2019, 16:28
Ostatni post: ember
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,513 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,071 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości