Winiarnie i degustacja win
#1
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Wybieram się z żoną na kilka dni do Budapesztu i proszę o propozycje miejsc, gdzie można wziąć udział w degustacji wina (najlepiej z możliwością gorącego posiłku). Znalazłem Labirintus, ale doczytałem, że jest to już obiekt nieczynny. Z góry dzięki za każde info.
Odpowiedz
#2
Tutaj znajdziesz kilka linków, gdzie można zapisać się na kosztowanie wina. Niestety po węgiersku. Tu z kolei masz miejsce, gdzie tego typu degustacje odbywają się regularnie. A tutaj cała lista podobnych miejsc. Wszystko - niestety - po węgiersku.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie, może odszyfruję coś z tego całkowicie obcego mi języka. Jeśli ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia w tej materii (degustacji) to proszę o info.
Odpowiedz
#4
Niczego polecić nie mogę. Nie mam doświadczeń budapeszteńskich. Podrzucam link do Magyar Borok Haza w okolicach zamku w Budzie. Są tam degustacje i oprowadzanie po piwnicach w jęz. angielskim i niemieckim.

Pierwszy link podany przez fvg, to, zdaje sie, kalendarium różnych degustacji odbywających się w Budapeszcie, również win z innych krajów niż Węgry.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Rzeczywiście, warto odwiedzić Magyar Borok Háza, czyli Dom Win Węgierskich. Mieści się przy Placu Świętej Trójcy 6 (Szentháromság tér 6), prawie naprzeciw słynnego Kościoła Macieja. Można tam wykupić czasowe talony degustacyjne i próbować na miejscu, korzystając z porad pracowników, mówiących po angielsku i nader kompetentnych, co sam sprawdziłem. Są też mapy regionów winiarskich na ścianach, materiały informacyjne i eksponaty. Wszystko mieści się w stylizowanej piwnicy, bardzo ładnej i przytulnej. Można też zakupić na wynos wybrane wina butelkowane. Nie jest może najtaniej, bo to miejsce obliczone na turystów, ale też nie wszystko (poza najbardziej prestiżowymi produkcjami) jest jakoś rujnująco drogie. Dzisiejszych cen nie umiem podać, odwiedziłem to miejsce w 2007 r. Życzę smacznego! Język
Odpowiedz
#6
No niestety Dom Węgierskich Win od dobrych dwóch-trzech lat już nie funkcjonuje, całe pomieszczenie cały czas ma status "na wynajem" :-(
Odpowiedz
#7
Ooo, przykro mi to słyszeć, bo to było naprawdę dość "klimatyczne" miejsce.
Odpowiedz
#8
Znam dyrektor tej placówki (MBH), panią Ritę Takaró i uzyskałem od niej specjalny mesydż dla naszego forum: "the House of Hungarian Wines (Magyar Borok Háza) has been opened again for 2 years and it is located in the same place: opposite of the Hotel Hilton in the Buda Castle. We offer different kind of tasting packages for the visitors but we also can offer special tasting for request. In our website you can find lot of informations: http://­www.magyarborokhaza.c­om/en"
Odpowiedz
#9
Odwiedziłem stronę i ucieszyłem się - strona ma nową szatę graficzną i treść, można z tego wnosić, że Dom żyje i działa. Znakomicie! To pozostaje już tylko sprawdzić ostatecznie na miejscu, czy jest i jak tam jest, mam nadzieję, że samuraj z żoną wpadną tam i będziemy mieli najświeższe informacje z pierwszej ręki. Uśmiech
Odpowiedz
#10
Dzięki za wszystkie podpowiedzi, stanęło na Magyar Borok Haza. Termin zaklepany, po powrocie obiecuję recenzję.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wasze ulubione puby, piwniarnie, winiarnie. MakoSan 1 2,669 12-08-2015, 11:52
Ostatni post: MakoSan



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości