Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Witam wszystkich.
Trafiłem tutaj, gdyż ... niespodzianka ... wybieram się na Węgry. Po raz trzeci w życiu, wcześniej byłem tam ponad 30 lat temu w Nyireghaza i około 20 lat temu w Budapeszcie. W tym roku planuję z całą rodzinką przede wszystkim wymoczyć się i wygrzać w Sostofurdo, zwiedzanie to opcja na gorszą pogodę.
Cieszę się, że jest to forum, a w nim tacy pomocni ludzie.
Pozdrawiam
Paweł
Odpowiedz
Witam!
Tu Beata i Janusz. Mamy po 52lata,mieszkamy w Dąbrowie Górniczej i Węgry pamiętam z czasów,gdy jeżdziliśmy tam jako opiekunowie kolonijni.Były to czasy gdy widok czekolady w sklepie i dezodorantu BAC powodowało szybsze bicie serca.
Chcieliśmy ok.września wybrać się własnym samochodem w okolice Balatonu.
Może ktoś nam poleci średniej wielkości miejscowość z pensjonatem koło którego mąż będzie łowił ryby a ja na balkonie czytać i spoglądać na wodę.Sielanka!Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie!

Jestem zupełnie początkującą fanką Węgier. Mam 18 lat i mieszkam w Krakowie. Na Węgrzech byłam tylko raz (w pięknej miejscowości Hajduszoboszlo), jednakże chciałabym wybrać się we wrześniu do Budapesztu! Samouczek już mam, zapał również! Mimo iż węgierski wydaje mi się bardzo trudny, szczególnie wymowa, to wierzę że uda mi się opanować go w podstawowym zakresie Uśmiech

Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Uśmiech
Odpowiedz
Witajcie wszyscy serdecznie! Akurat Balaton jest całkiem dobrze opisany na naszym forum więc na pewno znajdziecie potrzebne informacje!
http://forum.wegierskie.com/Dzial-Balaton
Golabwtrampkach - uczysz się języka na własną rękę czy na hungarystyce?
Pozdrawiamy i zapraszamy do dzielenia sie opiniami.
Odpowiedz
Tudós - na własną rękę(myślałam o filologi węgierskiej przez pewien moment, ale wybrałam już inne studia). Szukałam wszędzie samouczków i znalazłam tylko z wydawnictwa Edgar. Zależałoby mi jednak bardziej na kursie języka, bo wiadomo - dobrze jest porozmawiać z rodowitym Węgrem(lub Polakiem który zna język bardzo dobrze) na żywo, niż słuchać go tylko przez słuchawki. Tylko nie mam pojęcia czy są takowe w Krakowie i czy jest warto. Uśmiech
Odpowiedz
(18-06-2013, 12:14)golabwtrampkach napisał(a): Zależałoby mi jednak bardziej na kursie języka, bo wiadomo - dobrze jest porozmawiać z rodowitym Węgrem(lub Polakiem który zna język bardzo dobrze) na żywo, niż słuchać go tylko przez słuchawki. Tylko nie mam pojęcia czy są takowe w Krakowie i czy jest warto. Uśmiech

Ano jest taki. Zobacz tutaj.

Serdecznie witamy na forum! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam gorąco forumowiczów i fanatyków Węgier Uśmiech
Odpowiedz
Czołem, ukasz! Cieszę się, że do nas trafiłeś. I my witamy serdecznie i tradycyjnie zapraszamy do dyskusji Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich.
Mam na imię Ania i jestem miłośniczką Węgier. Mam nadzieję, że uzyskam od Was kilka cennych wskazówek Uśmiech
Odpowiedz
Cześć, Ania! Witamy gorąco na forum. Jasne, ze uzyskasz - pytaj śmiało Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,804 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 612 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 457 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 871 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 951 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości