Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Witam wszystkich!
A ja jestem Jadzia, lat na chwile 26. W Budapeszcie mieszkam...od wczoraj. Uśmiech Jutro zaczynam tutaj prace. Dzisiaj mialam okazje poznac swoje nowe podworko, czyli Erzsébetváros. Forum czytam od okolo 3 miesiecy, czyli od momentu kiedy podjelam decyzje o wyjezdzie.
Jezeli ktos kiedys bedzie szukal noclegu, to zapraszam.
Pozdrawiam i przy okazji zycze wspanialego Nowego Roku. Uśmiech
Odpowiedz
Jola to ja rezygnuje z noclegu i wbijam do Ciebie Oczko
Odpowiedz
Ale to do mnie powyzsza tresc byla skierowana? Ja jestem Jadzia, nie Jola. Uśmiech
Odpowiedz
Kurde Uśmiech najpierw zamiast EUR wpisalem ze bilet Budapeszt Praga kosztuje 19 ... PLN teraz to Szeroki uśmiech
Odpowiedz
dziu napisał(a):Ja jestem Jadzia, nie Jola.
A jak jest "dżadzija" po węgiersku?
To "dżadzija" to oczywiście od Jadzi Dax ze Star Trek: Deep Space Nine Szeroki uśmiech

[Obrazek: captain_jadzia_dax_by_monkeysuncle30-d4y6kvv.png]

Gdy jestem na Węgrzech, masz do mnie raptem 120 km autostradą... ale kto by tam uciekał z Budapesztu...
Odpowiedz
(31-12-2012, 20:38)mordimer napisał(a):
Cytat:Mam na imię Sol
Czy to od świętego Sol... enizanta!!?? Nie gniewaj się ale myślałem, ze słyszałem już wszystkie imiona. Ale piękne - jak sobie mgliście przypominam z lekcji łaciny i astronomii /tak, tak... kiedyś tego uczono!/ to słońce... USC albo pan ksiądz nie mieli pretensji??

Spieszę z odpowiedzią... Oczko Tak, Sol w wielu językach oznacza słońce. Właściwie jest to skrót mojego imienia, choć z tego co wiem, to oryginalnie nie ma żadnego zdrobnienia/skrótu. Wynika to stąd, że mało kto potrafi dobrze przeczytać moje imię (Solveig), a ja się tak już przyzwyczaiłam do tego, że ludzie mówią do mnie per Sol, że czasami nie reaguję na pełną wersję. Uśmiech
Co na to urzędnicy? No, musieli się zgodzić, gdyż nie była to tylko i wyłącznie fanaberia moich rodziców. Ojciec mój jest Norwegiem, więc nie robili większych problemów w USC. Oczko
Odpowiedz
Drogie sonathia i dziu,

serdecznie witamy na forum! Czujcie się jak u siebie! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Cytat:Marisol jest hiszpańskie imię. Dwa hiszpańskie słowa: Mar (co oznacza, morze) i Sol (co oznacza słońce) dokonać Mar y Sol (Morze i Słońce). Wielu twierdzi jednak, że jest to także połączenie innych nazw, takich jak Maria Soledad lub María del Sol.
Wikipedia tak twierdzić. Ja zaś od jeden Katalończyk słyszeć: Marisol jest imię Marii Panny, która zanim wyjść za Josef była soledad, czyli samotna.
Odpowiedz
Witam Wszystkich,
Lukasz, inzynier od dwoch lat w ucze sie kultury wegierskiej w Egerze, gdzie mieszkam i pracuje Uśmiech
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Czołem, Łukasz!

Widzę, że już opublikowałeś na forum kilka przydatnych informacji. Tak trzymać! Uśmiech Mam nadzieję, że i my będziemy w stanie coś podpowiedzieć. Miłego pobytu na forum!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 145,061 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 618 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 467 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości