Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Cześć wszystkim. Nigdy nie zapisywałam się na żadne fora, ale postanowiłam to zmienić. Więc jestem Oczko I na dzień dobry chciałam Wam wszystkim podziękować za cenne informacje, z których chętnie skorzystamy już wkrótce.
Odpowiedz
Witamy Was wszystkich serdecznie i zapraszamy do wymiany doświadczeń na forum! Uśmiech

Pozdrawiamy!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam wszystkich Uśmiech
Mam na imię Magda, mam 28 lat i jestem z Gdańska.
Zawsze chciałam odwiedzić Węgry Oczko mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i poradom na tym forum uda mi się zrealizować moje marzenie i zjeść w końcu prawdziwy węgierski gulasz Uśmiech
Odpowiedz
(16-04-2013, 13:06)Mała_Mi napisał(a): Witam wszystkich Uśmiech
Mam na imię Magda, mam 28 lat i jestem z Gdańska.
Zawsze chciałam odwiedzić Węgry Oczko mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy i poradom na tym forum uda mi się zrealizować moje marzenie i zjeść w końcu prawdziwy węgierski gulasz Uśmiech

Witam! Życzę Ci zrealizowania zamiaru.Wiem ze masz daleko na Wegry,ale niech to nie będzie przeszkodą.Ja jeżdżę od wielu lat,wprawdzie mam to szczęście że do granicy węgierskiej mam 160 km od miasta w którym mieszkam,tak że nawet mogę skoczyć na zupę rybną do Tokaju i wrócić na noc do domu(jak pisał o tym Stasiuk)W tym kraju jest coś magicznego co powoduje że co roku mam jechać do innego kraju a i tak kończę na Węgrzech.
To podobno puszta (step)węgierska tak przyciąga.Jeśli chodzi o gulasz to opiszę Ci pewne zdarzenie. Dwa lata temu byłem na urlopie w Egerze,pokój znalazłem przypadkowo u profesora który studiował w Polsce i znał nasz język,jego żona,wspaniała kobieta zaproponowała nam że zrobi tradycyjny gulasz.Rano poszła na targ zakupiła odpowiednie mięso ,rozpaliła pod kociołkiem ,który znajduje się na zewnątrz domu i gotowała cały dzień gulasz dolewając wina i różne przyprawy.Następnie zrobiła specjalne kluseczki które je się razem z tym gulaszem.Późnym popołudniem zaprosiła nas na posiłek(to co jedliśmy trudno opisać słowami)Za dwa dni ugotowała zupę rybną,równie smakowitą jak gulasz.Wyobraź sobie że robiła to bezinteresownie a jak chcieliśmy zapłacić to się obraziła.Czy wszyscy Wegrzy są tacy? pewnie nie ,ale z pewnością większość.W tamtym roku namówiłem swoją siostrzenicę która też mieszka w Gdańsku do wyjazdu na Węgry,była bardzo zadowolona.A baseny termalne to temat rzeka i dla nich samych już warto odwiedzić ten kraj. A muzyka a wino...
Odpowiedz
Witam serdecznie nazywam się Norbert mam 40 lat , w tym roku wybieram się po raz pierwszy na Węgry a dokładnie do sarospatak , zbieram jak najwięcej informacji na temat tego obiektu i cen jakie tam są a także warunków jakie tam panują byłbym wdzięczny za pełne info
Odpowiedz
Witamy. To już jest na forum.
Odpowiedz
Cześć,
Jestem Piotrek ,uwielbiam Węgry Wino
Odpowiedz
Hej,
jestem Beata i od jakiegoś czasu usilnie próbuję nauczyć się języka węgierskiego Oczko W przyszłości chciałabym odwiedzić Węgry, a póki co poszukuję wszelkich info związanych z tym krajem Uśmiech
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczow.Mam na imię Andrzej lat 40 jestem z W-wy , jutro wybieram się ze swoją polowka do Budapesztu kilka dni.
Odpowiedz
Witam wszystkich na forum i serdecznie zapraszam do zabierania głosu w dyskusji! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,952 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 616 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 464 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości