Nowy/nowa na forum? Przedstaw się!
Witam
Trafiłam tutaj przypadkiem, ale bardzo mi się podoba.
ZostajęOczko
Krystyna
Odpowiedz
No to fajno! Witamy na pokładzie! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam. Pochodzę z południa - Nowosądecczyzna, wiec Węgry mam dosyć blisko. Moja przygoda z tym krajem rozpoczęła się w wakacje 2000r. w Siofoku. Teraz od kilku lat regularnie wakacje spędzam w Mezokovesd i póki co nie umiem wraz z rodziną wyleczyć się z tej "choroby". Forum przeglądałem od około roku czasu i w końcu nie wytrzymałem - zarejestrowałem się i jestem. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Odpowiedz
Witam,
Trafiłem tu przypadkiem szukając podręczników do nauki języka, spodobało mi się na forum więc zostałem Uśmiech
...gdy miałem 12lat mój tata wyjechał na Węgry i dzięki temu spędziłem na Węgrzech 3 kolejne wakacje, nauczyłem się wtedy trochę języka, pomagając sobie też panem "pomroczkiem", potem niestety mój kontakt z językiem na wiele lat się urwał. Aż na jesieni 2011 moja firma wysłała mnie na 8 miesięcy do Budapesztu. Więc znowu zabrałem się do nauki. Rok temu wróciłem do kraju ale nadal się uczę, staram się jeździć co jakiś czas do Budapesztu, odwiedzać przyjaciół i gadać, gadać, gadać Uśmiech)) ostatnio legendę o Smoku Wawelskim nawet opowiadałem... komentarz jednej znajomej: Miert csak lanyokat szeretnek sarkanyok enni? No i co takiej odpowiedziec?
Odpowiedz
Miért sárkányok kihalt? Mivel nincsenek szüzek. Oczko
Odpowiedz
Serdecznie witamy nowych użytkowników na forum. Zapraszamy do dyskusji! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Witam mam na imię Andrzej.Bardzo lubię Węgry do tego stopnia,że postanowiłem kupić domek na wakacje,na razie przeglądam oferty i może niedługo coś wybiorę.Jak myślicie gdzie najlepiej wypoczywać,ja myślę o okolicach Heviz,Kesztehly.
Odpowiedz
Witaj Andrzeju. Widzę, że podobnie jak ja myślisz o spokojnej przystani na emeryturkę. Uśmiech Ja także rozglądam się za domkiem w tamtej okolicy jak będziesz miał jakiś namiar to daj znać. Byłem na początku maja w Balatonogyork było super fajne miejsce wypadowe. pozdrawiam
Odpowiedz
Heviz jest super, ciepła woda na okrągło, tylko trudno uszłyszeć język węgierski w tym tłumie austriackich emerytów. W hotelu, w knajpach jak tylko usłyszeli, że mówię z akcentem od razu po niemiecku do mnie Smutek
Odpowiedz
(16-05-2013, 6:01)eplus napisał(a): Miért sárkányok kihalt? Mivel nincsenek szüzek. Oczko

hehe, punkt za odpowiedź... ciekawe dlaczego do tej pory nie znałem słowa "szűz" ? Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chce mi się śmiać... fvg 145 144,972 07-11-2023, 22:29
Ostatni post: adamlca
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 616 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 466 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 875 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 956 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości