Camping Eger-Miskolc
#1
Witam ,


szukam od jakiegoś czasu czynnego o tej porze roku campingu w okolicach Miskolca. Pisałem maile do campów w Górach Bukowych (http://www.holloscamping.hu) i do campu w Miskolcu (http://www.turistapark.hu) ale na razie cisza. Może macie namiar na jakieś pole gdzie można spędzić noc. Dodam tylko, że wystarczy mi kawałek miejsca parkingowego i dostęp do toalety - śpię w samochodzie Uśmiech

Przy okazji napiszę bo może się przydać:
1. Tulipan Camping w Egerze jest czynny cały rok i zapraszają nawet w marcową niepogodę. Cena 2013 3400HUF za 2 osoby śpiące w samochodzie.

2. Baradla Camping w Aggtelek w sumie mógłby już przyjmować gości na pole namiotowe ale warunki wodno-błotne na polu uniemożliwiają to.


Pozdrawiam
kovaleczek
Odpowiedz
#2
Najbliżej Miskolca jest camping z motelem w Kazincbarcika, więc na pewno z noclegiem nie powinno być problemu. Nie byłam tam, więc nic wiecej nie mogę powiedzieć.
www.hotellukacs.hu
Odpowiedz
#3
30km od Miskolca w Górach Bukowych jest camping www.turistapark.hu. Wg. informacji mailowych jest czynny cały rok ale przy obecnych warunkach pogodowych właściciel odradza spanie w samochodzie/namiocie. Za tydzień sprawdzimy Uśmiech
Odpowiedz
#4
Jesli dobrze rozumiem to wybierasz się w okolice Eger na weekend wielkanocny. Nie jestem pewien czy spanie w samochodzie, namiocie to dobry pomysł, obecnie w nocy mamy okolice zera stopni a prognozy mówią o ochłodzeniu i opadach śniegu i deszczu ze śniegiem. Tak wiec proponuje przemyśleć plany...

Jeśli masz jakieś pytania na temat Egeru i okolic to mogę pomóc...
Odpowiedz
#5
Tak, wybieram się już w tą środę na Węgry. Będę spał w samochodzie kombi. Zdaję sobie sprawę z temp. panujących na Węgrzech i nie wiem, że w takich warunkach da się spać (testowane wielokrotnie). Chłód do -10st nie jest taki straszny przy odpowiednim przygotowaniu do spania. Co prawda planując ten wypad nie przypuszczałem że z końcem marca będziemy mieć powrót zimy.


Pozdrawiam
kovaleczek
Odpowiedz
#6
kovaleczek, wrociles juz? Jak wrazenia? Uśmiech
Odpowiedz
#7
Tak, wróciłem wczoraj wieczorem. Wrażenia bardzo pozytywne. Zobaczyłem Eger, piłem wino w Dolinie Pięknej Pani, byłem w Górach Bukowych, spacerowałem po dolinie Szalajka, kąpałem się w Miskolcu, zobaczyłem jaskinie Bradla więc wyjazd zaliczam do bardzo udanych. Temperatury od -5st w nocy, około 0st w południe. Wczoraj do południa w Aggtelek było +6st i przepiękne słońce.

POTWIERDZAM:
1. Camping Tulipan w Egerze jest czynny cały rok. Właściciel trochę się pośmiał ale udostępnił kawałek miejsca pod samochód i toaletę 3000HUF (2os + samochód).
2. Camping Turistapark w Szentlelek jest czynny. Przemiły właściciel Pan Ferenc odśnieżył nam kawałek łąki. Cena 2000HUF (2os + samochód)
3. Camping Nomad w Aggtelek ze względu na ilość śniegu na polu namiotowym jest zamknięty ale można zaparkować pod hotelem i dogadać się z Panią w recepcji hotelu ws. toalety

Na pewno na Węgry w celach turystycznych wrócę jeszcze nie raz. I to wino... i kiełbasa... i kiszona cukinia.... Uśmiech

Kilka zdjęć z mojego wyjazdu
https://picasaweb.google.com/koval70/Forum_Wegry


Pozdrawiam świątecznie
Odpowiedz
#8
kovaleczek, wielkie dzięki za informacje z pierwszej ręki!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Trzecie zdjęcie to kościół w Egerze, czwarte - oczywiście zamek, na końcu Aggtelek, a ten piękny pałac to gdzie stoi?
Musisz być młody - ja nie wyspałbym się w aucie. Oczko
Odpowiedz
#10
Pałac jest w Lillafured w Górach Bukowych. W środku jest hotel i restauracja (ceny bardzo wysokie). Chęć poznawania "nowego" jest odwrotnie proporcjonalna do zasobności portfela dlatego wraz z moją współtowarzyszką podróży jesteśmy w zrezygnować z pewnych wygód. Chociaż musicie uwierzyć, że płaska podłoga w samochodzie kombi daje sporą wygodę w spaniu a kilka warstw ubioru daje komfort termiczny Uśmiech ale młody też jestem Uśmiech


Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Kisvarda pati92 31 10,086 05-07-2023, 21:18
Ostatni post: Pompa@
  Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe andrasz 97 214,635 02-07-2023, 21:41
Ostatni post: jolciaa171
  Eger Maniek 454 379,811 31-03-2023, 14:17
Ostatni post: maj0nez
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,728 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Lipot Thermal & Camping kowcio 5 4,926 11-07-2020, 18:15
Ostatni post: jacek75lodz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości