Chęć studiowania, a brak możliwości...
#9
Grzesiu, nie studia a wiedza Język jest mnóstwo książek do nauki języków. Co prawda bałkańksie nie mają zwykle "poziomów zaawansowanych" (przynajmniej książki wydane po polsku) ale podstawowy poziom jest. Ja sama ze względu na to, że mieszkałam w mieście w Polsce, które z Węgrami ma bardzo mało wspólnego, zaczęłam uczyć się sama. Do węgierskiego jest bardzo fajny podręcznik "Ucz się sam" Zsuzsy Pontifex. Ja z tego korzystałam i po przejściu podręcznika jako tako się dogadywałam. Jeśli chodzi o pozostałe bałkańskie to do serbskiego i chorwackiego też można znaleźć podręczniki. Do bośniackiego tylko po angielsku można znaleźć (uczyłam się i niestety musiałam zamawiać bezpośrednio z Bośni co trwało pół roku przez utknięcie w urzędzie celnym w Rumunii Szeroki uśmiech ). Myślę, że samemu mozna ogarnąć naukę z podręcznika ale rzeczywiście praktyka jest mile widziana. Przynajmniej u siebie widzę ten problem z węgierskim - pierwsze 1,5 roku uczyłam się z podręczników, próbowałam czytać książki, słuchałam radia itp itd ale nie mówiłam. I to jest teraz mój duży problem bo rozumiem 90% tego co do mnie mówią ale sama z mówieniem mam problemy. Jakoś w moim przypadku ten język stał się trochę pasywny przez to, że nie miałam okazji mówić od początku nauki. Chociaż myślę, że to też można rozwiązać. Są strony gdzie można znaleźć partnerów do nauki języka. Polega to na tym, że wpisuje się język ojczysty i język, którego chcialbyś się nauczyć. System wyszukuje Ci partnera z "odwrotnymi" ustawieniami. Kiedyś była taka strona livemocha.com ale chyba ją zamknęli. Ale też myślę, że w internetach zawsze coś albo kogoś można wygrzebać Uśmiech Więc powodzenia! Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Chęć studiowania, a brak możliwości... - przez xxx - 07-06-2017, 0:15

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Odnośnie studiowania grzesiuu 14 10,000 03-07-2015, 11:44
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości