Granty dla polskich i węgierskich organizacji pozarządowych
#3
(24-02-2014, 10:14)eplus napisał(a): Czy już jesteśmy zgłoszeni? Może jakieś stowarzyszenie trzeba założyć, mogę być na początek p.o.prezesa... Szeroki uśmiech

Ja uważam, że - i piszę całkiem poważnie - że warto się zainteresować tą sprawą.
Podejrzewam, że Forum jest jednym z najpowszechniejszych (w rozumieniu liczby osób do których dociera) form przekazu dotyczących współpracy Polski i Węgier.
Z racji innej swojej działalności wiem, że pod takie granty podpinają się często podmioty (osoby), które traktują takie dofinansowania bardzo doraźnie, na zasadzie "bierz forsę i w nogi" nie starając się realizować faktycznie celów pięknie teoretycznie zapisanych w statutach.
Tymczasem Forum jest jak to dawniej się mówiło "oddolną" inicjatywą, która faktycznie działa. Nie wiem jak to wygląda od strony formalno-prawnej, ale myślę, że może ktoś orientujący się w tych zagadnieniach podpowie.
Kwoty dofinansowania nie są bardzo duże (w punkcie 7 regulaminu zapisano, że od 1000 do 5000 euro), ale po pierwsze każda kwota się liczy dla założycieli Forum (zapisany 10% wkład własny prawdopodobnie został już włożony, a nawet przekroczony poprzez środki na stworzenie Forum, nie licząc już poświęcanego czasu), a po drugie liczy się ewentualne zauważenie takiej inicjatywy przez władze obu krajów (a w szczególności Węgier). Jak widać po liczbie odwiedzających Hungarofilów jest całkiem dużo Uśmiech

Może warto spróbować. Oczywiście decyzja należy do Ojców Założycieli.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Granty dla polskich i węgierskich organizacji pozarządowych - przez andrasz - 24-02-2014, 13:58

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trzeci Nobel dla Węgrów Waldek 0 134 02-10-2023, 12:28
Ostatni post: Waldek
  Najbogatsze firmy węgierskich rodzin Waldek 0 159 30-08-2023, 12:09
Ostatni post: Waldek
  Wysokie pensje kadry zarządzającej w niektórych zakładach węgierskich Waldek 4 1,220 27-05-2022, 20:12
Ostatni post: AlicjaIckowska
  Kartka dla Bratanka 2016 emi106 5 4,856 15-03-2016, 20:08
Ostatni post: eplus
  Znalezione na portalach węgierskich Waldek 4 3,935 27-01-2016, 13:27
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości