Hungarystyka UW 2014
#1
Hej! Uśmiech Od momentu kiedy otrzymałam radosną wiadomość z irk, że dostałam się na filologię ugrofińską - specjalizację węgierską poszukuję grona osób, z którymi będę studiować. Większość kierunków ma już swoje grupy na fb i komunikacja jest jakoś bardziej ułatwiona, a ja założyłam grupę, przypięłam ją do innych z UW i tak czekam, ale niestety nadal nic. Stwierdziłam, że może zainteresowani kierunkiem, którym w tym roku udało się dostać kryją się na tym forumOczko Zawsze fajnie byłoby się spotkać i porozmawiać o zainteresowaniach i dlaczego akurat Węgry czy też język węgierski.

Sama przyznam, że najbardziej chciałam dostać się na drugą specjalizację, tę fińską, ale niestety matura nie poszła tak wspaniale i jestem obecnie 42 na liście rezerwowej. Jednak z węgierskiej bardzo się cieszę, chociaż miłość do tego języka jest u mnie niezwykle świeża i dopiero go poznaję, a fiński znam już na takim poziomie, że jestem w stanie sporo zrozumieć z codziennych rozmów.

Miałabym też pytanie do tych, którzy są już doświadczeni w życiu studenckim. Czy studiowanie dwóch specjalizacji ugrofińskich to szaleństwo? Chciałabym za rok zacząć równolegle specjalizację fińską i zastanawiam się czy to jest możliwe, o ile oceny w indeksie z węgierskiej pozwolą Szeroki uśmiech Zawsze interesowałam się językami ugrofińskimi - wszystko zaczęło się od fińskiego, potem estoński, a na końcu węgierski, z którym mam szansę się teraz bardziej zapoznać. Myślałam o tym, żeby całe swoje życie poświęcić tym językom, może dalszej pracy naukowej nad nimi i tłumaczeniom, dlatego też chciałabym podjąć się w przyszłości drugiej specjalizacji, ale boję się, że to za dużo i będzie strasznie czasochłonne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hungarystyka UW 2014 - przez Marentora - 22-07-2014, 23:12
RE: Hungarystyka UW 2014 - przez agi - 24-07-2014, 8:26

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy iść na hungarystykę na UW? marimara 13 24,897 16-02-2022, 1:30
Ostatni post: WojciechLassota
  Hungarystyka na UW 2016/17 zuzwiec 6 5,990 26-08-2016, 23:28
Ostatni post: Hahaiah
  Hungarystyka 2015/16 Niezapominajka 8 6,941 07-08-2015, 22:46
Ostatni post: Niezapominajka
  Warszawska hungarystyka na Dniu Otwartym UW fvg 0 4,628 26-04-2014, 12:25
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości