Sytuacja polityczna Polski i Wegier
#1
Zgodnie z regulaminem.... Witam!

Od 2 mies mieszkam w Budapeszcie. Trafiłem tu czysto przez przypadek. Pracuje tutaj w pełni legalnie, oplacam podatki, mam ubezpieczenie zdrowotne. Ale nie znam węgierskiego...

Generalnie to nie jest problemem. W pracy posługuje się językiem angielskim, pracuje u nas duza grupa "obcokrajowców" a sama firma wykonuje prace na rynek zachodni.

Jednak od kiedy tu jestem to sledze to co się dzieje w Polsce. A ze nie mam żadnych preferowanych mediów, to głównie docierają do mnie tylko te mainstream'owe.

Jestem bardzo zainteresowany tym co się dzieje obecnie i na Węgrzech i w Polsce. Jednak jest mi ciężko przebrnąć przez te mainstream'y właśnie. Mam wrażenie ze jestem atakowany tylko z jednej strony, poniekąd niemieckie koncerny.

W zyciu bym się nie uwazal za narodowca, raczej za lewaka, ale widzę ze cos jest nie tak. Bardzo często w Polskich mediach porownuja nowa wladze (PiS) z rządami Orbana, o którym nie mam zielonego pojecia. Ale starają się wykreować ich wizerunek bardzo negatywnie, jednak nie popierając żadnymi konkretnymi przykładami.

Dlatego jestem ciekaw czy istnieja jakies polskie wiadomości Węgrzech? Może to być gazeta, forum, notka na sedesie? Bariera jezykowa jest dosyć ciezka do przebrnięcia dla mnie... Chociaż nie wykluczam ze nie naucze się tego języka, bo naprawde mi się podoba. Jednak niewiadomo gdzie mnie los zawiezie za pól roku.

Takze bardzo bym się cieszył jakby ktos wprost swoim słowem wytlumaczyl mi: Czemu Orban jest zly? W jaki sposób ograniczył media? I dlaczego Węgry maja być niby traktowane jako 3ciej kategorii członek EU?

Ja mam oczywiście swoje teorie na ten temat. Ale chciałbym się dowiedzieć tego od ludzi którzy żyją tu id lat!

Dziękuję poświęcony czas czytając tego posta?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sytuacja polityczna Polski i Wegier - przez MegaJuzwa - 27-01-2016, 2:24

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płaca w Kancelarii Premiera Węgier w 2021 r. Waldek 1 444 22-12-2022, 10:18
Ostatni post: Slavekk
  Chlopak Wegier. slonce5 6 5,882 07-10-2015, 20:42
Ostatni post: Simon
  Ankieta dotycząca Węgier Tudós 0 2,690 21-08-2013, 23:50
Ostatni post: Tudós



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości