Podróż do Sarospotoku :)
#1
Witam. Chciałbym się z Wami podzielić moimi marzeniami, które zostaną spełnione Szeroki uśmiech Otóż, jeszcze rok temu myślałem z dziewczyną nad wyjazdem na Węgry na jeden dzień. Było blisko, ale jeszcze jakoś strach nas pokonał i nie pojechaliśmy. Z racji, że moje serce należy do południa Europy (kocham te klimaty), a Węgry to zależy jak licząc - mogę się pokusić o stwierdzenie - że to już południe Europy - postanowiliśmy zrealizować marzenie i tam pojechać sami (jeżdżę co roku od 10 lat, ale to później - sierpień na termy do Nyiregyhazy Szeroki uśmiech, ale to już rodzice i inni...wiadomo). Początkowo miało być tylko symboliczne przekroczenie granicy w Satrojhulejy i zwiedzanie tego miasta(nigdy się nie nauczę pisać tej nazwy), jednak teraz postanowiliśmy pojechać z 15 km dalej i skorzystać z kąpieli w Sarospatak. Jesteśmy z południa Polski (ok. Rzeszowa), ale jednak do granicy schodzi nam dojechać do 1,5 h (pewnie i z racji tego, że jeżdżę powoli i auto też wolne Szeroki uśmiech), także zazdroszczę ludziom z okolic Dukli itd. Szeroki uśmiech Do czego zmierzam: co warto zobaczyć w tych 2 węgierskich miastach? Co obowiązkowo musi się wziąć? Bo kamizelkę już mam Szeroki uśmiech (ostatnio byliśmy w Svidniku i zwiedziliśmy świątynie grecko - katolicką koło bloków - kojarzy ktoś? Bardzo miłe starsze panie opowiedziały nam co nieco o tej świątyni, po słowacku ale jakoś dało radę). No ale na co zwracać uwagę, co wziąć? Jeździ ktoś, kto jest spod granicy na Słowację tak pozwiedzać, albo na Węgry? Teraz sezon się zaczyna na ciepłe baseny, to pewnie będziecie jeździć Uśmiech

P.S - jeździmy na wycieczki i wszędzie Fiatem Punto 1.1 w gazie, 45 albo 55 KM Szeroki uśmiech 1997 rocznik, 180 tys. km przejechane, ale auto bardzo zadbane Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Podróż do Sarospotoku :) - przez grzesiuu - 05-06-2016, 7:57
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez Simon - 05-06-2016, 21:28
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez eplus - 06-06-2016, 6:02
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez grzesiuu - 13-06-2016, 9:16
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez wojti76 - 13-06-2016, 10:13
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez grzesiuu - 13-06-2016, 10:38
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez tkoko - 13-06-2016, 15:13
RE: Podróż do Sarospotoku :) - przez wojti76 - 13-06-2016, 12:07



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości