Eger - gdzie zjeść "po węgiersku"
#1
Pozwolę sobie założyć nowy wątek bo spotykam się tu na miejscu (w Egerze) z opiniami, że ciężko znaleźć miejsce z prawdziwą kuchnią węgierską, przygotowywaną na miejscu (a nie odgrzewaną w mikrofalówce) itp..
Nie mam może zbyt wielkich doświadczeń z restauracjami czy karczmami w Egerze ale podzielę się tym co do tej pory udało mi się "przetestować".

Restauracja Tabornok Haz http://tabornokhaz.hu/etlap.html
(biały budynek pomiędzy Placem Dobo a targowiskiem) - zamówiliśmy potrawy z menu "kuchnia poleca".
Na podejście obsługi czekaliśmy wprawdzie z 15 min ale zamówione jedzenie było oki.
Bardzo dobry gulasz (magyaros gulyasleves) w cenie 630 HUF - porządna porcja, do tego tradycyjnie pieczywo - moim zdaniem warto Uśmiech

Császárhúsos karaj, Tejszínes sóskával, Petrezselymes krumplival (kawałek schabu w boczku z bardzo ciekawym sosem - słodkawym prawdopodobnie z pietruszki i jeszcze czegoś niezidentyfikowanego Oczko)w cenie 1050HUF + ziemniaki (hassaburgonya) 350 HUF - dość ciekawe zdanie ale nie powaliło Uśmiech

Sárközi kedvence (Káposztás-lecsós csirkecombfilé) - udko z kurczaka, frytki i do tego leczo w cenie 780 HUF - całkiem dobre- dziecku w każdym razie smakowało Uśmiech.

Lemoniada w wielkim słoiku za 300 HUF - bardzo dobra Uśmiech.

Wkrótce postaram się też dołączyć zdjęcia bo na razie nie mam warunków "technicznych".

Przy okazji informuję zainteresowanych, że wspomniana (i odkryta) 2 lata temu piwnica nr 17 przy zejściu do Doliny Pieknej Kobiety nadal funkcjonuje i pod wieczór(chyba do 20) można się tam zaopatrzyć w wina. Wprawdzie muskat w 2014r smakował mi bardziej niż w tym roku ale wina mają oki i pomimo tego,że piwnica nie jest "efektowna" i poza numerem nie jest "identyfikowalna" to chyba popularna wśród Polaków. Czerwone wino ( egri bikaver, merlot) sprzedawane jest po 800 HUF /l , białe (muscat) po 600 HUF/l, było też różowe ale nie pamiętam ceny.

A jeśli chodzi o langosza to na targowisku można kupić w jednym miejscu ale obecnie mają prawdopodobnie urlop do 23.08. Poza tym langosza można kupic przy deptaku od zamku do rynku (zwykły za 300HUF), na przystanku autobusowym (250 HUF) i na basenie (350 HUF)

Ciąg dalszy wrażeń z lokalnych knajp wkrótce Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Eger - gdzie zjeść "po węgiersku" - przez alicja.jw - 19-08-2016, 9:08

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie z dziećmi? misia90 3 909 06-07-2022, 14:22
Ostatni post: bastus2
  Podróż koleją po Węgrzech Lilly Lill 79 78,819 06-07-2021, 20:32
Ostatni post: Miłośnik76
  Motocyklem po Budapeszcie przemo 0 2,226 03-08-2019, 12:29
Ostatni post: przemo
  Co robić w niepogodę? [Eger i okolice] mic 10 5,385 12-05-2019, 16:55
Ostatni post: andrasz
  wycieczki autobusem po Budapeszcie ewelik 2 2,919 31-08-2018, 20:22
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości